1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноќ на вештерките

Дискусија во 'Канта' започната од elicka123, 26 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elicka123

  elicka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  вака сега-сакам за на класот по курс по англиски(околу 12 деца) да направам како тие зомби прсти за ноќта на вештерките :devil: на триес први,го видов рецептот кај CupQuake можете да побарате на јутуб на англиски е,ама она таму користи некои како бели чоколади ама во топчеста форма и мислам на англиски се викаат white chocolate morsels,и каде можам да ги купам и колку се-и боја за храна,зелена и црвена,колку е каде се купува,и калап за прстите дали се продава некаде
  Благодарам однапред :D
   
 2. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  680
  Пол:
  Женски
  Еличка, слаткарски бои имаш во секој поголем маркет во делот каде стојат ванилин шеќерот, прашокот за пециво и сл. Тие белите чоколатца претпоставувам дека се white chocolate chips и за жал кај нас ги нема. А за што ти требаат? Ако е за внатре, тогаш земи бело чоколадо и исецкај го на коцки. Калап за прстите нема кај нас (како што нема ни 1/3 од работите потребни за изработка на вакви странски рецепти :swear: па човек мора да се снаоѓа со она што го има овде). Пробај помеѓу дланки да ги сукаш како мала змија.
  Поздрав :hai:
   
 3. elicka123

  elicka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Не тоа чоколадото ми беше за самите прсти а внатре ќе ставам едни како бонбони,како и да е,благодарам!
   
 4. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  680
  Пол:
  Женски
  Пробај ноктите да ги направиш од лупен бадем ;) Кој можеш да го премачкаш со црвена слаткарска боја и ќе изгледа како нокт :D
   
 5. elicka123

  elicka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  АИИ ДА!! ТИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ ЕЛАНОР! :rofl:
   
 6. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  680
  Пол:
  Женски
  :* Прати ми ако не те мрзи фотче во лп. Многу ме интересира како ќе испаднат :)
   
 7. elicka123

  elicka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ок ама дури во среда
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.