1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нудам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  Temava e za tie koi imaat potreba nekogo da vrabotat ili mozat na
  bilo koj nacin da vlijaat na odredeno zaposluvanje...koe ne e oglaseno
  vo temata Baram rabota
  ...se shto treba da napravite e so nov odgovor
  da se oglasite i da gi pochituvate pravilata a tie se..:
  Pravila :
  -iskopirajgo terkot i popolni bez dodatni nepotrebni komentari
  -ne go povtoruvaj povekje pati...dokolku toa go pravsh izbrishigo stariot odgovor
  -dokolku daj boze nekoj si vrabotil izbrishigo odgovorot-oglasot
  -so drugite chlenovi vo vrska so oglasot komentiraj preku lichni poraki
  -dokolku nekoj ima sugesti neka mi pishe lichna poraka
  -moze da oglasuvate vo vashe ime ili vo ime na nekoj drug (brat,sestra..)

  Terk :
  Grad na vrabotuvanje........._____________
  Raboten odnos.................(neopredeleno/odredeno vreme)
  Rabotno mesto.................(sto bi rabotel)
  Struchna sprema..............._____________
  Stranski jazici..................._____________
  Poznavanje na kompjuteri..._____________
  Vozchka dozvola ............._____________
  Drugi specifiki..................._____________

  *dokolku neshto sum previdel...kako i odredeni sugestii koi kje ja
  podobrat temata, pravilata ili novostite kje gi promenam odnosno objavam...
  ochekuvam podrshka od administratorite za postovi koi kje bidat von tema...
  *chlenovi koi vekje po drugi temi neshto slichno vekje napishale dokolku sakat
  neka povelat i tuka...besplatno e nishto ne koshta...

  OCHEKUVAM CLENSTVOTAO DA GO PRIMI OVA NA ZNAENJE I DA POMOGNAT NA
  SEBE I NA TIE SHTO BARAAT RABOTA...VO SPROTIVNO OVA E SE BEZ VRSKA...
   
  На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  ALUMIL Group, една од најголемите индустрии за производство на алуминиум и алуминиумски системи во Европа, присутна во 45 земји Распишува конкурс за:
  МАТЕРИЈАЛЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ - ФАКТУРИСТ
  Неопходни услови:
  - Најмалку 2 години работно искуство
  - ССС економско, економски техничар
  - Одлично познавање на англиски јазик (пишуван и говорен)
  - Познавање на MS Office и работа на компјутер
  - Возачка дозвола Б - категорија
  Вашето CV испратете го на e-maill:
  info.skopje@alumil.com
  Случајно налетав на огласов. Се надевам дека некому ќе му биде од корист
   
 3. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  Grad na vrabotuvanje........._____Тетово________
  Raboten odnos.................(neopredeleno/)
  Rabotno mesto.................Електро инжињер, програмер, проф. по физика
  Struchna sprema...............Електро инжињер
  Stranski jazici..................._Англиски
  Poznavanje na kompjuteri...Програмирање, Office, Linux
  Vozchka dozvola ............._______Za kola______

  Со раб искуство како Електро инжињер и програмер. Исто така дава приватни часови по физика.
   
 4. wellnesscoach

  wellnesscoach Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Се бараат соработници

  Поради зголемениот обем на работа, интернациоанла нутриционистицка копманија има потреба од нови 5 советници за здрава храна и активен начин на живот. Предност имаат спортисти и млади амбициозни луѓе кои се интересираат за wellness индустријата.
  Следуваат бесплатни обуки и едукации

  Компанијата нуди:
  -можност за заработка од 200-500евра
  -можност оваа работа да се работи како основна или како дополнителна работа
  -бесплатни едукации и обуки

  Потребни класификации:
  -комуникативност
  -способност за тимска работа
  -позитивен став

  Сите заинтересирани нека ги испратат своито CV на маил:brankica.serafimoska@live.com
   
 5. wellnesscoach

  wellnesscoach Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Internacionalna komanija ima potreba od sorabotnici

  Iнтернационална нутриционистичка компанија поради зголемен обем на работа има потреба од советници кои ќе обучуваат и советуваат околу здрав и правилен начин на исхрана, и ке го промовираат брендот на компанијата во овој регион. Компанијата бара млади амбициозни личности, спортисти и луќе со интерес кон велнес индустријата.

  Сите заинтересирани нека го достават своето SV на маил:wellness_club@live.com
   
 6. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Едно прашање до администраторите на овој форум - Зошто оваа тема не се заклучи? Стварно не е во ред некој да користи форумот и неговата популарност за вакви лични интереси, реклами, нудење на работни места и што ли уште не... :^)
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.485
  Допаѓања:
  64.027
  Пол:
  Женски
  Целта на темата е да се помогне, доколку некој има да понуди работа, или слушнал за некое работно место. Нема потреба да се заклучи.
   
  На MNoris, Маца 1123, kataleja1 и 17 други им се допаѓа ова.
 8. analazarevska

  analazarevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ФИРМА од Скпоје има потреба од магационер. Услови: Да има возачка дозвола и да не е постар од 35 години. Контакт тел: 070 217 501
   
 9. Gkatzopulu

  Gkatzopulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Ovaa tema mnogu pomaga za poveketo koj se nevraboteni da si najdat rabota.Nemozam da svatam zosto se sprotistavuvat za tema,nikoj ne e povreden tuka.Eve eden oglas od agencia od Grcia koj bara rabotnicki.Potrebno e:
  -da znat grcki ili angliski jazik;(prednost imat so grckiot jazik)
  -da bidat devojki samo do 60god.
  -da imat pasos ne viza;
  -da napisat biografia(data raganje i godini,sto imat raboteno,grad adresa,bracna sostojba ili ste slobodna broj na pasosot i vasa slika i drugo sto sakate);
  Agenciata gi zema vasite prateni podatoci so vas telef.br.podobro e da bide da imate e-mail adresa koga ke pronajde rabota togas ve informira.Biografiata keja napisete na makedonski jazik ili grcki.Dokolku neznaete grcki go preveduvame nie.Plakanjeto vo agenciata e koga ke trgnete na rabota i imate pravo da zemete uste 2raboti dokolku nevi se dopaga.Rabotite se vo hotel(cistacki,sobarki,gledanje na dedovci babi,vo restoranti i kafeani)Smestajot i hranata e plateno.Informaci na e-mail: spasenka.lazarova@hotmail.com.
   
 10. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Не се лути, ама од такви огласи многу девојки со наивна нагласа одат во странство на подобни места - хотели (или други обештани работи)и хоп-нешто не е како шо треба...земат им пасошите и си изкарват парите по неприестоен начин, без да го сакат...
   
  На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.365
  нашата фирма има потреба од

  1. еден машински инжинер -со искуство особено во делот за производство
  2. еден технолог- со искуство
  4. тројца работници

  заинтересираните нека ми пуштат лп ќе им дадам меил каде да се пушти cv
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Луѓе ако барате работа отворете ја страницата на агенцијата за привремени вработувања Партнер многу добра агенција ќе пополните формуларче мислам дека го имаат на нивната веб страница потоа според тоа што го имате наведено образование искуство ви наоѓаат работа . Повеќето мои другари веќе се вработени благодарение на агенцијата .

  Со среќа ..
   
 13. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Здраво Бонб ќе може ли да пратиш линк од агенцијава??
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  http://www.partner.com.mk/

  бев ја, ама некако многу податоци ми бараат, од матичен број ова она до се...не знам, јас не би сакала толку лични информации да објавам на нет
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kike2603

  kike2603 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  A за во сите градови низ Македонија посредува или само за ск. ?
   
 16. hunny20

  hunny20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  77
  Ако има некое девојче кое сака да работи во кафич во трговски центар нека ми пише пп. Работам таму па ни треба девојче, кој сака нека пише.
   
 17. Caci-d

  Caci-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Претставници на Avon Cosmetics

  Доколку има заинтересирани за директна продажба на козметика преку Avon слободно нека ме исконтактираат преку приватна порака. Зачленувањето е бесплатно. :)
   
 18. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Ако некој сака да се зачлени во Амазон козметика

  Амазон козметика е млада компанија која е створена од идејата на неколку млади и успешни менаџери од други компании. Кај нас се надминати сите оние мали грешки кои се протнуваат кај другите.

  Идеата е да покажеме дека и нешто наше балканско може да се пласира на пазарот, дека и ние имаме коњ за трка.

  Сакаме околу себе да створиме успешни луѓе , менаџери, директори кои ќе бидат наше огледало.


  оставете ме лп или пратете ми на меил
  zaljubena111@yahoo.com
   
 19. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  256
  Ќе можеш ли да објасниш малку по убаво за това како се работе на кој принцип? квалификации какви квалификации се потребни........... образованиеје искуство итн.
   
 20. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  734
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  и мене ме интересира за амазон козметиката.ај ако може убаво објасни како се зачленува,услови итн.