1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нудам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

  1. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Женски и јас можам да во помогнам ако сте заинтересирани за Амазон, пишете ми лична порака и ќе ви дадам подетални информации ако некој сака.Супер можност е за заработка
     
    На Diksi87 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Доколку има некое девојче што е заинтересирано за работа во салон за депилација нека ми пише во лични пораки...поздрав :)
     
  3. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Ја знае некој страната за амазон козметиката???
     
  4. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    3.769
    Пол:
    Женски
    А од каде е таа козметика и што се имаат дали некоја од вас знае?
     
  5. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Некој да ми понуди некоја работа, во теков на летово ?!?! :)
     
  6. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Мих Аеробик: Бараме инструктори за новиот СУПЕР ТИМ на Мих Аеробик

    Поради огромниот интерес за тренинзите по Мих Аеробик решивме од следната сезона која започнува на 1 Септември, поприлично да го зголемиме бројот на термини, локации, како и зголемување на бројот на квалитетни инструктори. За таа цел клубот "Мих Аеробик & Фитнесс" бара инструктори по аеробик, пилатес, тае бо, каланетика, body sculpt, high-low, јога и зумба кои ќе бидат ангажирани и ќе бидат дел од нашиот тим.
    Приоритет имаат инструктори со завршен факултет за физичка култура, студенти од факултетот за физичка култура и лица со искуство (што не значи дека останатите нема да добијат шанса)
    Контакти во ЛП
     
  7. tonicka

    tonicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    13
    Devojki denes vidov oglas na butikot Jordan vo GTC baraat devojce za rabota ,cisto da ve informiram.
     
    На Biljana00, srcekrsacka и marama им се допаѓа ова.
  8. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Видов оглас Кам маркети бараат продавачки за Скопје.
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Аптека во Кавадарци бара фармацевтски техничар со положен државен испит, за работа на неопределено време. Во ЛП кој е заинтересиран за бројот.

    И Телекабел ке отвара кабловска во Кавадарци па бара персонал (ова видов на оглас)
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Оглас за продажба на таква козметика случајно видов на najdirabota.com.mk
     
  11. HandandNails

    HandandNails Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Nails fotomodel

    Hand and Nails
    Academy for beauty
    Organizira Fotoshooting!!
    Бараме еден фотомодел за на 25.08.2011
    Од 10.00- до 19.00 часот
    Во Прилеп
    Повеќе информации преку меил
    Wuerfl@hand-and-nails.com
    mob. 075775604
     
    На baby13vik му/ѝ се допаѓа ова.
  12. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Се бара девојче за работа во кафич во центар повеќе инфо во ЛП
     
  13. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    нудам работа во мулти-левел компанија,заработката е одлична. Повеќе информации ЛП.
     
  14. Trajche

    Trajche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Велнес советник

    Сакате да имате сопствена фирма каде ќе си бидете сам свој шеф?
    Знаете дека вредите повеќе, но не ви се вреднува доволно работата?

    Идеално решение постои за вас.


    Што работам јас ?
    Која е мојата професија ?
    Накратко: лиценциран личен велнес советник,
    соработник на водечката нутриционистичка-велнес компанија во светот - Herbalife.

    Здравата, природна и урамнотежена исхрана е услов за добро здравје и виталност. Па сепак не сме свесни дека храната што ја јадеме е само дел од целокупниот процес на исхрана. За да бидеме здрави и витални не е важно само што јадеме, туку и колку брзо јадеме и дали правилно ја трошиме храната, дали нашиот организам ја апсорбира и, најважното дали секоја клетка во нашето тело ја прифаќа и ја искористува.

    Со употребата на здравата храна на Herbalife ќе можете:

    - Да ја достигнете својата идеална телесна тежина (ќе јадете и ќе слабеете) што ќе можете и да ја одржувате, а притоа ќе се чувствувате добро и ќе бидете задоволни,

    - Да го обновите вашето тело во поздраво,

    - Да почувствувате виталност, повеќе енергија, и да добиете поубав изглед.

    Зад оваа здрава храна стои науката и истражувањата на проф. д-р Дејвид Хибер (David Heber), претседател на советодавниот одбор за глобална исхрана при Herbalife (GNAB – Herbalife’s Global Nutrition Advisory Board), нобеловец по медицина д-р Луи Ињаро (Lousi Ignnaro), и преку 200 врвни експерти од медицината и нутринизмот, од кои сум обучен да Ви помогнам Вам како на здрав и едноставен начин до поквалитетен живот.

    КОНТАКТИРАЈТЕ МЕ НА +389 78 849 129, или trajch3@gmail.com, skype : trajchebodyfitness
     
  15. Lady90

    Lady90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    7
    Што работиш ти? Која е твојата професија? Тоа и јас би те прашала? За вашата 'работа' не требаат никакви квалификации и образование, само способност да лажете луѓе. ;)
    Значи не зборувам овде за производите и за нивниот квалитет туку за тоа дека во секој оглас наведувате почетна плата 200-300е, а всушност работите на процент или нешо у тој стил. Ме иритира кога гледам пишувате дека Нудите работа, а ни самите не сте во редовен работен однос со компанијава и тоа е само една обична каталошка продажба. Уште па и зборовите сакате да имате сопствена фирма? Сакате да бидете сам свој шеф? Епа ако сте сам свој шеф тогаш сами ќе си давате плата? Логично нели?
    :lol: И да, веќе не сте интересни како и да го осмислите огласот. :wasntme:
     
    На elinela, enca.69 и Mila04 им се допаѓа ова.
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Цел град живее од процент, па и таксистиве на процент работат.
    А тие опортунистички огласи за дирекна продажба и мулти-левел системи се смешни.
    Ако ви текнува првите беа за Цептер, демек ќе си ги викнеш сите пријателки дома на кафе , па ќе им презентираш и они ќе купат, ама прво ти треба да го купиш цел асортиман. Па се појавија некои средства за чистење и така тргна тоа...
    Па продолжија со Авон и Орифлејм, а денес скоро се што е приватно работи на тој принцип, од агенти за осигурувње, приватни пензиски фондови, па продажба на сите можни производи, се до таксисти.

    Тоа не е работа, тоа е живуркање, ако продадеш нешто ќе земеш пари.
    Работа е кога си пријавен, кога имаш здравствено и пензиско, кога имаш плата и некое пристојно работно верме ( нели со закон е 8 саати )
    А трчи цел ден, продади нешто за петмина над тебе да земат процент не е работа :!: .
     
    На Daniella, Saraa, BeLLaDona23 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Еден другар праша за оваа работа и му рекле дека ќе добие апчиња кои ќе треба да ги продава по свои луѓе, т.е. да ги убедува дека биле за добро здравје и не знам што друго. Сепак нешто како Орифлејм, Авон, ништо посебно.
     
  18. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    И мене искрено ама најискрено ми се темни кога ги читам овие огласи,особено за оваа фирма.На најди работа нон-стоп бараат 9 соработници,јухуууу секој ден по 9,и невработеноста ќе биде решена!
    Немам ништо против било каква работа,ама против вакви нападни и маскирани огласи да.И мене една другарка сакаше да ме навлече на факс,ама после се свести таа самата,кога виде дека не се продава така лесно и не зеде ни денар.
    Од друга страна,не сакам да навредам ничија работа.Ако некој го работи ова-што се има против?Се знае дека денес тешко се наоѓа работа.Кој барал сам,без врски,без позадина-ЗНАЕ како е.И ако некој сака да го работи тоа мене ми е во ред. Не знам кој воопшто би сакал буквално да се МОЛИ да му купиш нешто за да тој добие некој денар за живот.А кога се нема избор-секој денар е добредојден.Кога би била во безизлез и кога би немала пари ,би работела. А знам дека не ма да ми биде лесно ,зошто тоа не сум јас,и го мразам тоа......И мојата работа е на некој начин таква,и во нашата фирма има прозиводи и јас одам на семинари и држам предавања,а во канцеларија кога треба извештаите да се прават или некоја презентација.Среќа што на некој начин е чиста работа,па не мора од човек на човек да нудам,презентирам,предавам-во склоп се додаваат производите итн.....Плус има многу доктори,фармацевти,стоматолози кои с е трговски патници.Во поголемите фирми земаат и по 40000-60000 ако не и повеќе.Се нема избор бре луѓе катастрофа е се :puke: Буквално да се разочараш и сум разочарана.И после се селеле нашите Македонци?Па да,нека не се чуди државата таа не брка од земјата мила.Дури и јас размислувам за тоа...ај отидов офф :hai:
    Кој не сака да е осигуран и да му тече стаж?
     
  19. Trajche

    Trajche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Жал ми е што не сте го сватиле огласот, а ако мислите дека е исто со Авон, Орифлејм и не ти знам такви други работи се лажете. Ние не продаваме ниту обедуваме луѓе само ги осветуваме како да имат по здрав и по квалитетен живот. Кој видел и пробал знае кој не од страна само зборува чаршиски муабети.

    Ако вие сте задоволни од вашите примања месечно и можете да си ги остварите вашите соништа и ако сте задоволни од вашиот живот, јас ви честитам зошто такви луѓе се ретки.
    Поздрав и се најдобро :hai:
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Трајче
    ние многу добро го имаме сватено твојот оглас
    но изгледа ни ти ни во вашата фирма не сте свесни дека цените на производите не ви се воопшто достапни за граѓаните не мислиш дека е претериразам еден милкшекј да биди повеќе од 2000денари?сум била на ваша презентација под наводно таков (оглас за работа) и кога отидовме еден куп луѓе кажаа дека се работи за презентација искрено пола од пристутните си заминаа уште на самиот старт добро е што имате да кажете но кај нас луѓето немаат стандард да да се луксузираат со вакви производи бидејќе стандардот е многу мал можеби во Скопје има продажба бидејќи е поголем стандардот но за во другите градови не е така мислам дека конечно треба да бидите свесни и точно е феминката над мене што кажа дека е слично како авон и орифлејм е бидејќи треба да одиш по луѓето да ги молиш да порачаат нешто па да отствариш процент заработувачка мислам која е разликата?така да џабе нудите вакви работи одамна ова е прочитано
     
    На elinela, srcekrsacka и kolovoz им се допаѓа ова.