Нудам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Ако некоја сака да објави работа за пелагонискиот регион, нека се додаде на Zenska Grupa mk

  На фб
   
  Последна измена од модератор: 9 декември 2019
 2. Ichbinschmetterling

  Ichbinschmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki,stranska firma(sopstvenicite se indijci),ima potreba od pravnik so/bez iskustvo.
  Dokolku ste zainteresirani,pratete mi LP za da vi dadam kontakt e-mail od firmata.
   
 3. Maca1212

  Maca1212 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Некој искуство со No limit agency?
   
 4. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.767
  Пол:
  Женски
  Се бара девојка во продавница за накит во Сити мол, 6 часа е работно време, со еден слободен ден во неделата. Работата е многу лесна и едноставна. Доколку некоја е заинтересирана нека прати CV на betamed@t-home.mk

  Се бара едно девојче за работа во продавница за облека Мона во ситимол, со и без работно искуство со работно време од 6 часа дневно со слободен ден во неделата.
  Контакт: 076 643 692
   
  Последна измена: 20 декември 2019
  На Mareea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.767
  Пол:
  Женски
 6. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  На помош на тој што ќе аплицира.
  За вториот оглас.
  6 часа, тоа ти е пола работно време, така? Пази, еден ден во неделата.
  Секако ќе биде од пон до петок или не дај Боже до среда.
  А, кога се прима роба? Се останува да се среди? Кога се прима робата?
  Пауза? Од кога до кога?
  Прашувајте се што ве интересира.
  И пак сугерирам,особено за младите, нека моловите ви бидат проследен избор. Ќе ја барате младоста. Од јутра до сутра плус викенди. За колко? 15 000? Не вреди за сето здравје, нерви што ќе жртвувате.
   
  На SexiLy, Nigredo Odor, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.767
  Пол:
  Женски
  Значи ај не ја прави работата како крај света, така е во зара, ваикики и другите продавници каде што врие од народ, во овие две не е уопште и имаш едната недела еден слободен ден, другата два,и тоа е ти кога сакаш во согласност со колешките.
  А за тоа дека моловите се работи од јутра до сутра секаден е така и ќе биде, а за платата е секаден различно некои земаат и по 22-23 илјади и кусур
   
 8. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  ОК, па, ако знаеш точно за овие два, пиши плата и услови.
  И посочи кои земаат 22-23 илјади и кусур да знаеме каде да аплицираме. Не е малку 22-23 за продавачка да земаш.
   
  Последна измена: 6 јануари 2020
  На H.VAGA и RisMarke им се допаѓа ова.
 9. YoursTruly

  YoursTruly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Училиште за странски јазици има потреба од професор по германски јазик. Доколку познавате некого кој е заинтересиран контактирајте ме во порака.
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.827
  Допаѓања:
  19.564
  Пол:
  Женски
  (y)

  Јас имам комшика што работи во Сити Мол. Нема да пишам во кој дуќан. Слободна е од понеделник до петок. За викенд е слободна ако е на свадба. Останува прекувремено ако има роба за редење. Тоа и е платено. Ама џабе, затоа што скоро цел ден е на работа. Наместо до 16, она останува до 19 часот. Јас работев во трговија и знам како е. Бел ден не гледав.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  Фармаси, компанија со блескаво минато и уште подобра иднина нуди работа од дома
   
  На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Букет Среќа ДООЕЛ Скопје има потреба од помошник фуд-флорист. Работното време е од 10-18 часот, може да се работи и со пола работно време, во тој случај само втора смена од 14 до 18ч. Работата се состои во подготовка на материјал за работа, примање нарачки, издавање нарачки. Барам ведра и позитивна личност, одговорна и некој што искрено ќе расте со фирмата и ќе ме испрати во пензија за едно 30 години од сега :) Нудиме релаксирана работна атмосфера, можност за напредување.
   
 13. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  1.050
  Пол:
  Женски
  Ова работново време од 4 - 6 саати да не е некоја нова фора за залажување луѓе? Мислам дека и на врапците на гранка им е јасно дека никогаш не се останува никаде 4 или 6 саати и маста се вади. Па на тоа и муабетот ќе најдеш втора работа, да така иде тоа молат кој не сака.
   
  На SummerGirl, GirlLove, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  580
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој знае да зборува германски јазик течно и да пишува 100% точно без никакви граматички грешки?
  Ако вие, или некој што го познавате знае германски, пишете ми во ЛП, итно е.
   
 15. Smart company

  Smart company Нов член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Друштво со управување со финансиски пазар Смарт Дебт Колектион Агенци Дооел Скопје има потреба за 3 Оператори во Call centar.
  Заинтересираните кандидати да пратат CV на емаил: office@smart-dca.com.
   
 16. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Плата и смени?
   
 17. Smart company

  Smart company Нов член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  plata 15.000 -18.000 den. Plus bonusi
  Smena: 08-16h od ponedelnik do petok
   
 18. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  1.146
  Дечки ми требаат луѓе за да го проширам тимот. Се работи за продажба на животно осигурување, внатрешна мрежа. Кој е заинтересиран нека ми пише во лична порака за подетални информации
   
 19. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Уште важи огласот? ☺
   
 20. Tamarcheeeeeee

  Tamarcheeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Девојки доколку некој е заинтересиран за пола или цело работно време во ,,Coffee and friends” нека ми пише за повеќе информации
   
  На resenska му/ѝ се допаѓа ова.