1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нудам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

  1. alexandrax

    alexandrax Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Меѓународна мултинационална компанија ги шири своите активности и во Македонија.
    Се бараат претставнички/ци за продажба во Прилепско-Битолски регион.

    -Минимум средно образование/ССС
    -Со или без работно искуство
    -Основно користење на компјутер Internet
    -Мотивирана личност ориентирана кон резултати
    -Возраст-неопределена
    -Сопствено креирање на работно време
    -Посета на семинари во странство

    Доколку сте заинтересирани пратете ваше CV со прикачена фотографија на следниот mail:
    aleksandar.kon@gmail.com со назнака “За оглас“.
    Само апликантките кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.
     
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ооо не, уште еден Хербалајф оглас, така?
     
    На srcekrsacka и Hipica им се допаѓа ова.
  3. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    100% во стилот на нивните огласи е :lol: , искрено ми е смачено од нив не можам на раат да си читам огласи ги окупираат сите огласници на нет, страшно :devil:
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. alexandrax

    alexandrax Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Ne, nema nikakva dopirna tocka so ona sto go pretpostavivte.
    Ako se raboti za pretstavnici za prodazba i gledate privaten mail neznaci deka toa se samo kompanii od toj tip.
     
  5. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Баш испратив СВ да видам што е. Ако е хербалајф или студио актива, ке напишам овде....па ти види си
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Трајче
    јасно ми е за што станува збор, два пати присуствував на вашата презентација во просториите на Хербалајф, еднаш и на саем каде што го пробав чоколадниот милк шејк-верувам дека станав препознатлово лице :lol: ама кога бараш работа, а се сопнуваш на хонорарни работички што бараат вложување од 100 евра тоа е тоа. Да имам познати луге на кои би можела да им продадам, и со сигурност да знам дека ке ми платат-слично како Орифлејм(се изгорев еднаш) зошто да не, ама вака, нема шанси,и да смислете нешто пооригинално, сите го научија огласот веке
     
  7. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ете ја мојата понуда :
    доколку некој сака да се зачлени во орифламе козметика нека ми пиши, работа во слободно време, заработка од разликата меѓу набавна цена и продажна, плус парички и од новите членства , т.е од ширење на мрежата ;) членството е бесплатно, а првите три месеци има многу убави поклончиња :)
     
  8. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    На тетка ми пријателка отвара фризерски салон и бара фризерка,( ама заборавив кај точно во Скопје беше) :^) ... Ме замолија да се распрашам, ако има некој заинтересиран нека ми пише лп да му дадам број, или пак нека ми остави број ...
     
  9. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Дали имаш слушнато за авон козметика? Дали обожаваш шминки, заработка, поклончиња, дали сакаш да бидеш истакната личност?
    Јас прво би сакала да ти се претставам јас сум авон координатор, кој се занимава со авон веке 4-5 години, едноставно воодушевена сум, и секогаш има напредување.
    Може одлично да се заработи и покрај тоа ако веке некој е вработен, членството е бесплатно, ништо не се губи- само се добива. производите ти стигаат на домашна адреса, има подарочиња, мотивациоони програми итн. ако си заинтересирана можам да ти објаснам подетално за што се работи, да ти објаснам како да ги порачуваш производите преку интернет.. итн.. сите можности да ги дознаеш што ги нуди авон, како и да земаш плата од авон.. постепено се си доаЃа како што треба. Може да контактираме на фејсбук, мобилен или тука.. а секако ако си заинтересирана може и да поразговараме за работата со авон и да си напиеме заедно по едно кафе. За оваа работа не ти е потребно работно искуство, не ти потребо апликација или CV, не ти е потребна никаква дилома... се што е потребно за оваа работа е најпрвин желба, исто така и единствен документ кој е потребен е фотокопија од лична карта које потребен за податоците т.е за адресата за да ти се достават производите... За сите оние кои не се запознаени за работата со Авон еве на кратко ќе ви објаснам како се оди :
    Пример имаш порачка 5800денари тоа значи дека сите производи ќе ти бидат со 25%попуст односно ако имаш некој производ од каталогот кој чини 700 денари во фактурата ќе ти биде фактуриран 525денари односно ти ќе го платиш за 525 денари тоа значи дека 175 денари остануваат за тебе.Тоа значи дека ако имаш 10 производи и од сите тие 10 производи имаш по 175 денари заработа ти ќе заработиш 1750 денари,а што ќе се случи ако имаш 20 пропизводи и од сите имаш заработка по 175 денари тогаш вие ќе заработите дури до 3500 денари. Ако има некој заинтересиран нека ме исконтактира во лп за да му објаснам се убаво.поззз
     
  10. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Латтие ти пратив порака лицна дали ја доби? Јас сум заинтересирана
     
  11. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
  12. princess69

    princess69 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Сега може и самите онлајн да се зачлените во Орифлеим, и тоа БЕСПЛАТНО !!! Повелете и веднаш зачленете се на овој линк http://mk.oriflame.com/recruits/online- ... sor=139472 .
    А ова се подароците подароците што може да бидат ваши доколку станете и вие консултант за убавина на Орифлеим:
    http://mk.oriflame.com/recruits/show.jh ... CT.from=FP
     
  13. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    Ако има некоја девојка што бара работа како келнерка во кафе-ин строг центар нека ме исконтактира во лп :)
     
  14. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.763
    Допаѓања:
    7.266
    Пол:
    Женски
    Оптичар/ка за во Ицо оптика. Ако има заинтересирани нека пишат лп
     
  15. tonicka

    tonicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    13
    Девојки ,ако сакате бесплатно да се зачлените во компанија што нуди каталошка продажба на реномирани марки на козметика и накит,пишете ми во пп ,оставете го вашето име и презиме,е-маил ,адреса и телефон .За неколку дена по пошта ќе ви пратиме каталог со цени .Понудата е за цела Македонија.Има супер попуст на каталошките цени а можно е и испорачување по пошта.За сите кој сакаат некој денар повеќе во месецот ова е одлична можност.Наовој начин веќе неколку месеци без некое големо ангажирање ,само со порачки од соседките ми остануваат 2-3000 денари месечно.
     
  16. SaskaQueen

    SaskaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    10
    Добро, не ве сфаќам зашто спамирате со "вработување" во Орифлејм или Авон? :Down:
     
    На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Искрено, и јас не ги сфатив, пишав и во друга тема дека членството во Авон и Орифлејм не е работа, тоа ти е повеќе како додатен џепарлак. Ама ајде, што е тоа е, во заблуда се. А па да не ги спомнувам нервозите додека да си ја платиш фактурата, некој ти задоцнил, некој не бил тука, некој немал во моментот :D
     
    На SaskaQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    за кој како ке си ја свати оваа работа со орифлеим или авон,и да ако си тазе зачленет може да тие како додатен џепарлак, ама ако имаш своја мрежа верувај и те како ке ти е работа, затоа што се заработува :)
    јас сум во орифлеим веке неколку година и навистина сум задоволна, земам супер пари, и тоа не се малку, и секако има многу бонуси, напредувања, шетање,други награди. Сега треба постојано да зачленуваш луге, да ја шириш мрежата, со еден збор трчање, а каде инаку се заработуваат пари без работа и трчање??? :?:
    така да за мене ова во моментов е работа и пак тука ке си поставувам за оној кој сака да биде дел од истото :D
    п.с а нервозите за плакање на фактурите е твоја работа, имам многу начини за наплата на парите ,ако сакаш може да им бараш парите во моментот кога ке им ги дадеш производите, сметка како сметка мора да си се плати ;)
     
  19. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    ^^^^^^^ Јас во темава "Нудам Работа" очекувам да прочитам некој работодавач или слично да пише оглас за работа овде, значи вистинско работно место, а не работа преку каталошка продажба. Колку и да вие заработувате, тоа е некоја провизија од продажбата НЕ Е РАБОТА. Значи, во Орифлејм може секој да работи и истовремено да е НЕВРАБОТЕН. Значи, повеќе би рекла дека ваквата работа е ХОБИ кое ви носи некој дополнителен приход, а НЕ Е РАБОТА па би сакала да не поштедите нас што бараме работа од вакви да не речам 'огласи'..... ;)
     
    На baby-star, Filiposka, kikav и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Не, не сум тазе зачленета и немам проблем со плаќање фактури. И да, имам работено и со Орифлејм и со Авон, и знам за сите награди, подароци, обуки и сл. Зборот ми беше дека ова не е работа во права смисла на зборот. Ти осигурена си? Ти иде стаж? Пензиско, здравствено, инвалидско? Постојано ти е работното место? Утре може да се деси никој да не ти пуши порачка, па толку од твојата заработка. Затоа ова не го сметам за работа, туку за додатен извор на некој денар плус.