1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нудам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

  1. ripkata

    ripkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    68
    Сите што се од Прилеп а сакаат брз начин на заработка преку една интенет макретинг мрежа нека ме исконтактираат во ЛП и ќе му објаснам како оди тоа , јас сум зачленета веќе 10 дена и имам приход од 1200 денари. Бев скептик на почетокот и не верував во тоа што го слушам но се потврди спротивното. За членството не платив ништо а веќе профитирам . :) Заинтересираните нека пишат во ЛП.
     
    На Маца 1123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. coske85

    coske85 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    На Oki777 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. KetiDona

    KetiDona Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Сакате да заработите екстра пари со минимално работно време?
    Сакате да сте први во пирамидата на успешните?
    Повелете на презентација и слушнете за најдобриот германски бренд за убавина и здравје и влезете први во неговиот свет во Македонија.
    Презентацијата ќе се одржи во среда, а за повеќе инфо Ве молам пишете ПП, веднаш ќе ги добиете потребните информации.

    Ве очекуваме!
     
  4. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Ако беше нешто толку привлечно и добро, потребните информации ќе ги напишеше тука а не секој посебно да го убедуваш. И немаше да се зачленуваш специјално за да го пишеш ова единствено мислење :lol:


    Инаку се работи за каталошка продажба и демек заработуваш провизија од производите а прво плаќаш за истите, па дали ќе ги вратиш парите не се знае :D А да, и само за да се зачлениш плаќаш , ако е таа фирма што мислам 6 000.

    Дај престанете веќе да ја злоупотребувата темава, АМАН!!!!!!!!!!!!!!!!!! Се понадевав дека можеби некој пишал оглас за реална работа
     
    На Rose96, Kat4e86, stetoskop и 5 други им се допаѓа ова.
  5. kamikazus

    kamikazus Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    70
    Барам дадилка за помош при чување 2 месечно бебе. Телефон за контакт 071345365 или пратете лп.
     
  6. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.771
    Допаѓања:
    7.277
    Пол:
    Женски
    За потребите на новоотворениот локал во ТЦ Бисер, Оптика Ицо има потреба од оптичар за продажба на очила. Работата е во смени, од понеделник до сабота, вкупно неделно работни часови:40.
    Потребни квалификации:
    - завршено минимум средно хемиско (оптичар)
    -возраст 20-40год.
    -пол: машко/женско
    -комуникативна, ведра и флексибилна личност
    -доверлива и одговорна, љубезна, насмеана и услужлива личност
    -одлични комуникациски способности
    -способност за работа со клиенти
    -способност за работа во динамична средина и работа под притисок
    -способност за работа во група и стресни ситуации
    -подготвеност за учење и професионално развивање
    -одлично познавање на македонски јазик, познавање на други јазици е предност
    -претходно работно искуство ќе се смета за предност
    Сите заинтересирани да испратат CV со фотографија на ico-optika@hotmail.com најдоцна до 7.09.2013год.
     
  7. cherry-pie

    cherry-pie Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    39
    Потребно е слаткар декоратор за нова слаткарница во центар (Скопје) ако сте заинтересирани или ако познавате некој со искуство пишете ми во порака. Плата, пријавен + бонуси!
     
  8. teodorcka

    teodorcka Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    16
    Potrebna e seriozna devojka za rabota vo kafule, po moznost so rabotno iskustvo.
    Kafuleto se naoga vo okolinata na Bunjakovec. Devojkata ke bide voedno i vrabotena (osigurana).
    Kontakt 078 305 504
     
  9. gabrielka

    gabrielka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    6
    се бара кувар или куварка за работа во кафана во центар информации на 076471733 ili 078459988
     
  10. ivonnaTianDe

    ivonnaTianDe Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Козметичко - фармацевстка компанија TianDe
    Ние сме во моментов во потрага по нови консултанти и деловни партнери, кои би сакале да се развие TianDe бизнис заедно со нас и ја искористам оваа одлична можност да се обезбеди нивната финансиска иднина.
    Ние нудиме можност не само да се прават пари , но , исто така, да се направи нешто од корист за нашите консултанти во многу области од нивниот живот.

    Како дистрибутер :

    1 . Вие имате пристап до големопродажните цени на TianDe производи. Така, вие сте во можност да го продаде овие производи на вашите клиенти со сет профитна маргина.
    2 . Имате екстра месечни примања благодарение на промет на вашиот тим .
    3 . Ќе се вклучени во многу привлечни промоции и право на наградите од компанијата (предмет на исполнување на критериумите ).
    4 . Имате целосна обука се предвидени заедно со продажба и градење на тим за обука.
    5 . Имате целосна поддршка од нашиот тим.

    Стотици илјади консултанти во целиот свет се приклучуваат TianDe корпорација за различни причини. Се претпоставува дека главната причина е голема шанса да се заработи екстра приход, само со помош на нашите производи и кажувам на луѓето за нив.
    Но TianDe корпорација нуди не само пари . Нашата група на фантастични луѓе имаат шанса да учествуваат во разни обуки низ Европа и на Далечниот Исток , да научат за производи од биохемичари кои се промовира TianDe во различни земји и исто така учат за продажба техники и тимска работа.

    Еве некои причини зошто тоа е во вредност од вашиот додека да се приклучат TianDe :

    1 . TianDe е една од најбрзо растечките козметички компании во Далечниот Исток и Европа.
    2 . Нови и уникатни производи во локалните и Велика Британија на пазарот. И шанса да стане пионер !
    3 . TianDe производи се базирани на природни екстракти од егзотични растенија и имаат терапевтски својства.
    4 . TianDe производи се од највисок квалитет со ISO Европската сертификација.
    5 . Многу атрактивна маркетинг план на компанијата.
    6 . Можност да запознаам нови луѓе од различни земји.
    7 . Поевтини производи за вас и вашето семејство!
    8 . Бесплатна регистрација со минимална инвестиција потребно да се започне бизнис .

    075 303 377
     
  11. Missbutterfly

    Missbutterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    19
    Потребна е дадилка за 11 месечно машко,ако има некој заинтересиран повеќе информации во ПП
    п.с. Ова е за во Битола
    И потребна е девојка со завршено средно медицинско мед. сестра насока акушер или со ВСС за работа за во приватна болница во Битола.

    Имајте пријатен ден :)
     
  12. bella4

    bella4 Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Работа, природна козметика и алтернативна медицина

         Јас од неодамна почнав да работам во ТИАНДЕ, за тие што незнаат ТИАНДЕ е руска фирма за природна-органска козметика и алтернативна медицина. Работи на мултилевел и има работа за секого. Решение има за многу здравствени и естетски проблеми. Денес сите се жалат дека нема работа и затоа јас би сакала да ви понудам да заработите, да си ja зголемите самодовербата, да си ги подобрите комуникациските вештини и да бидете дел од мноогу позитивен тим кои нема граници и носи слоган "ЛЕСНО Е ДА СИ СРЕЌЕН". Исто така би можела да ви помогнам доколку имате проблем здравствен или естетски, без апчиња со помош на алтернативна медицина.
     
    Проблеми кои што имам помогнато во текот на моето работење во ТИАНДЕ:
     
    *акни
    *детоксикација после хемотерапија
    *хемороиди
    *опаѓање на коса
    *проблем со цисти, болни менструации и други женски проблеми
    *псоријаза
    *борба против брчки ( го имаме најдобриот морски колаген)
    *белеење на заби, спречување на крварење на непцата
    *болки во глава (мигрена), болки во згобови
    *синуси
    и уште мнооогу мнооогу други проблеми
     
    Среќна сум што сум дел од тимот и што можам да помогнам и на другите луѓе
     
            Со љубов Н
     
  13. tamicka

    tamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    LibertaGia!
    За подобро да се информираат луѓето од Македонија, сите иформации во врска со компанијата (нивните заработувачки,услови,дејности,итн) ги склопивме на едно место уредени и разбирливи за секој да може да се информира и нормално ако сака да почне да работи. http://www.libertagiamk.com/
     
  14. Candice.S

    Candice.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    161
    девојки ако некоја има некаде сретнато да бараат девојки за промоции, делење фалери и слично ќе ја замолам да ме исконтактира по ЛП :)
     
  15. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Држам часови на деца од одделенска настава, помош при учење, се однесува за Скопје, пишете во ЛП
     
  16. darkmoon186

    darkmoon186 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Здраво имам 15 години и доколку знаете некое место за работа слободно пишете.И ако некој знае за орифлјем и авон да ми каже нешто околу тоа.Благодарам однапред
     
  17. Dimitar11

    Dimitar11 Нов член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Во моментот работам на проект за кој имам потреба од позајмен женски глас за читање на текстови. Се работи за верски текстови кои се од 3 до 10 страници. За почеток сум со намера текстовите да бидат читани и снимени (аудио) на телефон (со снимач на звук - апликација - кој е инсталиран на сите смартфони) и да ми бидат пратени како фајл на email. Доколку има некој заинтересиран може да ме контактирате на email: awebmk@yahoo.com за подетални информации и договори.
     
  18. studio

    studio Нов член

    Се зачлени на:
    2 март 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Baram frizerka so rabotno iskustvo. ...PLATA FIKSNA. HITNO...STUDIOTO SE NAOGA VO MICURIN. tel vo inbox
     
  19. oollggiiccaa24

    oollggiiccaa24 Нов член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2016
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    zdravo na site ja sum nova na sajtov seuste neznam kako funkcionirate...potrebno mi e pomos da najdam devojce za rabota vo kafic vo butel 1 ako ima zainteresirani neka pisat plssss
     
  20. m.i.s

    m.i.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    319