1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумерологијата и сексот и келтска митологија

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од x.Daisy.x, 20 октомври 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.862
  Допаѓања:
  13.380
  Со помош на биоритамски број можете да дознаете какви се вашите сексуални апетити, како и апетитите на вашиот партнер. Биоритамскиот број се добива така што се собираат броевите од денот и месецот на раѓање. Така на пример, ако сте родени на 14.12.1981, вашиот биоритамски број е: 1+4+1+2=8. Доколку збирот е поголем од девет на пример ако сте родени на 17.07.1985 собирате се додека не добиете едноцифрен број: 1+7+7=15, односно добиениот збир 15 го разложувате на 1+5=6.

  ЕДЕН

  Жена:Оваа жена е страствена и уште од својата младост е во потрага по вистинска љубов. Таа е огнена, но полна со соништа и идеали. Има развиена интуиција и знае како да му угоди на партнерот. Живее за љубов, а не за авантура.
  Маж: Ужива во сексот и склон е кон перверзии кои ги оправдува со тоа дека има развиена фантазија. Кога ќе почне да лови, не се повлекува додека не го освои својот плен. Сака да доминира во сексот.
  Бројот 1 најдобро се согласува со 8, 6 и 3. Треба да ги избегнува 2 и 9.

  ДВА

  Жена: Можеби не ужива многу во сексот, но не се предава лесно. За неа тоа е должност која мора покорно да ја заврши. Сепак, рано се впушта во сексуални односи.
  Маж: Романтичен, непостојан и не многу вешт љубовник, кој иницијативата и ја препушта на жената. Бидејќи е многу неодговорен, на жените им се препорачува самите да се погрижат за заштитата, за да не останат трудни.
  Бројот 2 се согласува со 6 и 8, а не се согласува со 3 и 7.

  ТРИ

  Жена: Целото нејзино тело е ерогена зона. Бидејќи секогаш се наоѓа во фаза на потрага по нови идеали, често менува партнери. Кај овие жени се присутни два екстремни случаи односно или се целосно незаинтересирани или се промискуитетни.
  Маж: Ова е вистински љубовник кој ако најде жена која ќе му ги исполни желбите поврзани со еротиката, ќе има секс до болка.
  Бројот 3 се сложува со 6 и 5, но не и со 2 и 9.

  ЧЕТИРИ

  Жена: Скриен оган, води директно во екстаза и е газда во креветот. Таа е онаа која ќе преземе иницијатива и ќе ве полуди бидејќи е извонредна љубовница.
  Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.
  Бројот 4 одлично се согласува со 8, 6 и 5, а треба да ги избегнува 2 и 1.

  ПЕТ

  Жена: Лесно се заситува од својот љубовен партнер. Кога нема иновации, го напушта партнерот, но кога навистина сака е подготвена да ја исполни секоја сексуална потреба.
  Маж: Француска школа, исклучително потентен маж, кој се возбудува на убавината на женското тело.
  Бројот 5 се сложува со 8, 2 и 3, но не и си 6 и 9.

  ШЕСТ

  Жена и маж: Нема голема разлика помеѓу мажите и жените родени под бројот шест. Сексот го сфаќаат како уживање и имаат силен сексуален апетит, но истовремено бараат нежност и комплименти. Предиграта секогаш е долга и полна со возбуда.

  Бројот 6 се согласува со 1, 2, 3, 4, а не треба да се впушта во врска со 5 и 9.

  СЕДУМ

  Жена: Оваа жена е мистична, но ја води играта, менува пози и диктира темпо.
  Маж: Тој е полн со фантазија и оригиналност. Ги негува техниките на Далечниот Исток. Сексот со седмиците се возбудливо возење, каде последната станица е врвниот оргазам.
  Бројот 7 одговара со броевите 2, 7 и 6, но не и со 1и 5.

  ОСУМ

  Жена: Од мажот бара да и исполни се што ќе и дојде на ум. Станува збор за сексуално ослободена личност, која го бара невозможното и сака да менува партнери.
  Маж: Брз, потентен едноставно вистинска секс машина.
  Бројот 8 има идеален однос со броевите 5, 2 и 8, а лош со 6 и 1.

  ДЕВЕТ

  Жена: Сексот го сфаќа како нешто убаво и возбудливо. Склона е кон класични пози, но кога ќе проработат емоциите знае да биде полна со фантазија.
  Маж: Овој маж можете само да го фалите како поради неговата машкост, така и поради преостанатите квалитети.
  Бројот 9 добро се согласува со 8 и 1, но не и со 6 и 2.

  Келтска Митологија

  Jan 01 - Jan 11 - Jela
  Jan 12 - Jan 24 - Brest
  Jan 25 - Feb 03 - Platana

  Feb 04 - Feb 08 - Topola
  Feb 09 - Feb 18 - Smreka
  Feb 19 - Feb 28 - Bor

  Mar 01 - Mar 10 - Zalosna vrba
  Mar 11 - Mar 20 - Limun
  Mar 21 - Hrast
  Mar 22 - Mar 31 - Ljesnjak

  Apr 01 - Apr 10 - Musmula
  Apr 11 - Apr 20 - Javor
  Apr 21 - Apr 30 - Orah

  May 01 - May 14 - Topola
  May 15 - May 24 - Kesten
  May 25 - Jun 03 - Jasen

  Jun 04 - Jun 13 - Zbun
  Jun 14 - Jun 23 - Smokva
  Jun 24 - Breza
  Jun 25 - Jul 04 - Jabuka

  Jul 05 - Jul 14 - Jelka
  Jul 15 - Jul 25 - Brest
  Jul 26 - Aug 04 - Platana

  Aug 05 - Aug 13 - Topola
  Aug 14 - Aug 23 - Smreka
  Aug 24 - Sep 02 - Bor

  Sep 03 - Sep 12 - Zalosna vrba
  Sep 13 - Sep 22 - Limun
  Sep 23 - Maslina
  Sep 24 - Oct 03 - Ljesnjak

  Oct 04 - Oct 13 - Musmula
  Oct 14 - Oct 23 - Javor
  Oct 24 - Nov 11 - Orah

  Nov 12 - Nov 21 - Kesten
  Nov 22 - Dec 01 - Jasen

  Dec 02 - Dec 11 - Zbun
  Dec 12 - Dec 21 - Smokva
  Dec 22 - Bukva
  Dec 23 - Dec 31 - Jabuka

  Jabuka (Ljubav) - obicno vitki, karizmaticni, dopadljivi i atraktivni, prijatne vanjstine, rado flertuju, avanturisti, culni, uvijek zaljubljeni, vole i zele bit voljeni, vjerni, njezni, veoma sirokogrudi, talenti za nauku, zive za danas, bezbrizni filozofi
  sa snagom dobrog izlaganja.

  Jasen (Ambicija) - neobicno atraktivni, raduju se zivotu, impulsivni, pozeljni, ne mare za kritiku, ambiciozni, inteligentni, talentirani, vole se igrati sudbinom, mogu biti egoisti, pouzdani, verni ljubavnici, ponekad im mozak vlada nad srcem, ali veze shvacaju vrlo ozbiljno.

  Bukva (Kreativnost) - imaju izrazeno dobar ukus, zabrinuti oko svog izgleda, materijalisti, dobro organiziraju zivot i karijeru, ekonomicni, dobre vodje, ne ulaze u nepotrebne rizike, velicanstveni zivotni partneri,vode racuna da ostanu fit (dijete, sport, itd.)

  Breza (Inspiracija) - raduju se zivotu, atratktivni, elegantni, ljubazni, zadovoljni, ne vole nista sto je preterano, ne podnose vulgarnost, vole zivot u prirodi i miru, nisu pretjerano strastveni, prilicno uobrazeni, nedovoljno ambiciozni

  Smreka (Sigurnost) - privlacni ljudi, vole luksuz, dobrog zdravlja, pokazuju tendenciju da gledaju na druge sa visine, samouvjereni, odlucni, nestrpljivi, vole da uticu na druge, talenatirani, optimisti, cekaju pravu ljubav, sposobni da donose brze odluke.

  Kesten (Iskrenost) - izrazito zgodni, ne vole pritisak, pravicni, raduju se zivotu, rodjeni diplomati, ali u drustvu osjetljivi, cesto nesigurni u sebe, ponekad uobrazeni, osjecaju se neshvacenim, vole samo jednom, imaju problema u pronalazenju partnera.

  Platana (Vjernost) - jaki, misicavi, odgovorni, uzimaju sve sto im zivot pruza, zadovoljni, optimisti,lakomi za novcem i priznanjima, mrze usamljenost, strastveni ljubavnici kojima nikada nije dosta, vjerni, uvredljiv, nestalni, pedantni i bezbrizni.

  Brijest (Plemenitnost) - dobrog izgleda, oblace se ukusno, kazu glasno sta im ne odgovara, naginju tome da ne oprastaju tudje greske, veseli, vole biti vodje, ali ne i da nekome pripadaju, vjerni i iskreni partneri, donose odluke za druge, plemeniti, sirokogrudi, veliki smisao za humor, prakticni.

  Smokva (Osjecajnost) - veoma jaki, samovoljni, nezavisni , ne dozvoljavaju protivljenje ili svadju, vole zivot, familiju, djecu i zivotinje, pravi drustveni leptirici, puni humora,vole besposlicarenje i dokolicu, talentirani za prakticno, inteligentni.

  Jela (Misterioznost) - puni ukusa, posteni, obrazovani, vole sve sto je lijepo, puni osjecaja, tvrdoglavi, egoisticni ali se brinu za svoje bliznje, prilicno zadovoljni, mnogo prijatelja ali i neprijatelja, veoma pouzdani.

  Ljesnjak (Izuzetnost) - sarmantni, skromni, puni razumjevanja, znaju ostaviti utisak, aktivni borci za socijanu pravdu, omiljeni, osecajni, komplicirani ljubavnici, iskreni, tolerantni partneri, pravedni

  Zbun (dobar ukus) - hladna ljepota, brinu se o svom izgledu i kondiciji, dobar ukus, nisu egoisti, cine sebi zivot sto moguce prijatnijim, vode discipliniran zivot, od partnera traze priznanje i prijateljstvo, sanjaju o neobicnim ljubavnicima, rijetko su zadovoljni svojim osjecajima, ne vjeruju skoro nikome, uvijek su nesigurni u svoje vlastite odluke.

  Limun (Sumnja) - ono sto zivot donosi prihvacaju sa mukom, mrze svadju, stres i posao, ne vole dosadu i udobnost, blagi su i popustljivi, zrtvuju se za prijatlje, posjeduju mnogo talenta, ali nisu dovoljno ambiciozni da ih poboljsaju, stalno odikuju i kritiziraju, ljubomorni ali vjerni.


  Javor (Nezavisnost) - neobicne osobe, izrazena moc izrazavanja i originalnost, bojazljivi i rezervirani, slavoljubivi, ponosni, sigurni u sebe, zeljni uvijek novih iskustva, ponekad nervozni, dobro pamcenje, lako uce, obicno imaju komplicirani ljubavni zivot, vole da utjecu na druge.

  Hrast (Hrabrost) - robusne prirode, jaki, nezavisni, nepopustljivi, osjecajni, ne vole nikakve promjene, nogama uvek na zemlji, drze se cinjenica, jednostavno ne razmisljaju vec djeluju.

  Masllina (Mudrost) - vole sunce, toplinu, razumni, puni razumjevanja, izbjegavaju agresivnost i nasilje, tolerantni, veseli, mirni, izrazen osjecaj za pravdu, osjetljivi, nisu ljubomorni, vole citatii biti u drustvu obrazovanih ljudi.

  Bor (Izuzetnost) - vole prijatno drustvo, veoma izdrzljivi, znaju kako da ucine zivot prijatnim, vrlo aktivni, prirodni, dobri pratioci, brzo se zaljubljuju, ali isto tako brzo gube interes, brzo odustaju, cesto mjenjaju dok ne nadju idealnog partnera kome vjeruju, pouzdani i prakticni.

  Topola (Nesigurnost) - deluju veoma dekorativno, nisu dovoljno sigurni u sebe, razumni samo kada je neophodno, potrebna im je podrska i prijatno okruzenje da bi se opustili i otvorili, vrlo probirljivi, cesto sami, jako nesigurni, umetnicke prirode, dobri organizatori, naginju filozofiranju, pouzdani u svakoj situaciji, veze shvataju ozbiljno.

  Musmula (Culnost) - sarmantni, veseli, daju sve od sebe a pri tome nisu egoisti, vole biti zapazeni, vole zivot, kretanje, nemir, cak i krize, istovremeno zavisni i nezavisni, dobrog ukusa, umjetnici, strastveni, naglasenih emocija, dobri pratioci, ne predaju se.

  Orah (Strast) - nezavisni, cudni i puni kontradiktornosti, ceto egoisticni, agresivni, velikodusni, obrazovani, neocekivano reagiraju, spontani, neograniceno slavoljublje i ambicija, nisu fleksibilni, teski i cudni partneri, drugi ih rijtko vole, ali im se cesto cude, dobri stratezi, vrlo ljubomorni i strastveni. Ne prave nikakve kompromise.

  Zalosna vrba (Melankolicnost) - divni, ali puni melankolije, atraktivni, veoma duhovni, vole sve sto je lijpo i ukusno, vole putovanja, sanjari, neumorni, komplicirani, iskreni, moze se utjecati na njih, ali je sa njima tesko zivjeti, pozeljni, dobra intuicija, pate zbog ljubavi, ali ponekad pronadju partnera koji im daje oslonac.
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.730
  Допаѓања:
  79.607
  Пол:
  Женски
  Ова е точно- Jabuka (Ljubav) - obicno vitki, karizmaticni, dopadljivi i atraktivni, prijatne vanjstine, rado flertuju, avanturisti, culni, uvijek zaljubljeni, vole i zele bit voljeni, vjerni, njezni, veoma sirokogrudi, talenti za nauku, zive za danas, bezbrizni filozofi sa snagom dobrog izlaganja.
  А ова не:
  ДВА
  Жена: Можеби не ужива многу во сексот, но не се предава лесно. За неа тоа е должност која мора покорно да ја заврши. Сепак, рано се впушта во сексуални односи.
  :D
   
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.038
  СЕДУМ

  Жена: Оваа жена е мистична, но ја води играта, менува пози и диктира темпо.
  Хмм... :) ...може,може...
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.272
  Пол:
  Женски
  Со броевите не ми е погодено, ама ова не можеше подобро да ме опише :clap:
   
 5. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.166
  Допаѓања:
  21.376
  Пол:
  Женски
  ЕДЕН

  Жена:Оваа жена е страствена и уште од својата младост е во потрага по вистинска љубов. Таа е огнена, но полна со соништа и идеали. Има развиена интуиција и знае како да му угоди на партнерот. Живее за љубов, а не за авантура.

  Topola (Nesigurnost) - deluju veoma dekorativno, nisu dovoljno sigurni u sebe, razumni samo kada je neophodno, potrebna im je podrska i prijatno okruzenje da bi se opustili i otvorili, vrlo probirljivi, cesto sami, jako nesigurni, umetnicke prirode, dobri organizatori, naginju filozofiranju, pouzdani u svakoj situaciji, veze shvataju ozbiljno.
  Точни и двата :)
   
 6. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  16
  ТОЧНОО :lol:
  4
  Жена: Скриен оган, води директно во екстаза и е газда во креветот. Таа е онаа која ќе преземе иницијатива и ќе ве полуди бидејќи е извонредна љубовница.

  Smreka (Sigurnost) - privlacni ljudi, vole luksuz, dobrog zdravlja, pokazuju tendenciju da gledaju na druge sa visine, samouvjereni, odlucni, nestrpljivi, vole da uticu na druge, talenatirani, optimisti, cekaju pravu ljubav, sposobni da donose brze odluke.
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.335
  Javor (Nezavisnost) - neobicne osobe, izrazena moc izrazavanja i originalnost, bojazljivi i rezervirani, slavoljubivi, ponosni, sigurni u sebe, zeljni uvijek novih iskustva, ponekad nervozni, dobro pamcenje, lako uce, obicno imaju komplicirani ljubavni zivot, vole da utjecu na druge.

  Колку е точно :devil: Од збор до збор... :devil:
   
 8. sashamkd

  sashamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ЧЕТИРИ
  Жена: Скриен оган, води директно во екстаза и е газда во креветот. Таа е онаа која ќе преземе иницијатива и ќе ве полуди бидејќи е извонредна љубовница. ;)
   
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Инспирирана од утрешниот ден посветен на засадување дрвца, ви испраќам уште нешто што потекнува од старите верувања во келтската митологија.Најди го својот роденден и види „под“ кое дрво си роден. Ова е прилично занимливо и прилично точно.
  Па мили мои феминки, пронајдете кое дрво сте :lol: и утре сите со лопати во раце :D Да видиме кој што ќе сади :lol:

  Јан 01 - Јан 11 - Елка
  Јан 12 - Јан 24 - Брест
  Јан 25 - Фев 03 - Платен
  Фев 04 - Фев 08 - Топола
  Фев 09 - Фев 18 - Смрека
  Фев 19 - Фев 28 - Бор
  Мар 01 - Мар 10 Жалосна врба
  Мар 11 - Мар 20 Лимон
  Мар 21 Даб
  Мар 22 - Мар 31 Лешник
  Апр 01 - Апр 10 Мушмула
  Апр 11 - Апр 20 Јавор
  Апр 21 - Апр 30 Орев
  Мај 01 - Мај 14 Топола
  Мај 15 - Мај 24 Костен
  Мај 25 - Јун 03 Јасен
  Јун 04 - Јун 13 Жбун
  Јун 14 - Јун 23 Смоква
  Јун 24 Бреза
  Јун 25 - Јул 04 Јаболко
  Јул 05 - Јул 14 Елка
  Јул 15 - Јул 25 Брест
  Јул 26 - Авг 04 Платен
  Авг 05 - Авг 13 Топола
  Авг 14 - Авг 23 Смрека
  Авг 24 - Сеп 02 Бор
  Сеп 03 - Сеп 12 Жалосна врба
  Сеп 13 - Сеп 22 Лимон
  Сеп 23 Маслина
  Сеп 24 - Окт 03 Лешник
  Окт 04 - Окт 13 Мушмула
  Окт 14 - Окт 23 Јавор
  Окт 24 - Ное 11 Орев
  Ное 12 - Ное 21 Костен
  Ное 22 - Дек 01 Јасен
  Дек 02 - Дек 11 Жбун
  Дек 12 - Дек 21 Смоква
  Дек 22 Бреза
  Дек 23 - Дек 31 Јаболко

  Јасен (амбиција) - необично атрактивни, се радуваат на животот, импулсивни се, посакувани, не замеруваат за критика, амбициозни, интелегентни, тoлентирани, сакаат да си играат со судбината, егоисти, самостојни, верни љубовници, понекогаш го слушаат мозокот наместо срцето, но врските ги сфаќаат многу озбилно.

  Јаболко (љубов) - обично слаби, харизматични, допадливи и атрактивни, пријатни, флертувачи, авантуристи, секогаш заљубени, сакаат да сакаат и да бидат сакани, верни, нежни, добродушни, таленти за наука, живеат за денес.

  Бука (креативност) - имаат изразено добар вкус, загрижени се за својот изглед, материјалисти, добро ги организираат животот и кариерата, економисти, добри лидери, не превземаат непотребни ризици, добри животни партнери, водат сметка за да останат во форма.

  Бреза (инспирација) - се радуваат на животот, атрактивни, елегантни, љубезни, задоволни, не сакаат ништо што е претерано, не поднесуваат вулгарност, го сакаат животот во природа, не се многи страствени, прилично вообразени, недоволно амбициозни, умеат да направат мирна и задоволна атмосфера.

  Смрека (сигурност) - обично многу убави, знаат да се вклопат, сакаат луксуз, здрав живот, апсолутно не се срамежливи, самоуверени, одлучни, нестрпливи, сакаат да влијаат на други, многу талентирани, оптимисти, ја чекаат правата љубов, способни се да донесат брзи одлуки.

  Костен (искреност) - изразено убави, не сакаат притисок, привлечни, се радуваат на животот, заинтересирани, родени дипломати, осетливи во друштво, често несигурни во себе, понекогаш вообразени, се чувствуваат несфатени, сакаат само еднаш, имаат проблем во пронаоѓањето на партнерот.

  Платен (верност) - јаки, мускулести, одговорни, земаат се што ќе им пружи животот, оптимисти, лакоми за пари и признанија, мразат осаменост, страсни љубовници на кој никогаш не им е доста, верни, навредливи, непостојани, педантни.

  Брест (племенитост) - пријатни луѓе, гласно кажуваат што не им одговара, не сакаат да простуваат на грешките на другите, весели, сакаат да водат, не сакаат да припаѓаат на некој, верни и искрени партнери, сакаат да донесуваат одлуки за други, племенити, имаат голема смисла за хумор, практични

  Елка (мистериозност) - полни со вкус, образувани, сакаат се' што е убаво, полни со чувства, тврдоглави, егоисти, но се грижат за своите блиски, прилично задоволни, талентирани, имаат многу пријатели, но и непријатели.

  Лешник (необични) - шармантни, скромни, полни со разбирање, знаат да остават впечаток, се борат за правда, омилени, чувствителни, комплицирани љубовници, искрени, толерантни партнери.

  Жбун (добар вкус) - ладна убавина, се грижат за својот изглед, не се егосити, си го прават животот што повеќе пријатен, сакаат дисциплиниран живот, од партнерот бараат признавање и пријателство, сонуваат за необични љубовници, ретко се задоволни со своите чувства, не веруваат скоро на никој, секогаш се несигурни во сопствените одлуки, премногу совршени.

  Лимон (сомнеж) - тоа што животот им го пружа го прифаќаат со мака, мразат караници, стрес и работа, не сакаат досада и удобност, попуштаат, се жртвуваат за пријателите, поседуваат многу таленти, но не се доволно амбициозни да ги подобрат, секогаш критикуваат, многу љубоморни, но верни.

  Јавор (независност) - необични личночти, имаат изразена моќ на изразување и оригиналност, плашливи и резервирани, ја сакаат славата, горди се, сигурни во себе, секогаш бараат нови искуства, понекогаш нервозни, имаат добро помнење, обично имаат комплициран љубовен живот, сакаат да влијаат на други.

  Смоква (чувствителност) - многу јаки, самостојни, независни, не сакаат спротивставување или караница, го сакаат животот, фамилијата, децата и животните, друштвени се, полни со хумор, толентирани за практично работење, интелегентни.

  Даб (храброст) - јаки, независни, непопустливи, чувствителни, не сакаат промени, се држат за кажаното, едноставно не размислуваат, туку делуваат.

  Маслина (мудрост) - сакаат сонце, топлина и убави чувства, разумни се, полни со разбирање, ја избегнуваат агресивноста, толерантни, весели, мирни, имаат изразено чувство за правда, чувствителни, вообразени, не се љубоморни, сакаат да читаат и сакаат да се во друштво на образовани луѓе.

  Бор (необичност) - сакаат пријатно друштво, многу издржливи, знаат да си го направат животот пријатен, многу активни, природни, добри партнери, брзо се заљубуваат, но исто така брзо го губат интересирањето, брзо се откажуваат, многу менуваат додека не најдат идеален партнер на кој му веруваат, практични.

  Топола (несигурност) - делуваат многу декоративно, не се доволно сигурни во себе, разумни се само кога е потребно, потребна им е поддршка и пријатно друштво за да се опуштат и отворат, пребирливи, често се сами, многу несигурни, имаат уметничка природа, добри организатори, доверливи во секоја ситуација, врските ги сфаќаат озбилно.

  Мушмула (слух) - шармантни, весели, даваат се од себе, а при тоа не се егоисти, го сакаат животот, шетањето, немирот, истовремено се зависни и независни, имаат добар вкус, уметници, страствени, имаат нагласени чувства, добри партнери, не се предаваат.

  Орев (страст) - независни, чудни, понекогаш егосити, агресивни, добродушни, образовани, реагираат неочекувано, спонтани, амбициозни, не се флексибилни, тешки и чудни партнери, ретко ги сакаат другите, но често им се чудат, добри стратези, многу љубоморни и страствени, не прават компромиси.

  Жалосна врба (тага) - убави, но полни со тага, атрактивни, многу духовити, сакаат се' што е убаво и вкусно, сакаат да патуваат, сонувачи, неуморни, комплицирани, искрени, може да се дејствува на нив, тешко е да живееш со нив, добра интуиција, патат заради љубовта, но понекогаш наоѓаат партнер кој им дава поддршка.
   
 10. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  664
  Елка.
  Точно бе мајката... :D
   
 11. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.003
  Жена: Лесно се заситува од својот љубовен партнер. Кога нема иновации, го напушта партнерот, но кога навистина сака е подготвена да ја исполни секоја сексуална потреба.

  Хм....епа ако нема иновации што да му правам,да читам весник додека он "работи на случајот" :D :D :D
  Шо е право право е,сексот ми е битен во врската и точка. ]:)

  Едит:Бор (необичност) - сакаат пријатно друштво, многу издржливи, знаат да си го направат животот пријатен, многу активни, природни, добри партнери, брзо се заљубуваат, но исто така брзо го губат интересирањето, брзо се откажуваат, многу менуваат додека не најдат идеален партнер на кој му веруваат, практични.

  Е алал да им е на овие што го измислиле ова.Точно си е се со исклучок на брзото откажување,барем за мене ;)
   
 12. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  36
  ДЕВЕТ

  Жена: Сексот го сфаќа како нешто убаво и возбудливо. Склона е кон класични пози, но кога ќе проработат емоциите знае да биде полна со фантазија.

  точно.. :$
   
 13. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.132
  Допаѓања:
  21.299
  Пол:
  Женски
  Брест...Точно е.... А ова со броевите не баш :)
   
 14. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  145
  1 платана па можно е
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  Ми излегува бројот 5, и како особини може да се каже дека се пронајдов.

  Според Келтската митологија сум Лимон. За волја на вистината голем дел од карактеристиките се точни.

  Имало нешто точно. Имало.
   
 16. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.608
  Пол:
  Женски
  -ЕДЕН
  Жена:Оваа жена е страствена и уште од својата младост е во потрага по вистинска љубов. Таа е огнена, но полна со соништа и идеали. Има развиена интуиција и знае како да му угоди на партнерот. Живее за љубов, а не за авантура.

  Лешник (необични):
  шармантни, скромни, полни со разбирање, знаат да остават впечаток, се борат за правда, омилени, чувствителни, комплицирани љубовници, искрени, толерантни партнери.
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.250
  Допаѓања:
  63.624
  Пол:
  Женски
  Тоа со бројките врска си нема. Второто е горе-долу точно.
   
 18. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Ima istine u ono drugo majke mi ;)