1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумерологија. Вашиот број и неговото значење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vitorija, 6 ноември 2011.

  1. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    7 :$ 89% е точно :)
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Па држи вода ова до некаде, се согласувам со повеќе од половината напишано за ''мојот'' број.
    Инаку - седам је мој сречан број. ^_^
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Чудо се случи!
    До денес си ја знаев шестката како мој број ,а сега ја открив триесет и тројката!


    Број 6
    На овие луѓе важна им е рамнотежата и често пати во животот се наоѓаат во ситуација да мораат да бираат помеѓу две или повеќе варијанти.
    Бројот 6 е претставен со една фигура со шест страни. Евреите верувале дека бројот шест е свет број затоа што според нив светот е создаден за шест дена. Овој број е еден од најсреќните зошто претставувал хармонија и целовитост. Тие кои се под влијание на овој број покажуваат идеализам, хармонија, строга искреност, љубезност и грижливост за болните луѓе.
    Стрпливи се и никогаш не мислат само на себе. Не ги ценат парите заради парите, туку заради користење на истите како средство за помагање на другите. Верни се, му пружаат голема љубов на својот партнер, добри се родители и се грижат и издржуваат семејството. Да се прави кариера тоа ништо за нив не значи. Тие би били задоволни ако го работат она што најмногу го сакаат.
    Имаат многу малку негативни страни и можат да бидат премногу добри и често не се борат за своите права.


    Полн погодок :clap:


    The 33 is the most influential of all numbers. It is the Master Teacher. The 33 combines the 11 and the 22 and brings their potential to another level. When expressed to the fullest, the 33 lacks all personal ambition, and instead focuses its considerable abilities toward the spiritual uplifting of mankind. What makes the 33 especially impressive, is the high level of sincere devotion. This is shown in its determination to seek understanding and wisdom before preaching to others. The 33 in full force is extremely rare.


    Морам да се сложам и со ова.
    Нвистина не знаев дека 11 ,22 и 33 поседувале посебни карактеристики од нумеролошки аспект ,мислев дека мора да биде сведено на едносифрен број.
    Ете ,научив нешто ново и интересно ;)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Колку и да се трудам да не верувам во вакви генерализации и описи на карактерните особини според хороскопскиот знак, сепак често ми погодуваат. Во случајот, целосно се пронајдов во болдираниот дел од текстот. :wasntme:
     
  5. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Прилично точно е,особено болдираното. :)
     
  6. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Број 3 :?: Па, има многу вистина, право да ви кажам. Но, што знам, знам дека ако земам да читам за другите броеви сигурно и таму ќе најдам некоја моја карактеристика.
     
  7. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    :D Не верувам во овие работи, ама по некоја случајност, ми погодиле по нешто. Ама тоа за ограничените интереси и некои други работи па ич нема врска :^)

    А јас се си мислам дека секој може да се пронајде барем малку во кое било од овие :^)
     
  8. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Донекаде е точно.
    Јес да не верувам многу во вакви работи.
    А и незнам зошто толку го сметаат овој број за среќен. :^)

    А да, болдираниот текст ама ич не е точен.
    Мислам за мене. :wasntme:
     
  9. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    5-Мој број :)
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас сум 11 јупииии посебна сум ;) ;) ;)
    Колку што можев разбрав....и точно е....но ве замолувам ако некој знае подобро англиски ако сака нека ми преведе :*


    The 11 is the most intuitive of all numbers. It represents illumination; a channel to the subconscious; insight without rational thought; and sensitivity, nervous energy, shyness, and impracticality. It is a dreamer. The 11 has all the aspects of the 2, enhanced and charged with charisma, leadership, and inspiration. It is a number with inborn duality, which creates dynamism, inner conflict, and other catalyses with its mere presence. It is a number that, when not focused on some goal beyond itself, can be turned inward to create fears and phobias. The 11 walks the edge between greatness and self-destruction. Its potential for growth, stability, and personal power lies in its acceptance of intuitive understanding, and of spiritual truths. For the 11, such peace is not found so much in logic, but in faith. It is the psychic's number.
     
  11. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    :)
     
  12. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ја имам таа силата од бројот ЕДЕН ... дечко ми! :lol:
     
  13. S-Sister.91

    S-Sister.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    35
    мене ми се падна бројот 3. Има вистина во ова :D Па и секаде ми пишува дека сум надарена за бизнис :D ќе биде некој бизнисмен од мене :D :D
     
  14. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Баш интересно ова со броевиве и значењето.Јас сум број 7 :)
     
  15. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Се е точно од збор до збор :)
     
  16. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Мене ми испадна 33 и сега не може 3 + 3 или грешно разбрав :^) ?
     
  17. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    330

    само собери ги 3+3 и ќе ти испадне 6. 6 е твој број :)
     
    На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Мене 11 ми испадна. Ете ви доказ дека сум посебна :D Нели 11, 22 и 33 биле посебни броеви и ретки биле случаите да ти се падне. их, се израдував :)
     
  19. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Изгледа не. Бидејќи пишува :
    Бројот на вашата животна патека или нумеролошкиот број се добива кога ќе се соберат цифрите од кои се состои датумот на раѓање, а потоа се собираат цифрите на добиениот број се додека не се добие едноцифрен број. Ова не важи само за броевите 11, 22 и 33 кои имаат посебно значење и се наречени master numbers.

    Сепак фала :)
     
    На SanjaBucka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Епа да се вбројам и јас во посебните ми се падна број 33.Да се собереше ќе беше 6 ,но неможе :D
     
    На SanjaBucka му/ѝ се допаѓа ова.