1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумерологија. Вашиот број и неговото значење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vitorija, 6 ноември 2011.

  1. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    Ако точно пресметав ми излезе број 4 .. и не се согласувам со напишаното.. не ми го погодиле баш :D
     
  2. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    е не ти испадна 11 туку ти испадна 11=1+1= 2
     
  3. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    4ка. Се` ми погоди.
     
  4. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    2-ка ми се погоди :D
     
  5. Vladus

    Vladus Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    113
    Број 5
    Животната патека на петката е полна со богати, но понекогаш и неочекувани случувања.
    Бројот 5 во Античко време симболизирал здравје и плодност. Бројот бил општо поврзан за свадби и размножување. Пет свеќи се палеле на свадбената церемонија во Антички Рим. Оние кои се под влијание на овој број покажуваат цврстина, сестраност, храброст и физичка јачина. Препознатливи се по романтичната топлина, пријателството и способноста да најдат радост во многу работи. Имаат висок степен на свесност за чувствата на околината. Брзо ја откриваат специфичноста кај некоја особа или ситуација и брзо се прилагодуваат на истата. Сакаат да патуваат и да го испитуваат непознатото и подобри се пријатели одколку љубовници. Можат да бидат неодговорни, да покажат недостаток на концентрација и дејствуваат импулсивно. Потребно им е стабилното влијание од бројот два за да бидат поефикасни. :)
     
  6. encimenci

    encimenci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    439
    Jас сум 33... :D
    силна ми била бројката..ко чак норис :D
     
  7. SEKERLEMA

    SEKERLEMA Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    408
    Број 5
    Животната патека на петката е полна со богати, но понекогаш и неочекувани случувања.
    Бројот 5 во Античко време симболизирал здравје и плодност. Бројот бил општо поврзан за свадби и размножување. Пет свеќи се палеле на свадбената церемонија во Антички Рим. Оние кои се под влијание на овој број покажуваат цврстина, сестраност, храброст и физичка јачина. Препознатливи се по романтичната топлина, пријателството и способноста да најдат радост во многу работи. Имаат висок степен на свесност за чувствата на околината. Брзо ја откриваат специфичноста кај некоја особа или ситуација и брзо се прилагодуваат на истата. Сакаат да патуваат и да го испитуваат непознатото и подобри се пријатели одколку љубовници. Можат да бидат неодговорни, да покажат недостаток на концентрација и дејствуваат импулсивно. Потребно им е стабилното влијание од бројот два за да бидат поефикасни.
     
  8. flame131

    flame131 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    42
    Никој за момент да се посомнева или да истражи. Се ви е забава :)
    Повелете книга која се занимава со скриеното и тајно значење на броевите и буквите со кои може да правите талисмани и магиски оружја!
    Ќе мора малку да станете позапознаени со наука, философијата... да знаете што од каде доаѓа! И не само една книга и еден автор!

    Numbers, Their Occult Power and Mystic Virtues

    Учете... :lol:
     
  9. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    :)
     
  10. LOmikol

    LOmikol Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    20
    мене 3 ми испадна
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    На мене ми излезе бројот 11.
     
  12. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Број 8
    Патеката на овие луѓе е обележана со јасно и силно дејствување.
    Бројот 8 бил многу ценет во Египет. Традицијата останала од тоа дека осум души биле спасени од бродот
    на Дедо Ное. Тие кои се под влијание на бројот осум се многу практични, имаат добра организациска способност и имаат чувство за бизниси. Лесно доаѓаат до брзи одлуки, авторитетни се и имаат голема
    стрпливост. Ги имаат истите придобивки како и бројот Четири, но Осмиците сепак имаат подобра способност за одлуки. Немаат време за мистика, но можат да бидат длабоко религиозни и сепак да стојат со двете нозе на земјата. Паметни се и можат да бидат аналитички и остроумни во нивното оценување на другите луѓе. Не се од типот кој одеднаш се вљубуваат, но можат да бидат верни и приврзани долго време во животот и тоа само по себе дава сигурност. Треба да се научат да имаат поголема доверба и да бидат помалку доминантни према своите блиски за да успеат во нивните релации (врски) со околината. Бројот Пет може да и помогне на Осмицата да ја раскини врската со околината и неговата неиздржливост. Осмицата може да помогне во сите бизнис прашања и во секакви
    административни и организациски способности што се бараат.
    :wasntme:
     
  13. Danai4

    Danai4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    37
    мене 6
     
  14. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    8 сум, паа.. така-така.. :D
     
  15. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Мене ми излезе 6... :D
    се погоди понешто.. :D
     
  16. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Не сфаќам.
    Мене ми испадна бројот 33. И сега што? :?:
    Посебна сум? :nod:
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Точно за мојата 7 :D
     
  18. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    и мене ми излеза бројот 11
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Број 9
    Деветката е уште еден во низата на свети броеви и тој секогаш ветува.
    Бројот 9 се сметал во Антиката како симбол за совршенство, хармонија и бесконечност.
    Ова доаѓа од специјалните математички особини кои ги поседува бројот. Се вика хармоничен затоа што временскиот период од оплодувањето до раѓањето пресметано во месеци е Девет.
    Римјаните сметале дека овој број е специфичен. Имало пазари секој деветти ден и се молеле на девет богови. Тие кои се под влијание на овој број покажуваат совршенство, тактичност, разбирање, интерес за логика, филозофија и уметност. Тие знаат како да го користат своето знаење и се снабдени со
    извонреден интелект. Добри се и имаат волја да им помогнат на другите да успеат во животот.
    Лесно добиваат пријатели заради нивното разбирање за околината. Ова е број кој покажува генијалност исто како и бројот Еден. Сакаат да сонуваат и можеби навлегуваат во повеќе подрачја
    истовремено, кое може да доведе да не успеат во ниту едно подрачје. Мора да ја развијат дисциплината за работа и концентрацијата, а исто така треба да научат како да ги искористат нивните вродени таленти.

    Многу вистинито особено последните реченици! :!:
     
  20. Bosonoga

    Bosonoga Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Број 7 и се е можно...многу точно