1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумеролошки Соновник

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 29 мај 2012.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Извини, не ме прави будала сега. Убаво гледам што си постирала прво ... Сега овие објаснувања ги постираш од др место и е за нумеролошките броеви. Немој ти да ми кажуваш за нумерологии. Се фати во стапица па сега некако гледаш да се извлечеш. Ако е се ова поврзано со личните броеви каде е објсанувањето за нив. Имаш само постирано за секој број ако се сони што му е значењето.
    И толку енд оф дискашн!
     
  2. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Како прво никој не правам будала!тоа е тешко обвинение!
    Како второ мое хоби е нумерологијата ја сакам читам и секогаш се обидувам да одам со неа еден вид ми водич ако мислиш дека станува збор за стапица тогаш си во голема грешка си дозволив гласно да размислувам
    Ако не ти се допаѓа ова што сум го постирала немора да го читаш
    И за крај можеш темава да ја фрлиш во канта
    МЕГУТОА НИКОЈ НЕ ПРАВАМ БУДАЛА
     
  3. sakamdasumsreknabar1

    sakamdasumsreknabar1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    аман бе што е ова само кавги јас редовно го сонувам број 5 дали от шо сакам се да ми биде супер шознам,а броот ми испага29 и сега како......
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас имам слушнато дека нулата е поврзна со Бог и универзумот, нумеролошки, колку е точно, незнам.Претпоставувам дека и на тој начин се води тој нумеролошки соновник, бидејки пример јас лично никогаш не сум сонувала броеви.Незнам дали е така и кај други.Може затоа и така е наречен според нумерологијата, а не дека би можело да се сонуваат бројки, сонови во кои нема улога потсвеста.
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    rici.aaaaa, бидејќи велиш си читала и знаеш околу нумерологијава.Ајде кажи ми ја поентата, ова е за ако сонуваш бројки, или оноа јас што го кажав(што ми го појасни горде)
    Бидејќи ме буни овој дел:

    се спомнува сонување


    Сепак ти ја постави темата, најубаво е ти да ни кажеш како се гледа, оти сите други може само да нагаѓаме.
     
  6. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Ова е соновникот нумеролошки-на тематазначење на броевите од 0-9 во сонот толкување нумеролошко
    според нумерологијата што значат броевите кои сме ги сонувале

    А еве го останатото дел од нумерологијата
    1.јаки особи цврст карактер успешни во работата,потешко искаж.чуства
    2.нежни и топли особи,лесно прилагодливи полека успеваат кај нив се оди постепено
    3.луѓето ѓи обожаваат.Креативни,а во душа прави уметници натпросечно снаодливи.
    4.Повеке ја сакаат работата,не се многу склони кон емоциино многу упорни,доследни иако среката бавно им доаѓа сепак не ѓи одминува
    5.патувачи,сакаат се да видат и пробаат тие се смели и ништо не ѓи плаши некако успеваатда поминат покрај се што ќе ѓи снајде.
    6. важна им е рамнотежата,смирени,прилагодливи,великодушни,секогаш спремни да помогнат,што и да ветат мора да го исполнат
    7.Имаат голема интуиција,не сакаат недовршени работи,оргинални,некогаш и потешко с сфатени од околината поради своите идеи
    8.познати како реални особи кои цврсто стојат на земја,обележан им е патот со јасна и моќна работа,веруваат во себе и затоа секогаш постигнуваат успех ,
    9.непоправливи идеалисти секогаш ветуваат,несакаат подлост,толерантни,хуманисти
    11.влијаат на друѓите луѓе и знаат да ја постигнат целта ова број кој ига наСЕ или НИШТО
    22.овие луѓе се со наптросечна надареност секогаш се занемаруваат себеси само за доброто на друѓите исполнети се со многу активности
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски



    :rofl:
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    а зошто броевите 11 22 33 се посебни што значи тоа ?????????
     
  9. Tiptip

    Tiptip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Бр.4 Ограничување кон својот животен пат кроз акции и мисли.
    Дали може подетално да се објасни? Благодарам однапред.
     
  10. lejdi16

    lejdi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    luge dali znaete sto znaci koga sonuvas nekij da ti kaze datum.Majkami sonuvala nekoj i kazal 9ti April i drygo nisto od sonot ne PAmti...malce atrav me fakja negativna sum si po priroda..mozda ne e soodvetna tema no e povrzana so broevi