1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Н​​е​​ш​​т​​ата ​кои не сте ги знаеле за мене...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2012.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Мочам жуто,се туширам гола,спијам со затворени очи. |(
     
    На MermaidKiky, iRony, Thallia и 15 други им се допаѓа ова.
  2. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Имам фобија од детски песни, оние од златно славејче,штурче и сл. Најсериозно,позеленувам од желба за повраќање ако слушнам.

    Имам најдено минимум 20 детелини со четири листа и ги собирам. Бликам од среќа :D
     
    На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Срамежлива сум. Многу. Ама откако ќе се опуштам, крај ми нема :D
     
    На Aleks96, Elennaa и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  4. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Исто и јас :lol:
     
    На Princess.Serena и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  5. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    92
    -Пречувствителна сум. :sweat:
    -Не поднесувам лицемерие. |(
    -Секогаш сум искрена. :P
    -Единствено дете сум во фамилијата. :D
    -Имам плав симпатија.:inlove:
    -Голем фан сум на Орландо Блум. :l:
    -По цел ден висам на Фемина. :dance:
    -Едвај чекам лето. :rofl:
    -Знам да возам ролери. :tmi:
    -Тапа сум хемија. :wasntme:

    иии тоа.....
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Сеуште имам едно млечно запче :wasntme:
    Не ми дава да пораснам.
    Немам трајно под него, па си го чувам.
     
    На AngelOfArh, Hipster и eli25 им се допаѓа ова.
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Имам опсесивно - компулсивен синдром и ги собирам бројките од странски регистерски таблички и ги спарувам со соодветната буква од азбуката.
     
    На Valentina.Vaki, Buttterfly, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    -Иако изгледам фино и насмеано, некогаш сакам да ги убијам сите околу мене. Ова најчесто во фаза на ПМС. :D Ама си ќутам зошто знам дека ќе ми мине и ситуацијата ќе биде многу чудна ако на некого му кажам, батка толку ме нервираш што да имам пиштол и да можам, ќе те упукам... А по една недела никому ништо, се по старо. :D

    -Ужасно сум одмаздољубива и злопамтило, ова е моја најлоша особина. :devil:

    -Некогаш кога некој ми зборува нешто што не ме засега мене, знам да се исклучам и ништо да не го слушнам или разберам од тоа што ми кажува. :tmi:

    -Мразам да зборувам преку телефон, сметам дека останувам неразбрана и недоискажана, плус дека звучам како идиот.

    -Способна сум за многу повеќе од ова моментално што имам/правам, ама едноставно, не ми се замара, или што знам. :?:

    -Често се сожалувам на некој за банални причини и се трудам да му стојам на располагање, не знам зошто.

    -Не сакам да носам патики! :envy:

    -Не сакам кога носам тесна блуза и не ми е пикната во фармерките, сметам дека целиот мев ми стои истурен надвор.... Сакам широки кошулчиња кои пикнати во панталони, ќе ме смалуваат троа од троа.

    -Некогаш порадо би избрала да седам дома и да читам отколку да одам во дискотека. Почнав да мислам дека мажот на мојот живот ќе го запознаам во библиотека.

    -Се зафркавам со себе, со другите, со сите, и кога не ми е дојдено до тоа, чисто да не морам да објаснувам на непожелни фаци.

    -Саатот на левата рака ме потсетува на дедо ми.

    -Не искажувам емоции кон блиски луѓе, не сум некое гушкало или бацувало, од некоја непозната причина, поради што сум веројатно окарактеризирана како ладна и дигната женцка која само се зафркава. :|

    -Мразам кога некој ми се обраќа саркастично и иронично, со потценувачки тон, како и кога се прави попаметен од сите... :fubar: Е тогаш почнува да ми функционира мојата особина на одмаздољубивост.

    -Поголемиот број од сите што ме знаат, воопшто не ме познаваат. Гарантирам дека ако ова го прочита мајка ми, нема шанси да ме препознае.
     
    На <3 pleza4e <3, lolyta777, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Понекогаш си ја полнам кадата со мариниран сос и глумам ќофте... :wasntme:
     
    На iRony, Thallia, Valentina.Vaki и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Princess.Serena

    Princess.Serena Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    102

    Истоо! :lol:
     
  11. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    можеби нема да верувате ама по цел ден читам фемина форум :D
    ама па никако да ми текни да пишувам :D
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Уште еден, пократок дел. :tmi: :wasntme:
    - Ретко кога викам Добар ден. Демек ако кажам Добар ден, стварно ќе им се подобри денот. :emo: Знам дека е од чиста култура, моите многу пати ми рекле, и ме искарале. Ама ете, таква сум. Еднаш дури, една жена ја сретнала мајка ми, по улица, и ја прашала, нешто да не сме им љути. Не бе зашто? Па ќерка ти, не ми рече пред некој ден Добар ден. Која ќерка? Помалата. А остај ја таа. :wasntme: Дури на тие врата до врата, не им викам. Ама ме знаат што сурат сум. Си имам јас определено, на оној да, на оној не. :wasntme: Или некоја другарка, ќе ми рече: Ти мори, не викаш Добар ден? Комшии ти се?
    Е таман работа, се враќам од школо. Добар ден. Добар ден, арни сте? Арни. Што прават твоите? Еми ко ќе идам дома, ќе ти кажам што прават, од кај да знам. :wasntme:
    И вака во друштво, поретко се поздравувам, и таму си имам зацртано, со кој да, со кој не. Ако се поздрават они со мене, и јас со нив. Е што сеа? Мљац, мљуц.
    - Од забавиште немам облечено сукња, а не па фустанче. Едино ако се рачуна спавача.
    До матура треба уште еден куп фурни леб да изедам, ама дефинитивно нема да се маскирам во фустан. Ни јас самата не се замислувам во тоа.
     
    На Aleks96, Butterfly77 и Buci22 им се допаѓа ова.
  13. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    - Секогаш сум расположена за возење велосипед, шопинг или излегување;

    - Слушам „чудна“ музика (според критериумите на многумина) и заљубена сум во Ian Curtis, Andrew Vanwyngarden, Brandon Flowers, Alex Turner и скоро сите други фронтмени на моите омилени бендови :D;

    - Сакам долги прошетки, долги разговори и долги патувања. Секогаш кога патувам слушам музика на слушалки. Всушност скоро секогаш кога одам некаде, макар и до факултет, слушам музика на слушаки;

    - (Ми имаат речено дека сум) болно амбициозна;

    - Ги судам луѓето според музиката што ја слушаат, обувките што ги носат и дали знаат англиски, I'm a bad person, I know :tmi: (иронично, пред некое време станав дел од невладина организација која се бори против стереотипизирањето - се трудам да станам подобра личност :));

    - Секогаш имам еден куп работи за правење, секогаш ми недостасува време, често каснам. А да, и секогаш правам to-do листи, а никогаш не сум ги исполнила до крај;

    - Понекогаш сакам да сум сама, само излегувам и шетам без компас, во остатокот од времето сум баш дружељубива и расположена за муабетење;

    - Немам брат/сестра, но имам мачка. Многу сакам мачки :D;

    - Иако се трудам да гледам напред, често се навраќам на минатите времиња, старите слики и текстови. Носталгична сум барем еднаш месечно :);

    - (ова најново) Според цимерките, имам некое опсесивно-компулсивно пореметување затоа што секогаш ги редам работите по големина и сакам се да е добро подредено и да изгледа убаво.
     
    На Chocolate.me, Strumfeta93 и L-enna им се допаѓа ова.
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Како мала пеев на фестивалче :lol:
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    -Хиперактивна сум и зависна од адреналин.
    -Неможам да замислам да бидам цел ден дома, сакам да сум дома, но ако не искочам црно ми се пишува мене, а и на домашниве.
    -Потајно посакувам да сум балерина, никогаш не сум се запишала на балет, неостварена желба ми е.
    -Се опуштам на класична музика, редновно посетувам опера и балет.
    -Во 4та средно бев на полагање математика :tmi: поради тоа што ме фати инает се запишав на машиснки :lol:
    -Многу сум лоша :devil: Дома ме викаат зимја, а татко ми секогаш ми вика дека отровот се чувал во мали пакувања.
    -Секогаш учам ден два пред испит, скоро сите испити ми се положени на среќа, не се гордеам со ова.
    -Обожавам да се возам со ЈСП, најсериозно.
    -Освен дома и кај чичко ми, не јадам на друго место, само грицки :lol: (тука не спаѓаат рестораните)
    -Кога седам повеќе од 1 саат почнува да ме боли задникот, само мрдам и неможам да седам многу долго на предавања, најчесто после 2-3 саати си одам.

    Речиси ништо не знаете за мене, а и нема потреба, сега се сетив на овие работи.
    Пријатно :)
     
    На Stoimenovska, Strumfeta93, Juicy03 и 4 други им се допаѓа ова.
  16. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    -Како малечка надимак ми беше Рубин Кармин затоа што нон стоп ставав кармин.
    -Бев главна на улица и сите деца ги командав, а бев најниска од сите.
    -Во прво одд. имав 19 кг. и на систематски преглед во картон ми пишаа неухранета.
    -Отсекогаш бев љубовчика, имав симпатија дури и во градинка, се викаше Тони.
    -Од 5-то до 8-мо одд. свирев на мандолина во мандолинскиот оркестар и ептен бев добра (свирев во прв глас).
    -Во 8-мо одд. му се заканив на наставникот по музичко дека ако не ја водам програмата на Патрониот празник нема да свирам во оркестарот (знаев дека му требам) :wasntme:
    -Бев гооооолема прчла и шмизла. :emo:
    -Кога ќе се затепавме со сестра ми по дома (секогаш јас прва почнувава да ја закачам и провоцирам) ако дојдеше мајка ми јас бегав во купатило, се заклучував и си дремев по пола час додека да и` пројде љутината, така само сестра ми си го кркаше ќотекот. :lol:
    -Во средно надимак ми беше Мајка Тереза (ај погодете зошто :wasntme: )
    -Обожавав да ја бришам таблата и најмногу сакав кога сум дежурна.
    -4-та год. средно се ишишав многу кратко и се исфарбав црвена (бев како патлиџан во главата). :tmi:
    -Бев голем обожавател на НБА и страсен навивач на Сакраменто Кингс.
    -Во 4-та год. средно имав 4 кеца трето тромесечие, до крајот на учебната година сите ги поправив и поминав со сите петки.
    -На факултет ако требаше усно да се полага и ако бараа доброволец секогаш се јавував прва да одговарам.
    -Во 3-та год. средно излегував со еден дечко, после два месеци ми раскина, некако му се упикав под кожа, го натерав да сака да се смириме, излегувавме 4 месеци, се затреска во мене и му раскинав за инат за да му вратам :devil:
    -Знам да чувам тајни и има работи кои ми биле во доверба кажани и се` уште не сум ги прекажала никого.
    -Немав дечко 3 год., изгубив надеж и престанав да верувам во љубовта, тогаш сосема случајно го сретнав мм :inlove:
    -Знам да манипулирам со мм и да ја истерам работата во моја корист (не се гордеам со ова, ама во љубовта и војната се` е дозволено :$ )
    -Научив кога треба да молчам и да се повлечам (да бројам до 10), а кога треба да се бунтувам и да се борам како лавица.
    -И последното најново.. на 4Д ми рекоа дека бебето е машко (до душа сеедно ми е, битно ми е да е здраво и право). :)
     
    На Lovely93, Buttterfly, Stoimenovska и 11 други им се допаѓа ова.
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    * Со татко ми по дома кога се надмудруваме се викаме - сељак.
    Понекогаш, пред народ од милост ме вика - сељо. Нагалено демек.
    |(
    * Многу често вртам со очињата како истоименово смајли |(
    Мошне успешна сум во тоа, морам да признаам.
    * Кога немам интернет или ми е досадно, навлечена сум на E! каналот, и глупости од типот реалити шоу на сестрите Кардашијанс, Клои и Ламар, Ајс и Коко, Кимора ли Симонс... глупаво е и дебилно, ама е моето guilty pleasure.
     
    На 1209, d.i.n.a, Aleks96 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ~Се изнасмеав за Трендафилка и за Е! , но иако ретко гледам тв, кога гледам тоа е најчесто Е!
    И моето guilty pleasure. :tmi: :D
    ~Обожавам мачки( што веќе знаете) пингвини и верверички. Мислам дека во претходниот живот сум била верверичка.
    ~ Пишувам поезија и проза од 7 години. Имам освоено неколку награди и призанија. Сега сум тиња, out of shape, со многу слаба инспирација.
    ~ Глумата ми е веројатно единствената страст што нема да ја задоволам во текот на животов.
    ~ Бев во хорот на Златно славејче, и до ден денес ми одѕвонува во мозок тоа што ми кажаа дека не сум добра за солист, туку само за пратечи вокал. Траума....
    ~ Кративец сум на татко ми. Се што може да се направи со свои раце, ќе го наравам!
    ~ Ме викаат феферонче. Оставам погрешен впечаток на лошка и недружељубива поради прекумрената употереба на сарказам и иронија.
    ~ Сакам машки со специфична смисла за хумор, по малку dorky и kinky :$
    ~ Можам да живеам на корнфлекс.
    ~ Премногу критикувам. Не само други лица и работи, многу сум и самокритична.
    ~ Верувам во натрпиродни работи, посебни видови енергија, духови и сл.


    И ќе престанам да пишувам зошто почнав да се чудам сама од себе.
     
    На Stoimenovska, Strumfeta93, Aleks96 и 6 други им се допаѓа ова.
  19. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Гледам некња troll mode ми било вклучено.
    Е па ај да не се ку*чам ќе пишам за мене.



    -Имам опасен талент за флекање се што носам и да се обркам до веѓи. Поготово бело кога носам,тоа е крвопролиќе тогаш. :$
    -Имам периоди кога непрекинато намигам со окото. Нешто како тикови,и неможам да го контролирам. Ужасно непријатно.
    -Нема дете во цело школо да не сум го наќофтал или расплакал и тоа со навреди. Не се гордеам со ова ич. Ама одамна беше. МладоС лудоС. :rofl:
    -Сингл сум цели петнаесет години. Цел живот actually. :D
    -Сакам глума и ми е неостварена желба после фотографијата.
    -Како и Тренди,мајстор сум во преметкање очиња и многу често користам иронија и сарказам.
    -Опасно сакам кучиња. Било какви! :)
    -Обожавам да цртам иако не ме бива воопшто.
    -Често бунтувам и во школо и дома. И затоа често јас најдебелиот крај го влечам.
    -Брз сум на јазик. Што на ум тоа на друм.
    -За Разлика од Мимс,јас учам само 1 ден пред тест. И тоа по 15 минути. Или 10 минути пред да почне часот. И уште незнам како сите ми се петки.
    -Оставам впечаток на сноб. Незнам зошто.
    -Ужасно сум одмаздољубив и инаетчија.
    -Сакам уметност. Секаква форма. Затоа и креативноста е нешто што многу ценам.
    -Ретко кога сум излегол од дома нескоцкан.
    -Педантеријата ми е многу слаба страна.


    Tоа е отприлика тоа. Доста е. :D
     
  20. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    - Незнам да возам велосипед
    - педантна сум
    - некам патики
    - мрзам луѓе шо не знаат што е тоа лична хигиена бе, јас незнам како некои може да не користат дезедоранс бе, или насабајле да не ги измијат забите
    - Ужасно сум опседната со факултетот, т.е напната сум дека треба да го завршам на време иако никој од никоја страна не ме притиска
    - На дволичните само им се смешкам и им терам инат, ретко кога се распаравам со нив
    - Татко ми никогаш не го викам ТАТО

    толку сега за сега од мене :hai: