1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ОУ Вера Јоциќ - Хиподром

Дискусија во 'Образование' започната од makgirl, 21 ноември 2015.

 1. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.105
  Пол:
  Женски
  Незнам дали сте слушнале за оваа училиште но мислам дека и да би знаеле не би ѓи пуштиле вашите деца да учат овде.Темава ја отворив за да видите дека сеуште постојат вакви училишта во 21-век.Со нереновирана сала уште од 1975 година или откако е пуштено училиштето со работа.Децата не можат да одржат нормален час по физичко затоа што салата во секој момент може да падне.Училиштето е изгорено пред неколку години но никој се нема сериозно заинтересирано за тоа.Во целото училиште во кое учат околу 400 деца постои само еден тоалет за девојчињата и за машките кој што го користат и наставниците.Во некој од кабинетите да заврне дожд веднаш тече по клупите.Во некој од училниците не се сменети прозорите дува зар не е греота тие деца да се смрзнуваат.Би ве замолила темава да не ја бришете.
  http://dnevnik.mk/?ItemID=DFD7D38BF79C09438BF272CB677142F6
  http://plusinfo.mk/vest/38422/izlup...cinjata-vo-vera-jocikj-vo-hipodrom-(galerija)
  http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/vera-jocikj-nekogash-i-denes
  http://ldp.mk/inicijativa-za-nova-ucilisna-zgrada-na-ucilisteto-vera-jocik/
  Еве слики од училиштето
  Би замолила ако има некој вработен или родител на децата во ова училиште кој е зачленет на форумов нека ми пише порака.
   
 2. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Знам некој деца што учат во ова училиште.На сликиве што се сликани за да се покаже надворешниот дел изгледа добро во живо е стварно хорор.Физичко имале во ходникот во тој дел кај салата.Искрено сите што учат тука се жалат,па и кој не би