Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ОЧАЈНО СОВЕТ МИ ТРЕБА!!

Дискусија во 'Канта' започната од tacna, 8 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  :sweat: ЗНАЧи дечки,имам 17 години веќе 4 месеци сум во врска со 3 години постар дечко од мене и ок да речиме е..ама уште на почеток видов дека не е искусен иако е постар од мене и ми смета тоа што не знае да ме мува.Му потенцирав што точно ми смета али едноставно нема хемија во нашето мување не знае не знам шт да правам ХЕЛП!! пробав да го водам али не е то то ме сфакате дечки?? ве молам совет како да направам да не се осеќам очајно. :( :( :( ;( :worried:
   
 2. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  А што подразбираш ти под тоа не знае да те мува ?
   
 3. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  па така нема хемија, не се усогласваме со мувањето некогаш премногу брза и се заборава онака незгодно да ми падни ..+ многу се лигави ко ке ме мува -.-
   
 4. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Епа ако нема никаква хемија и уживање зпшто си уште со него ? Зошто не раскинеш ?
   
 5. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  не знам збунета сум,пробав да раскинам пред 1 месец па си помислив како би ми било сама после пак да се навратам на мојта осаменост...и ме плаши тоа да бидам пак сама што знам :worried:
   
 6. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  мој совет? немој да бидеш со некој само за да не бидеш сама.. имаш 17 год... ќе најдеш некој со кој ќе ти биде убаво
   
  На srcekrsacka и tacna им се допаѓа ова.
 7. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  А И плус тешко ми е да се отворам кон некој..дали е до мене проблемот што имам санта лед околу срцето и не можам да сакам и да уживам туку најдвам маани или не е тој вистинскиот..не знаам :worried:
   
 8. Anne.B

  Anne.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Девојче, каква осаменост на 17 години? Да беше 35-годишна и без дечко/маж ќе сфатев дека си осамена, ама осамена на 17 години не можам да сфатам. Ако не ти иде со дечкото остави го, сега ти е најубавото време за дружење со другари/ки - искористи го. Кога ќе ти дојде времето за дечко, се ќе ти се разјасни. Сега oчигледно е дека не си спремна за дечко - одмори се и уживај во статусот single.
   
  На MarcheloGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  знам,али прва врска ми е,си реков ајде нема ништо да изгубам ако пробам да сум во врска морав да пробам да видам како е ...али сум го одбрала погрешниот човек многу очигледно ....
   
 10. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  а и како да му раскинам на добро дете,се чуствувам како да сум heartless bitch незадоволна од никој ох леле ! :/
   
 11. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.720
  Пол:
  Женски
  Уште ваков проблем немаше.
  Епа ако нема хемија во мувањето (како што викаш) раскини му и најди си друг,поискусен, со кој ќе има хемија,па и ти ќе бидеш позадоволна ;)
   
  На silk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anne.B

  Anne.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Ај сега да не те разочарувам, ама убаво би било ако ја намалиш драмата во пишување на форумов за една обична средношколска врска. Второ „heartless bitch“ може да биде некоја 40 годишна, а не девојче на твоја возраст. И најважно секоја врска во животот се раскинува со разговор- седнуваш, кажуваш што сакаш да кажеш и толку. Дали е детето лошо или добро нема никаква врска во муабетов, затоа што веќе се пожали дека нема хемија. Штом нема хемија, ќе му кажеш така и крај. Нема тука некоја филозофија и трескање од земја.
   
 13. redheaded

  redheaded Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски

  Не си ти ништо крива, сум била во ваква ситуација еднаш, значи дечкото ептен беше на место, муабет до сабајле си правевме,фин, внимателен кон мене, се шетавме неколку вечери така, без ништо да правиме, арно ама кога дојде мигот да ме бакне, страшно беше..ко центрифуга! :o Затоа веднаш се оддалечив од него!! Поради тоа мислам дека најдобро за тебе ќе бидне да му раскинеш, врската не е само како да бидеш со некого само да не биднеш сингл, треба да постои хемија, искри да летаат кога ќе се бакнете :D Затоа, не одолговлекувај ;)
   
  На tacna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Добро,вие навистина верувате во овие с*ања?
  Со извинение на ценетиов форум

  Сега се регистрирала и пишала глуп "проблем" за кој не се отвара тема со забранет наслов. Ако навистина си 17 години,тогаш алал нека ми е што сум волку паметна а сум една година постара од тебе :^)

  Ма дај не ме ј*би бре ;) Бришете ја темава.

  Деца. |(
   
 15. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  очајно ти немаш проблем
   
 16. tacna

  tacna Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  сепак фала на мислењето ;)
   
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  16.962
  Пол:
  Женски
  Па ако нема хемија, има македонски, математика, физичко, физика, има тооолку многу убави предмети од кои барем еден би ви бил нзс на двајцата за да се усогласите во "мувањето"

  Да те прочитав во 3 и нешто утрово, ќе ти речев-оди легни си, ама еве во случај да не си заспала уште-оди легни си. 8)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.731
  Допаѓања:
  57.468
  Пол:
  Женски
  И јас стигнав да кажам..... ТРОЛ...... Јас која на сите им верувам и им давам шанса да се искажат, дете убаво ти кажа Абеја, иди легни си не не мавтосувај тука, има поинтересни начини да се помине летово, пример повтарај си Хемија, може ќе ја најдеш во некој друг равенката ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  764
  А тоа што се лигави немора да значи дека е он крив...може треба некој заб да му искочи па затоа е така...Во секој случај стварно е тежок проблем ова, бара доста непроспиени ноќи. Ако ти е прв дечко од кај знаеш дека он тебе незнае да те ,,мува,,? Можеби ти незнаеш него да го замуваш како што треба?

  Ај уживај си во твоите 17 години и батали го тој разлигавенко...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.