Обетки!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Shelea, 8 април 2010.

 1. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.058
  Допаѓања:
  37.990
  Сите жени, повеќе или помалку, сакаат и носат обетки! Украс на ушите, а и израз на женственост. Какви се вашите омилени обетки? Каков стил најмногу сакате да носите? Можете да ставите и слики, секако.
  Еве неколку пара мои обетки, омилени :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Didi-13, Divinebutterfly, Maeeeee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.686
  Дома имам куп обетки :) Цела продавница :) некои само ги имам купено и никогаш ги немам ставено,а има и некои што од уши не ги вадам :lol:
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17.954
  Допаѓања:
  151.554
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам... од дома без обетки не излегувам, и најчесто сакам висечки, и ретко се сребрени или златни - бижутеријата е закон, особено што ми дозволува многу експериментирање за малку пари... како и да е, немам некој одреден стил, ама сакам оригинални обетки, па најчесто си купувам делови од една продавничка кај КингБургер, може ја знаете, и си ги склопувам сама како што сакам, па колку толку имам уникати... но добро, се случило да купувам и готови примероци, ама посебно ми се драги обетките што ги купувам од Србија, конкретно во Панчево, во една т.н џиџимиџарница (да, така се вика) и таму имам најдено доста убави оригинални примероци кои и не беа многу скапи, дури беа и поефтини отколку овде во Македонија :D немам слики од моите обетки да ви покажам какви носам, ама кога ќе ги сликам ќе ставам некои :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  93
  Обетки едноставно обожавам! Нешто што мене ме бендисува...еве ова:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Шелеа - прејаки се обетките! :)
  Јас си љубам дрвени обетки.. а за слики... еве утре ќе ги сликам и ќе ги ставам на форумов ;)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  82
  Еве и од мене некои ..повекето се моја изработка а некои се од продавница..само квалитетот не е баш нај нај на сликите мислам зошто со мобилен ги сликав ама добро е :)
   

  Прикачени фајлови:

  • il_fullxfull19191405.jpg
   il_fullxfull19191405.jpg
   Големина на фајлот:
   41,9 KB
   Прегледи:
   5.808
  • E0465.jpg
   E0465.jpg
   Големина на фајлот:
   45,7 KB
   Прегледи:
   5.808
  • DSC00453.JPG
   DSC00453.JPG
   Големина на фајлот:
   270,8 KB
   Прегледи:
   5.808
  • DSC00455.JPG
   DSC00455.JPG
   Големина на фајлот:
   273,4 KB
   Прегледи:
   5.808
  • DSC00456.JPG
   DSC00456.JPG
   Големина на фајлот:
   258,4 KB
   Прегледи:
   5.808
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  82
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00458.JPG
   DSC00458.JPG
   Големина на фајлот:
   262,4 KB
   Прегледи:
   5.805
  • DSC00459.JPG
   DSC00459.JPG
   Големина на фајлот:
   223,1 KB
   Прегледи:
   5.805
  • DSC00460.JPG
   DSC00460.JPG
   Големина на фајлот:
   218,9 KB
   Прегледи:
   5.805
  • DSC00461.JPG
   DSC00461.JPG
   Големина на фајлот:
   214,4 KB
   Прегледи:
   5.805
  На Maeeeee, TS-310 и Zocuska им се допаѓа ова.
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  Обожавам обетки,обично ги купувам во зависност од облеката,еве дел од обетките што ги носам :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 325.jpg
   325.jpg
   Големина на фајлот:
   50 KB
   Прегледи:
   5.789
  • 326.jpg
   326.jpg
   Големина на фајлот:
   49,7 KB
   Прегледи:
   5.788
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Обетки обожавам, ги имам на купови и како што рече мојата комшивка од дома без обетки не излегувам. Сакам секакви, и најмногу бижутерија (златни и сребрени имам по еден-два пара). Најмногу ги сакам оние што се хенд-мејд и си купувам некогаш такви. Но ги сакам и оние старите порано што ги носеле мајка ми и тетка ми. Еве некои мои што успеав да ги најдам СЛИКАНИ за почеток:
   

  Прикачени фајлови:

  • Copy of Picture 020.jpg
   Copy of Picture 020.jpg
   Големина на фајлот:
   328 KB
   Прегледи:
   5.772
  • fgvdfgv.jpg
   fgvdfgv.jpg
   Големина на фајлот:
   11,3 KB
   Прегледи:
   5.774
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
   

  Прикачени фајлови:

  На Struma55 и Maeeeee им се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 070.jpg
   Picture 070.jpg
   Големина на фајлот:
   57,3 KB
   Прегледи:
   632
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Ааа да да Хипице, Коста рулз!
  90% од обетките од кај него ми се ;)

  Еве ги моите:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
  На L-enna и Maeeeee им се допаѓа ова.
 13. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 106.jpg
   Picture 106.jpg
   Големина на фајлот:
   31,1 KB
   Прегледи:
   584
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  81
  Сакам многу обетки,често си ги правам и сама еве неколку што ми се свиѓаат и се мој стил ;) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 66682_in_l.jpg
   66682_in_l.jpg
   Големина на фајлот:
   12,4 KB
   Прегледи:
   574
  • 66936_in_l.jpg
   66936_in_l.jpg
   Големина на фајлот:
   17,5 KB
   Прегледи:
   574
  • xcxzczx.jpg
   xcxzczx.jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   574
  • xcxzc.jpg
   xcxzc.jpg
   Големина на фајлот:
   14,8 KB
   Прегледи:
   574
  • img-thing.jpg
   img-thing.jpg
   Големина на фајлот:
   15 KB
   Прегледи:
   574
  На Maeeeee, Stam и adinadina им се допаѓа ова.
 16. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
   

  Прикачени фајлови:

  • 55 m.jpg
   55 m.jpg
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   561
  • obetki_.jpg
   obetki_.jpg
   Големина на фајлот:
   16,3 KB
   Прегледи:
   561
  • obetki20.jpg
   obetki20.jpg
   Големина на фајлот:
   65,5 KB
   Прегледи:
   561
  На Maeeeee и IviA им се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] Имам и вакви едни слични, во три големини.
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  ги обожавам и ги имам во сите бои :) :) сите што ги купувам мора да бидат што поголеми и по тоа сум препознатлива кај другарките :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Многу сакам обетки ама стално ги губамм :)

  Еве отприлика какви носам и какви би сакала да си купам или да ми направи другарка ми:
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.058
  Допаѓања:
  37.990
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.