Облеката го прави човекот. Или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  9.194
  Далеку од тоа дека облеката го прави човекот,има прекрасни луѓе во душата и срцата,што се сиромашни и што немааат што да носат,па едноставно прават неубави комбинации со бои,не дека незнаат него дека немаат што друго да облечат.