Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

 1. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.689
  Пол:
  Женски
  знам така е, и јас ретко нарачувам, ама со маливе неможам да влагам по продавници... а радо би убаво да си разгледам на тенане се...ама тоа е..уште некој месец после друго ќе е...фала мила!
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.689
  Пол:
  Женски
  Охооо хо, се фаќам за работа тогаш да ги барам сите онлајн.... тееееенкју, претенкјууу :* :hug:
   
  На BabyT* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.689
  Пол:
  Женски
  Да, ги знам тие, имам нарачувано детски реквизити :) Фала ти :hug:
   
 4. ChristmassTree

  ChristmassTree Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Kade mozham Sega da najdam skafander za bebe vnatre da e pamuk
   
 5. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  10.522
  Во Карамел на Бит пазар имаат извадено скафандери
   
  На ChristmassTree му/ѝ се допаѓа ова.
 6. monpan

  monpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,

  Би сакала да прашам искуство за купување скафандер за новороденче.. го очекуваме бебето anytime now и зедовме скафандер од Окаиди со бројче од 1-3 месеци за да ја истера зимава во него.. Купивме толку мало за да не плива во него, ама читајќи ве вас се замислив да не случајно го надрасне побрзо од планираното.. any suggestions?
   
 7. Autumn_

  Autumn_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.790
  Пол:
  Женски
  Тоа бројче во Окаиди мислам дека е до 59см, ако е така тогаш нема да го надрасне бар два месеци, а овие два месеци колку ќе е ладно не знам. Ама колку ќе ти е практично баш пиши, во кола не можеш во скафандер да го возиш, тој е само за шетање надвор
   
 8. Darija*

  Darija* Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2019
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Скафандери има во Ваикики и тоа многу убави има и поефтини и поскапи
   
 9. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  3.194
  Пол:
  Женски
  Јас имав земено од Окаиди скафандер за до 3м и го користевме додека наполни 3м, после зедовме до 6м од Ваикики и таман го искористивме до пролетта. Инаку син ми е роден на почеток на октомври.
   
  На monpan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  176
  Baby Shop Besiana, Приштина.. ги имате на инстаграм, веднаш ги испраќаат, за неколку дена се дома. Огромен избор
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.665
  Допаѓања:
  26.994
  Пол:
  Женски
  Скапи се многу. Утре идам за Приштина сакав да ги посетам, но видов плетено скафандарче 40€ ? А преубави работи имаат, за првото се од таму купував.
   
 12. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  4.656
  Пол:
  Женски
  Зошто не може во кола со скафандер да се вози?
   
 13. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  101.749
  Не се препорачува заради безбедност во седиште/транспортер. Башка ќе се свари.
   
  На 0ли и eta им се допаѓа ова.
 14. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  4.656
  Пол:
  Женски
  Јас три пати земав скафандер, двата ги вратив, и овој последниот планирам денес да го вратам, да земам нешто друго за парите.
  Како препарирана ми е во него.
  Не знам што да и облечам за шетање кога повеќе ке залади.
  Плус од најтоплиот град во Македонија сме, можеби и нема да ни треба :).
   
  На Butterfly1107, 0ли и kukla21 им се допаѓа ова.
 15. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  101.749
  Првото девојче ми е родено крај на ноември. Никогаш не купив скафандер. На почеток ја покривав убаво во ќебенце, а за горе имав купено јакничка. Ако сакаш да возиш во количка, ќе купиш зимска прекривка и така ќе тераш. Јакниче ти е сосема доволно и топло ќебенце.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Milaаа991

  Milaаа991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2018
  Пораки:
  2.737
  Допаѓања:
  10.600
  Пол:
  Женски
  Ќерка ми е родена Ноември и имав земено две од оние скафандери што се како од мек материјал и не се мн дебели, нз како да ти ги опишам. Како дебели шпиони нешто идат. И над нив ја покривав со ќебенце и ако беше ептен ладно зимската покривка на количката. И јас исто како Кукла имав и неколку меки платенца, за потоплите денови.
  Ама тие исцелосните ми беа најпрактични.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам бебешка облека од 3-6 месеци со новогодишен мотив?
   
 18. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  1.075
  Пол:
  Женски
  Не е облека, ама сепак да прашам. Дали знаете кај можам да најдам црно-бела мека книга или картички со контрасни фигури за бебиња? Нешто како на сликава?
   

  Прикачени фајлови:

  На Филотеа и Lisandra им се допаѓа ова.
 19. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  101.749
  Би требало ваикики кај да е да добие, ако веќе нема
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  2.354
  Баш бев пред некој ден и ја редеа робата ама немаше нешто такво освен ако не им стигнр при крај на месец нешто иначе имаат убави шпихозни со мики маус :D и за девојчиња бодиња по долги имаше убави
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.