1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Zdravo Majki.
    Mozebi postot ne e za tuka, megjutoa mi treba sovet i mislenje.
    Imeno, krajot na noemvri kupiv relaksator od novootvorenata prodavnica baby centar karsi sitimol vo zgradata na bisi. Moeto dete togas imase skoro 2 meseci. Relaksatorot mi e koristen se na se dali 5 pati. Periodot posle nova godina rekov ajde da probame dali ke saka da sedi vo nego, gledam deka ne vrti. Ne e mozno za tolku kratok period da se rasipe motorot. Nitu pak moeto dete togas da tezi 10kg pa da ne vrti. Se javiv vo nivniot kontakt centar razgovarav so nekoj vraboten sekoja cest probuvase na sekakov nacin da mi pomogne. Denes dobiv od nivna strana povik deka dokolku nemam smetka nemoze nisto da se napravi. Jas rabotam vo trgovija i seto toa mi e jasno, no vrabotenata tamu nitu sakase togas da go otvori da go proveri, nitu pak mi rece deka ima garancija vnatre nitu da cuvam smetka. ako ima nesto slobodno vrati se samo toa. E sega splet na okolnosti gubam smetka,mi velat da pojdam do ujp. Kako se vadi taa smetka povtorno vo ujp,koga jas plativ kesh. Mi nema nesto logika. Iskreno kako potrosuvac sum mozebi jas vinovna sto ne ja socuvav smetkata, a odnosot togas nesakam da go komentiram. I da bas se cudam nov proizvod da se rasipe motorot za kratok period a se na se 5 pati dali e pustan. Im napomenav deka dokolku ne izlezat vo presret, na bilo koj nacin ke treba da se obratam do nekoja nadlezna sluzba so svoite prava kako potrosuvac,bidejki ne stanuva zbor za mala suma na pari. I nakratko, garancijata sama ja najdov vo samiot paket, a ne mi ni kazaa deka postoi nitu deka ima, a jas kako novopecena majka neznam deka sekoj relaksator e so garancija. Sovet iskustvo?
     
  2. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Не знам како можеш да го вратиш без фискална сметка.
    Иста марка релаксатор можат да продаваат 5 продавници, секогаш бараат сметка за било што. :(
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Ne znam.dali preku klub kartickata mozhe da se napravi neshto..
     
  4. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Дали ти доби фискална сметка? Ако си имала и си ја изгубила, ке одиш во ујп и ке бараш дупликат. Ке кажеш кога си купила и од каде и ке најдат. Јас вакво искуство немам ама таа е процедурата.
    Сметка мора, од каде да знаат дека не ти е од друга продавница или од друга држава?
    Новопечена мајка си и тоа се емоции. Како возрасна треба да знаеш дека за поголема сума на пари секогаш ке си тргнеш сметка на страна и нема да ја изгубиш.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Ok fala ti bas ke odam do ujp.
     
  6. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.485
    Допаѓања:
    3.301
    Пол:
    Женски
    Многу лош однос имаат вработените во продавницата кога и да влезам...
     
  7. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.513
    Допаѓања:
    3.910
    Ујп ама мислам дека ујп кај НБРМ не ова кај Кјуби, мислам дека се поднесува барање на лице место во архива, а што податоци ќе дадеш и како ќе најдат не знам, ама сигурно може.
     
  8. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Uzasno. Mi se javija da go odnesam relaksatorot ke mi dale ist takov a vcera rekoa nemale samo eksponatot sto im bil a deneska dojdi imaat. Bas sega ke odam da vidam.
     
  9. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.485
    Допаѓања:
    3.301
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20230428-214318_Facebook.jpg
    Дали некој земал од овие,да сподели, доста поефтини се од други и убаво изгледаат
     
  10. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.131
    Допаѓања:
    32.992
    Пол:
    Женски
    Истите се, само со помала маржа препродаваат. Сум порачувала од тука, супер коректна е жената.
    Само гледај на Џорџ да порачаш, не од примарк, поквалитетни се.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    1.874
    Допаѓања:
    3.573
    Пол:
    Женски
    Можеби не е за овде прашањето меѓутоа новороденче родено кон крај на јуни/почеток јули би го облекувале исклучиво во алишта на куси или и долги? Знам дека е топло времето, сепак во дилема сум. Блиски спремаат baby shower, па сакам да им земам алишта баш за почеток, за првите недели меѓу другото.

    Ако земам на долги да не е прежешко и за бебе, па до кај септември ќе му се мали.

    Гледано по моево сигурно тој период ќе носи куси ама веќе ќе е 5+ месеци. Меѓутоа за дете од недела, две дали би се користеле со долги воопшто за тој период?
     
  12. Grungie

    Grungie Популарен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    2.165
    Ќе користи и кратки ама ќе им требаат и тенки долги, не верувам дека бебе новородено во сред лето ќе го чуваат без клима... Во секој случај ќе има клима во кола, на педијатар кога ќе го носат на прегледи кои се почести во старт .. бебенце мало не би го оставила на голи раце и нозе во климатизирана просторија.
     
    На MilaSs12 и Miss_S им се допаѓа ова.
  13. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.476
    Допаѓања:
    5.788
    Пол:
    Женски
    Моето лани се роди на 1ви јули и по кратки го облакав. Имав и по долги купено да се најдат ама беше прежешко и останаа така, дали 2-3 шпикозни по долги само облековме
     
    На Снегулк@23 и Miss_S им се допаѓа ова.
  14. ddevica

    ddevica Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Zdravo dali nekoj poracuval obleka od MuppetKids na sliki mi izgleda deka imaat kvalitetni raboti ama vo zivo neznam dali ke e isto.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    По кратки. Син ми е роден летно време, пекол е. И надвор и во кола и секаде по кратки.
    Јас од страв мало вебе да облакам по кратки, купив се со долги ракави, па после набрзинка купувавме.

    Па квалитет кој знае кој не се, турска роба е. Исти се како на слика инаку. Комплетот на син ми му беше кнап кога го нарачав, а земав поголемо бројче од што треба. Додуша, ми пратија мерки ама тесен модел беше.
    На бит пазар имам купувано исти такви работи, но за нијанса поевтини и сум ножела да ги видам во живо.
    А за тие цени, пре купувам во Синсеј и сл, па некад и Зара ако има попусти
     
    На ddevica и Miss_S им се допаѓа ова.
  16. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Прашај ги дали купиле за тој период. Јас имав во 6 месец веќе се купено за први три месеци.
    Посигурна опција ти е да земеш за есен.
    Скапи се а турска роба, квалитет нула. Посигурна опција ти е ваикики, зара, окаиди, со цени се исти.
     
    На Miss_S му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ddevica

    ddevica Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    I mene mi e terminot pocetok na juli, zedov bodinja po kratki 10p. od 1-3 mes,spikozni zedov samo 3p. od 1-3 mes,uste kolku od prilika treba da zemam ? :D I drugo za novorodence vo leto sto treba? Tetra peleni kolku da zemam i od kade , gledav nasekade po internet razlicni ceni i nz za koi da se odlucam.I dali uste sega da zimam obleka od 3-6 meseci?
     
  18. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Па јас би земала уште 2 пара шпихозни, не се знае со бебе. По можност, шпихозни со патент на средина милина за брзо пресоблекување.
    Јас тетри купив 10 на бит пазар, бели од Алкалоид, плус од Памук пале и Бомико шарени.
    Мененмногу и ми ссе наоѓаа едни комбилизонки со кратки, но не знам каде го ома, ми беа поклонети.
     
  19. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.718
    Допаѓања:
    12.824
    Јас имав земено скафандер и искрено како 3та класа да е позди на грбот мн лошо сошиено детево не можев рацете да му ги протнам.

    Во Синсеј имаш ефтини и убави работи и супер квалитет се, јас скоро се на мојов му имам земено од таму.
     
  20. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.277
    Допаѓања:
    6.494
    Пол:
    Женски
    Да, супер се