Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

 1. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  730
  а бе тоа е леонтина што ке се прави стварно незгодно е да му дадат на твоете дете пакетче а ти да не му дадиш на нив али знаеш баба како вика на гол газ гајтан :D :D :D ај белки некако ке ја стокмиш
   
 2. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.365
  леонтина имаш книжени кеси во сите книжари или во поголемите маркети или пак обични кесиња со дедо мраз на нив има во маркетите искрено мислам дека да купиш поефтино ке ти испадне одколку да правиш оти јас кога правам испод 500 -700 не поминувам некако се мислам малку е и ај уште ова уште она има готови направени на европа и разни фирми до кај 300 убави мислам дека ке поминиш.
   
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026

  Јас си купувам топ хартија(од онаа како салфетка што е), машни , циркони на грамажа се ова од женски пазар и сама си пакувам. Хартијата некои 10-15м, ти е 150ден, во неа имаш за мнооооооогу поклони да стокмиш, а и машната цело топче е 80ден, циркони на мерење за 50денари имаш над 50циркони.
  Јас обично пакетчиња за мали правам со топлинчиња, мали новогодишни пернички, новогодишно блузиче и сл, ставам по едно чоколадо, а понекогаш и мало украсче(исто новогодишно). Во Џамбо има огромен избор, синоќа баш бев нема што нема.
   
 4. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.643
  Мајки кажете ми каде да барам машки кондурчиња-чизмички за бебе од година и месец/два?
  Ми требаат за внук ми, пред месец дена му беше роденден па му земав јакничка, во ГТЦ начекав за евтини пари (1300 ден.) убава дебела јакна е сега планирав наместо пакетче и играчки да му земам чизмички/кондурчиња ама поквалитетни, ортопетски пошто е во фаза на проодување.
  Лани му спремив пакетче за него, памперси, влажни марамици, пудри, креми и сл. тракатанци, тмислев и оваа година исто да му направам ама па они си купуваат што им треба, чоколади освен крем банани не јаде, па класично пакетче не планирам да му купам, ова со кондурчињава најарно ми се чини, па упатете кај има по достапни цени.

  Зборев со другарка таа ми вика по 5-6000 биле, што неверувам па си викам ај да прашам сепак ја појма немам ни кај да барам ни колку се движат.
   
 5. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
 6. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Најубава ,пошто е во фаза на проодување сигурно имаат такви кондурчиња,а ако му купиш и ти воопшто нема да ги носи или евентуално 4-5 пати. Според мене најдобро е да му купиш патики од Адидас или Најк ,се разбира еден или два броја поголеми од оној што го носи сега и секако во консултација со мајката.Патичињата ќе ги утепа од носење на пролет и во лето ,а и ќе ги поштедиш родителите од едно редовно купување на обувки.Патиките се до 2000 денари
   
  На najubava2010, SuNsHiNe989 и Annath им се допаѓа ова.
 7. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  730
  ај зирни у кеги шус до кај 2000-2500 нека се најскапите барем кај нас а за во скопје и да чини и да не чини верувам испод 3000-4000 нема да најдеш
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  286
  И јас мислам да барам топли зимски чизмички за моето внуче од година и 5 месеци и планирам да видам во Пеко од програмата на цицибан што има. Знам дека есеноска сестра ми кога беше дојдена си бендиса некои зимски патичиња, па ми останаа во глава. Мислам дека цената беше околу 2500 денари. Во Пеко има голем избор, само не знам дали има и најмали бројчиња, ќе поминам неделава па ќе пишам инфо и за цени и за бројчиња.
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.365
  Сакав да ти напишам да им купиш по еден голем чоколаден дедо мраз, ама не ми успеа :D само сум го копирала мислењето од другата девојка :D
   
 10. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Обувки за дечиња во Скопје: Кеги, Пеко и Спас комерц (држат обувки на ДСМ - кумановски, ортопедски)
  Ние сме купувале и од Кеги и од Спас комерц (цените се тука некаде 1300-2500) и единственото нешто што им се случило е дека сме ги износиле или сме ги прераснале ... никакви замерки немам!
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  972
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  која бев во скопје отидовме и во city mall
  стварно има убави работи,јас гледав чизмина ми треба 18 ама луѓе последно нешто на светот да треба да напрам не купвам за 2 месеци чизмина од 2000 ден
  а таму ми остана умот ама не
  прескапи ми се :( :( :( :(
   
 12. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.754
  Пол:
  Женски
  Мами што играчка да се купи за 9 месечно бебе :?:
  Со мм сакаме на малото за Божиќ да и подариме некое играче ама какво де :wasntme:
  најчесто игра со подметачите за чаши , весници , или шишиња :D Што да и дадам од играчки и здосадуваат брзо и ги фрла :|
  Се мислев вакво нешто
  [​IMG]
   
 13. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Колкави се тие големи дедо мразовци што сите ги зборите,гледам во кам и тинекс има ама големи не се .
  Каде ги има и која цена се .?
   
 14. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  188.164
  Пол:
  Женски
  Ова јас и го купив на ќерка ми, буквално најиграна играчка ни е, за се ни служи, од за редење по големина до импровизирани обетки и алки :D :tmi: Од babynova е ова нашево. Сигурно ќе се израдува.
   
 15. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.754
  Пол:
  Женски
  сигурно ке се израдува :) некако нај играчка ми е сега за нејзе за нејзина возраст 8)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.205
  Допаѓања:
  136.255
  Пол:
  Женски
  MacenceEna, и овие ти се добра опција, син ми ги обожава

  [​IMG]

  Меки се, лесно се чистат, малку миризливи се, ама супер се, не може да се повреди, а може да ги реди како што сака.
   
  На DeMelo, MacenceEna и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Маци и моево игра огра еднооооо 2минути и после фрла што и да е. Џаме има толку куп играчки, омилени ни се подметачи од чаши, шишиња, капачиња од тегли, балони, топка обожава, каква и да е одма се фрла по неа и се труди да каже топка. И така... инаку ова столбче и јас сакам да го купам, гледав на fisher price па секако ќе и купам. Инаку имаме како чинии исто на fisher price по големина што се редат, ама уште некако не се заигрува со нив...
   
 18. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
  Во Метро видов дека имаат слична на оваа, викендов ќе одам, па ќе ве известам за цената (мислам дека пишуваше околу 2500 ден) и квалитетот.

  Во врска со играчките, мојот обожава сликовници со животни.
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.779
  Допаѓања:
  75.326
  Пол:
  Женски


  Ние имаме ваква играчка со кругчиња и ги земав уште кога беше 7 месеца и еве до ден денес не ги игра , прво сака да ги стави на рака како алки (изгледа не тоа и личат) :D па потоа ги фрла ваму таму... Мислам дека кога ке потпорасне е најубаво да и земеш па ке ги реди и така :) Инаку и земав пред 2 недели коцки за редње абе ништо и тоа чека јас да и ги наредам па таа ги вади и по 5 мин не ги ни ферма веќе
   
 20. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Маценце мислам дека сега овој период ќе почне да ви треба одалка и можеби најдобро е да и купите некоја интересна ,на пример јас имам на Кико и самата од предната страна има дупки во форма на звезда,триаголник и цветче и соодветни фигури во кои треба да ги стави,а за возврат играчката ќе свири ;) Мојата од 9,5 месеци си игра со одалката ,а сега веќе и ја вози.Нас ни помогна и во исправување,па така да најтопло ти ја препорачувам
   
  На koritsaki, Bozica1980, MacenceEna и 1 друга личност им се допаѓа ова.