Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

 1. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  Идеиве не ви се лоши 8) ќе почекаме после Божиќ да видиме што и од фамилијата поклончиња ке добие , па ке и докупиме нешто што нема :*
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  Пред малце од интернет порачавме коцки слични како на Анатх сликата , плус уште едно играче
  а сакавме и таква проодувалка , ама сите со Вини Пу а ја тоа го нејќу па треба да прошетаме и да најдеме некое интересно
  [​IMG]
   
  На Annath и NoellePage им се допаѓа ова.
 3. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Кога беа попустите во Солун ич не ми текнува :?: Знам дека беа после Н.Година ама не ме држи памтење,старост :D
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155

  Од 15.01-15.02.2013
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  3 пост еден по друг ама морав да споделам
  купивме ваква проодувалка , влеговме во продавница малата почна да оди со ова насекаде и ептен среќна беше ..и и ја купивме , малце како за машко цело црна со пирати ама ептен јако башка и цената 35 евра пристапна , имаше и други пластични со Вини Пу ама се решивме за вакво :D
  [​IMG]
   
  На nesa, Bozica1980, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
  Скроз иста во Бимболино мислам дека се викаше, спроти Бриколаж во Благоевград, за 2400 ден. Не ја земавме бидејќи нема на што да се потпира позади, сепак е за поголеми деца, 4+.
  Во истава продавница, бебешка облека со неверојатно ниски цени. Ако ве носи пат, поминете, од играчки до гардероба, се е ефтино (на пола цена во споредба со нашите).
   
 7. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  да не си во Deutschland? Колку сакам да отидам и да испазарам во с&а лелејјјј лани летото бев и патрал се направив, за бедни 100евра куфер полн дома донесов....се мислам дали имаат испорака до македонија? или да нарачувам нешто преку тебе а? :D ми иде да купам авионска карта кога има попуст и да си изнапазарувам..тогаш најдов за мм џемпери по 5 евра,а зза керка ми блузи по 2,5е, абе ни боја сменија ни попуштија...а с&а е просек, не е нешто ептен класа...и после како да дадам пари за шкартов овде бе?
   
  На DeMelo, Bozica1980 и Annath им се допаѓа ова.
 8. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  Сум сум :lol:
  него ставрно квалитетна е облеката , после толку перења се си е исто 8)
   
 9. pepus

  pepus Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  149
  Сакав да ве прашам релаксатор на попуст некаде предновогодишно дали има да не знаете ?
   
 10. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Немам многу време за шетање,а сакам на малиот да му земам вакво капче шубарче.
  Пишете ако имате видено некаде да не лутам низ град.
   

  Прикачени фајлови:

 11. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Вакво имам видено во гтц во пролазот кај ботони на приземје има една продавница специјална за капи за возрасни и деца,мислам имаше и на бело
   
  На leo-n-tina му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Mamicki ima li sansi da najdam gakicki ili dolna maicka so likot na pepa prase za kerka mi? Izvinete na latinicata od mobilen pisuvam
   
 13. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  1.160
  Пол:
  Женски
  Имаше во Рамстор во Мадеркер со пепа прасе хеланки и маички. Провери може има и долни.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Незнаев каде да го поставам прашањево бидејќи во категорија деца нема соодветна тема или барем јас не сум видела :lol:
  На какви перници спијат вашите дечиња ? Ние до скоро спиевме без перница сега сакам на ќерками да и купам ама сум во дилема каква :?: не е некој љубител на перници трга каква и да и ставам :) Дали моше да ми препорачате каква да земам
   
 15. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
  ^ Па ако не сака - не и` ставај....мислам дека сама ќе побара кога ќе е спремна :)
   
  На DeMelo и Mama25 им се допаѓа ова.
 16. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.399
  Маjчички jac не знам што е со син ми но никако не сака со играчки да игра.
  Малку касно прочитав за дилемата на МачеЕна но ке пишам и сега моожете да и земете, можеби каj вас ке профункционира.
  Jac co каков кеив на син ми му ja kупив божикната играчка, едукативна е како голем ромбоит и на секоja страна има фигури кои треба да ги протнува, круг, триаголник, звезда, коцка, броjkи од 1-6 и од страна има часовник се мести таман за малку поголем кога ке биде перфектен е за да го учиме.
  Проодувалка имаме маjka ми од Белгиja му ja носеше но ни неа не ja caka ,а почна и сам да се исправа и да стои без да се држи но да се пушти се уште не.Морам да се испофлам пресрекна сум. :$
  Залудно играчките, син ми игра со крпи, тетратки, лажичи, капачина од цуцли и такви некоj дрангулии од по дома.
  Не знам колку нормално е ова?
  Извинете забегав од темата.
  Да не бидам офф, коj не бил во Зара детското имаат голем попуст, купивме многу типски фармерчина неколку пара по 500 ден, големки му зедов, па дури напролет ке ги носиме одваj чекам.
  А за девоjчина па какви ствари има... :o :inlove:
  Од секогаш сакав едно дете и тоа машко, но дури ги гледам алиштенцава не можам а да не се замислам и со едно девоjче..


  И срекни празници и се наjубаво во новата и од нас.
  Малите сонца да ве прават горди и срекни родители, многу моменти поминати во насмевки, спокоjcтво, мир и хармониja. :)
   
  На Bozica1980, Annath и Moira им се допаѓа ова.
 17. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
  ^ Сосема е нормално, дури и пожелно, детето да игра со невообичаени-за-нас играчки, зошто така секогаш и во се` ќе гледа „нешто“ и ќе развива имагинација :) Оставај ги сите дрангулии и ситници, немој да си му ги скрила! Јас лично ќе те тепам ]:)
  Имам една книга за секој месец од животот (мислам дека детска психологија учат од неа на факс) и во неа има примери во кој период - какви игри се потребни за правилно развивање на детето, и верувале или не - во ниту една од нив не се споменуваат „готовите“ играчки. Не се стресирај мајче, остави го детето што сака да прави, само развивај му ја желбата за учење со нудење на нови и чудни предмети, а не бери гајле, ќе дојде време кога и играчките ќе ги игра ;)

  п.с. Ако сакаш, можам да ти ја дадам книгата, ќе си ја ископираш
   
  На Annath, Mikako, Mama25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Ај ако сакаш кажи ми каде се наоѓа оваа проодувалка многу ми се свиѓа баш како за нас е :rofl:
   
 19. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  сега видов таква проодувалка има на фб страната на Бебе супермаркет ,цената е 2881 ден
  http://www.facebook.com/photo.php?f...16109242.13080.100003021537540&type=3&theater
  иначе и моево што ако и има куп играчки ,игра со весници , кутии , со шишиња ..најинтересни и се каблите од полначи , и а здогледа ке лази само да го дофати и бутне во уста ]:) ..
   
  На 17mart му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Исто баш и ние имаме нова играчка и сега не игра со неа тука со кутијата нцнцн :lol: :lol: :D