Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

 1. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  227
  Пред месец дена случајно со другарка залетав во шутка да си купи нешто, па видов на тезгите за деца, шпилхозни истите што може да се најдат во џамбо, 200 ден плишани, 150 ден памучни. Боди квалитетни, цената во анжи пр. им е околу 300-400 денари тука беа 150, не зборам за оние полу- проѕирните, турските, туку квалитетни стварно.
  За поголемки девојчиња година-две, панталонки дебели, сомот мек и поставени, по 200 денари, блузички по 150 ден, тренерки ефтини, што не.
  Мислам дека се исплати и од таму да се купи, ипак нема секој за од зара, чико итн. перење 2 пати и носење. Има убави работи кои може да се најдат во продавници низ градов,ама три пати поскапи.
  Може на ова ќе речете како може за облека за деца од шутка да помисли, ама чисто како инфо го пишувам, без лоша намера.
   
  На pepita82, Bozica1980 и Annath им се допаѓа ова.
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Мислам дека Ljubicicaaa (ако добро запомнив) спомна пред некое време за сајтот моја гардероба. ОД кога спомна сериозно си јафатив работава, и да ви кажам на малата и земав 6блузички за 500ден. Преубави се, речиси нови(колку може едно бебе да носи), си ги исправме со наш прашок и омекнувач, и си ги носиме. Ептен ни се погодија. Дефинитивно е добра зделка, зошто доаѓа како позајмено од блиски, само малку плаќаш :)
  Има скроз нови алишта, а има и малку носени, но има и некој ептен катастрофални, нормално различни луѓе , различни понуди.
  Во секој случај зборот ми беше дека треба да се разгледа убаво.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.769
  Пол:
  Женски
  Мм е скептик за second hand и не не би купувал ништо :) Ама па искрено кога облеката е и така ефтина нема ни потреба од second hand.
  На малата и купив скафандер *втор оваа зима* за само 5 евра , 300 денари луѓе
  Живо џабе , а ептен е убав, дебел со ракавички
  [​IMG]
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Ллел маченце, ваков скефандер купивме и ние, пред 10дена, со таа разлика што патентот го отвара целосно предниот дел. Го платив 1200ден(ми викаат во бутикот на попуст бил, додуша иамше цена од 2000ден прешкртена), дури се израдував дека го најдов така ефтино |(
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.769
  Пол:
  Женски
  Сликава не е иста со нашиот скафандер. Исто и нашиот се остава цела предна страна со патентот .
  Во демекври и купив еден скафандер ама го омале додуша и тој ефтин беше 600 ден, ама сеа овој 300 денари бе :D а као растат брзо , сите работи ги смалуваат наеднаш .
  Него друго исто и порачав две постелинки од H&M исто на попуст се , и плус симнав некои купони плус и со се достава ми испадна 7 евра :tmi: Мм вика махер сум била за наогање попусти :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Annath, meU и Moira им се допаѓа ова.
 6. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  И да знаеш дека си. Ваму нема шанси да најдам вакво нешто за тие цени :worried:
   
  На Annath и MacenceEna им се допаѓа ова.
 7. sofce

  sofce Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  19
  zavisi kade barate za bebe ima nasekade eftina garderoba.jas vo skopje vo mn skap bebi butik najdov pliseni blizicki za 9 meseci bebe za 200 den
  vo kocani za 100 den pliseno fustance za 3 -6 mesecno bebe{namaleno od 500 mu bese prvata cena}
  kade i da odite treba ubavo se da razgleduvate.vo istiot butik ima mn skapa bebi garderoba najdov i kosulce za mene isto za 100 den.mi kazaa deka vo prendi imalo detska garderoba a ne sum bila pa si rekov ke odam sega vo cetvrtok moeto bebe masala porasna za 10 meseci bebe toa nosi od dada i alista kako za 1.5 -2 god dete pa sega planiram da prodavam nesto ili da odnesam vo crven krst
   
 8. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  До 26.01.2013 Енци Менци во аеродром попуст на цела останата роба бидејќиго затвораат дуќанот.
  Денеска бев има убави работи само бројчиња ако ви се посреќи.
  Се е на попуст значи релаксатор ,цуцли, шишиња ,постелнини кој е во можност нека си појде може ке најде нешто.
   
  На nesa и meU им се допаѓа ова.
 9. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Ена таму кај вас а и скоро секаде низ странство , постојано има некои огромни попусти по 50-70 % што е супер и навистина се наоѓаат евтини и квалитетни работи.
  Е сега јас сакав да прашам ми требаат од оние како стегачи за глава, имаме проблем со ушињата кога спие ги притиска и и се прават клемпави па ова ми изгледа како добра опција да го средиме проблемот.
  Е сега ми требаат памучни и убави зошто на спиење ќе ги носи :)
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  И ние Јуник го имаме овој проблем, но јас кога и ставам стегач на спиење , од што ја врти главата стегачот и паѓа
   
 11. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.769
  Пол:
  Женски
  Уник на моево и купив два стегачи од Џамбо , бел и розев со машниче :)
  побарај таму :)
  На друго место не ни побарав, а сигурно има ... ние не носиме веќе пошто ги трга ги вади од глава ..
  па сеа со стегачиња и ги фаќам шишките да не и идат дирекотно во очи
   
  На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.205
  Допаѓања:
  136.255
  Пол:
  Женски
  Стегачите нема да ги спречат ушите да бидат клемпави, ако е таков генот. И нема шанси ако се свиткани при спиење да бидат клемпави од тоа. Само гените се во прашање. Инаку, што знам, освен за надвор, не би му ставала стегач околу глава на дете (ако имав женско).
   
  На Unique.chick и meU им се допаѓа ова.
 13. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Ана кај нас во фамилија нема никој со клемпави уши, ама синко има. Секогаш кога спиеше на страна ушите му беа свиткани и мислам дека е од тоа. Стегач му ставав ама не го поднесуваше и го вадеше. Така да незнам колкава улога има генот, барем во нашиов случај.
   
 14. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Во Окаиди во Сити мол има попуст земав убави блузички за поклон по 370 ден имаше и фармерчиња фустанчиња по 600 -700 ден и во зара има попуст само бројчиња да се погодат како и да е искористете ги попустиве и ако имате нешто вишок пари купете си поголем број за следната зима на вашето дете .
  Еве јас во намера сум ако начекам да земам некоја јакна за малиот за следната зима се разбира ако е на екстра попуст ;)
   
 15. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  и јас барам јакничка на екстра попуст за оваа зима, ни се здосади се дома да седиме :)
   
 16. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Јас имам јакничка, но малку потенка е, не е пролетна, ама есенска би кажала. Па кога е потопло ја ставам во јакничката и ќебенце, или јакничката и слингот.
  А кога е ладно, обавезно во скефандерот , понекогаш и со ќебенце(плус ја виткам).

  Какво седење дома Unique ние скоро се излезени сем, посебно низ трговските(само Рамстор избегаваме, зошто еднаш бевме и од долниот и горниот спрат има ненормална разлика во температурата, горе не се диши), кај се седи да доседиш дома.
   
 17. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Јас имам јакничка туку големка ни е, се мислев дебели фармерчиња-баш дебели, блузичка и бундата дали е доволно за во кенгур. За во транспортер ке ја ппокријам и со кебенце ама во кенгур не можам :) секако капче и шалче :)
   
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Со хилахопчиња одоздоле обавезно, мислам дека ти е доволно, но дали ќе ти ја собере. Сепак горниот дел кај градите е заштитен од кенгурот.
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.779
  Допаѓања:
  75.330
  Пол:
  Женски
  Денес бев на шопинг , во Бенетон има големи попусти се уште (овде во Гр) , и купив на ќерка ми едно елече од 30 евра на 15 намалено 50% и летна облека , ако земеш 2 работи попустот е 70% :)
  и така на ќерка ми и земав 2 фустанчиња летни и ги платив двете 20 евра :)
   
 20. macole

  macole Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14
  Драги мои каде можам да најдам фустанче за новороденче ?