Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

 1. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми помогне. Каде има низ Скопје патичиња за бебе, ама они најмалите со мека подлога Puma, Nike, Adidas да бидат. Низ некој од продавниците за спортска опрема најдов, но само со розево, а мене ми требаат за машко. Некако највеќе ми се допаѓаат Puma, но во бисер во продавницата нема, па каде има друга Puma продавница во Скопје?
  Благодарам
   
 2. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Пума има во Гтц во подрум одма до слаткарница Шехерезада.  Мамички каде можам да најдам штосни памучни капчиња сега за ова време за бебенце?
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  Фала на одговорот
  имаше таму ама само за девојчиња.
  Јас купив од продавницата во Б.Трајковски.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Ги кратиме цените на долгиот ракав до -50%!

  Почитувани пријатели и потрошувачи, во продавниците на Енци Менци од 13.05.2013 започнува намалување до -50% на производите со долг ракав или ногавица од колекциите Chicco пролет-лето 2013.

  Цениве се пак високи незнам што е ова македонска работа со попустиве
  600 ден за блузиче ,мене искрено само со 70 %ми е исплатливо и го рачунам за попуст .
  Ќе си почекам јас ако остане нешто до тогаш :D
   
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Мода за клинци и клинцези

  Мислам дека темава е најсоодветна да прашам каде би можела да најдам циклама или бели сандалчиња (по можност со циклама апликации), да се најмало бројче, и да ни одговараат со фустанчево?
  Бојата е темна циклама.
  Ова ни е за крштевка од дома што ќе ја изнесам.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMAG1379.jpg
   IMAG1379.jpg
   Големина на фајлот:
   124,1 KB
   Прегледи:
   481
  На kate21, karenin и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 6. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
  Мода за клинци и клинцези

  ^ Провери во Софиленд во ГТЦ (до Ботони е долу), вчера видов, 1600 денари беа сите балетанчиња
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам бебешки гаќи, јас ги знам како пумпарици, не знам ни под кое име да ги барам, еве вакви некои интересни за под фустанче. Не сум видела некаде, ама па и не сум побарала.

  [​IMG][​IMG]
   
 8. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  Искрено е штета што нема во Мк H&M

  Гледав на Фб од една страна што препродаваат алишта од таму ги продаваат дупло поскапи од нормалната цена од самиот H&M
  ]:)
  јес и да имаат и патни трошкови и се тоа ,ама па не е фер да правиш кар на таков наЧин

  Нејсе кој како си сака нели ама па ....
  Мое мислење !
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  108.017
  https://www.facebook.com/bebesupermarket.mk

  Има попуст на бебешка опрема (или галантерија или што знам, креветчиња, постелнинчиња и душечиња).
   
 10. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  77
  Chicco е јајдобра продавница за бебиња.
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.223
  Допаѓања:
  136.327
  Пол:
  Женски
  Жени, Окаиди има само во Рамстор и Сити Мол, така? Да не имаат локација и на некое друго место?
  И дали она Z спроти Палома Бјанка работи уште? Имаа зимоска огромни попусти како пред ликвидација, да не ја затвориле продавницата?
   
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Окаиди има на плоштад, спроти Тренд ќе му дојде, се надевам не го затвориле.
  А тоа Z-enfant работи сигурно.
   
 13. jb82

  jb82 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  269
  Okaidi кај Тренд го затворија.
   
 14. Mravce

  Mravce Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  191
  Мамички да не знаете вакви бодиња или лигавчиња каде има и дали има во скопје :D
   

  Прикачени фајлови:

  На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  ^Сакаш баш со ваков натпис?
  Земи обично еднобојно боди, стави ја сликата нa usb и однеси да ти ја испечатат на бодито.
   
  На Mravce му/ѝ се допаѓа ова.
 16. cherry-pie

  cherry-pie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  39
  Дали знаете во Mother care кога им почнуваат попустите?
   
 17. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Мамички ајде помош,каде можам да најдам од оние играчки што се закачуваат на количка по некоја нормална цена :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 18. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  582
  Ова првово во џамбо го имаш 450ден.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.350
  луѓе каде да најдам маички со ликови од дизни поточно снежана пепелашка, малата сирена ? хелп?
   
 20. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  108
  каде точно се наоѓаат овие магацини ??