1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за вежбање

Дискусија во 'Фитнес' започната од marama, 4 април 2012.

  1. sweetgirz

    sweetgirz Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    5
    дефинитивно хеланки со мајца на кратки :D
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Најчесто вежбам во трењерки и некои лесни блузички.
     
  3. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Најдобро се чувствувам кога вежбам со хеланки и тесна маичка без ракави. Бидејќи не одам во теретана немам гајле дали некој ќе ми буља во задница или не, дома ми е фино и комотно и не се замарам. Доле носам старки кои ми се само за таа намена бидејќи ме болат табаните ако скокам или возам на Орбитрек боса. Понекогаш ставам и греачи (или како и да се викаат оние што се ставаат кај глуждот долу) ама сега временските услови не го дозволуваат тоа.

    Кога ролам на стаза носам припиени тренерки или пак хеланки само што обавезно врзувам нешто позади. Горе маичка без ракави, ранец, собрана коса и тоа е тоа.
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Сум заборавила да додадам и страшно удобни патики, оти без нив ништо.
     
  5. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Надвор од дома најчесто носам 3/4 хеланки, рамбовка и патики. Се уште не сум пронашла патики во кои ќе се чувствувам најудобно додека вежбам, така да.. Или ме стега нешто, или ми се премногу тврди, или лизгаат |(.

    Дома кога вежбам носам што ќе најдам. Дали било кратки памучни шорцеви и блуза некоја, дали биле хеланки, не ми е важно воопшто.
     
  6. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Домашно вежбање изведувам во долна тренерка и удобна маица. После долго потење и тешко дишење на Орбитрекот, ја расфрлам маицата и вежбам по секси слабеечки фитслук, во I'm sexy and I know it атмосфера. :wasntme: Патики стандардни за трчање, безимени, а доволно удобни.
    За пешачење или џогинг надвор носам исти патики, хеланки под колена, маичка со должина под задник и горна тренерка или дуксер.
     
  7. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    16.751
    Ја вежбам во таква маица спортска за вежбање, со беби дол што се, ги знаете де и памучни хеланки. Се во тоа, пошто кога ќе завршам ги исперам и до следното вежбање се суви. А ролери возам во шорцеви и маица било какви. ;)
     
  8. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Бидејќи вежбам дома, долен дел пижами и бебидол .
     
  9. 2036

    2036 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    75
    Вежбам дома и не се замарам многу што ќе носам. Најчесто кратки памучни шорцеви и маица без ракави. Кога возам велосипед хеланки или тренерки :)
     
  10. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Хеланки и мајца..Во тоа најубаво се вежба..:D
     
  11. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Ко си вежбам дома, си вежбам по гаќички и маиче. Гајле ми е. :$ :rofl:
     
  12. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Ако сум дома, спортски градник и хеланки а така може и да отидам и во фитнес центар. За џогинг, носам хеланки, тесна блузичка по прерамки и патики за трчање или старки. Старките ептен си ги сакам ама гледам да ги избегнувам, напорни се. Би носела и спортски градник ама јбг, ги деконцентрирам тие околу мене. :lol:
     
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Па вака во хеланки.тренерки,спортски градник панучна маица...
    Па за патиките најважно ми е да се ниски и најчесто носам стартки или класични патики...
    значи не ја разликувам но едно е сигурно и каде да сум мора да сум во спортски градник и хеланки и многу ретко во тренерки.... :) :) :) :) и секако патики :) :)
     
  14. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    За низ дома, по кратки пантолчиња и спортски градник (комплет ми се). Вежбам боса. :lol:

    За на трчање крај езеро (иако ретко се случува) обична маичка и кратки пантолони, а ако дува сабајле и тренерка.

    За на фитнес носам рамбовка и шорцеви, или пак хеланки до колена со подолга маичка по прерамки. И удобни патики. Се мислам да одам по спортскиот градник, ама некако не ми е згодно зашто има и повозрасни мажи, па не сакам да ме гледаат. Плус, никоја од женските не носи. :?:
     
    На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    За дома си имам за во лето хеланки и спортски градник, а за во зима тренерки, доле си носам обични удобни патичиња :)
     
  16. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Каде има низ Скопје убави спортски градници? Обичниве не ми се пријатни за вежбање, а инаку најкомотно ми е во тренерки и пошироки маички. Кога би била во подобра форма би одбрала убави спортски хеланки.
     
  17. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Јас на кеј кога трчам или возам точак/ролерки сум по хеланки маичка со кратки ракави или рамбовка и дуксер....а сеа другарками си купи потполно исто вакво http://smallbustbigheart.com/wp-content ... ke-bra.jpg и кога вежбаме заедно ( трчаме на кеј )она е само по тоа и хеланки
    А да и секако патиките ги заборавив :lol: ...обавезно :!: ама обавезно Пума патиките кои сто ми се посебно наменети за трчање :)
     
  18. Miss.Baller

    Miss.Baller Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    56
    па тренерки дефинитивно, или некои шорцеви :D

    Ако не ти се допаѓа девојката во тренерки, тогаш не ја заслужуваш ни во венчаница.
     
  19. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    т-р-е-н-е-р-к-и :D
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Вежбам исклучиво дома, па ако сум сама и нема кој да ме начека, си љубам да си вежбам по маичка и хулахопки :D Звучи смешно, верувајте така и изгледа, ама поудобо се чувствувам отколку во хеланки.