1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за вежбање

Дискусија во 'Фитнес' започната од marama, 4 април 2012.

  1. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.422
    Допаѓања:
    4.533
    Луѓе каде да најдам хеланки асални? Само не sportm, sportvision... Имам 6 пара адидас, 4F, Nike.. Ништо не ми трае, само за два месеци и толко. Квалитет 0, а цени до плафон.
     
  2. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем. Кај нас квалитет скоро и да нема.
    Од странство купував само oysho, најдобри комплети кои ги имам. Болна сум за да си нарачам и сега, ама немаат shipping до овде.
    Имам некои hummel хеланки, тие најдобро се покажаа у споредба со овие nike и adidas. Едниот пар го носам веќе трета година, а баш се on a budget солуција. Имаа и попусти во Д спорт кај Гратски парк, цените им се од 700 па нагоре, само малку е фрка за бројчиња.
     
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Јас од Ваикики земав два пара лани, едни за 600 и едни за 450, удобни се и добри се покажаа досега. Ама само црни имаше тогаш.
     
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.080
    Имам два чифта Champion хеланки три години немаат мрднато, ликрени(лизгав материјал). А ги перам секоја недела.
    Дај им шанса, плус за нијанса се поевтини од nike и adidas.
    Oysho имаат супер облека за вежбање, особено градници, ама тоа по отварање на граници :(
     
    На tigerlady и LadyR им се допаѓа ова.
  5. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.422
    Допаѓања:
    4.533
    @Noemi @Izaabella Не сум нарачувала од таму. Имаат достава до Мк? Колку е?
     
  6. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.080
    Нема достава, дел се од инди текс(Зара, Бершка, Страдивариус групацијата) така да Солун или Софија најблизу за шопинг.
     
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.422
    Допаѓања:
    4.533
    Видов дека и во Косова имаат. Само кај нас нема :?: А баш имаат преубави работи и не се скапи.
     
  8. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Ако имаш прилика и пристап Marks&Spencer. Презадоволна сум, три години ги користам интензивно, и не се мрднати. Плус имаат модели секакви, мене тоа ми беше битно зашто сакам со висок струк што претходно не можев да најдам.

    Адидас се никакви по мене, имав земено од Германија пред неколку години, ни три месеци мислам не издржаа, од тогаш јок Адидас. Од други истото го имам слушнато и за Најк. За тие трите цртки/ штиклираноно не вреди.

    Champion мислам имаат се за нијанса подобари, и на допир се осеќа дека материјалот е поубаво ткаен, имам едни кои не се толку интензивно користени само зашто е пренизок струкот за мене. Ама од тоа носење за пилатес, јога и планинарење во ред се.
     
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    15.468
    Пол:
    Женски
    @LadyR И јас би ти предложила да ги пробаш Champion имам и јас 2 пара скоро 2-3 години не се мрднати ни попуштено ни обелено, а ги имам купено не повеќе од 1500 ден сигурна сум.
     
    На Noemi и LadyR им се допаѓа ова.
  10. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.529
    Допаѓања:
    59.333
    Какви патики за вежбање користите?

    Јас моментално користам едни од Скечерс, ама мора да ги заменам.

    Барам предлози патики за трчање (на асфалт и земјен пат) и за сала.
     
    На shekerna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Јас користам на најк за трчање, со стелка од мемори пена. Добри се, модел не можам конкретно да кажам, не се сеќавам, а фискалната не ми е при рака сега.

    Наредно сакам да ги пробам тие на скечерс, имаат добри ривјута, но не би можела да направам споредба меѓу нив и најк.
     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.529
    Допаѓања:
    59.333
    Јас од Скечерс земав пред три месеци. Ги користев во сала речиси секој ден периодов, ама откако почнав да вежбав високо интензивни кардио вежби минатиов месец, се покажаа доста неудобни при скокање.

    Фала ти за споделеното искуство, ќе разгледам баш добро пред да купам.
     
    На Snow-Star му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    На мене пресудно ми е пробувањето, ако моделот ми е комотен на стапалото на пробата, обично и подоцна ми одговараат. Затоа и кога доаѓам до таков модел, веднаш го земам.
    Значи не ме стега никаде, убаво легнува стапалото на подлогата, прстите ни ми удараат напред кога ќе пробам да скокнам со нив итн. Затоа и веќе не земам обувки без проба.
    Мој совет е да отидеш во продавница, да разгледаш и да пробаш пred да земеш

    Моделот го купив мината есен за некои 45 долари, 2 пара, и со нив трчам на отворено, а сега покрај пандемиава кога вежбам дома нив ги носам, и немам проблем. Проверив сега на и-меил дали ја има фискалната, ама не можам да ја најдам.
     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    @SV1911 јас ги користам на Adidas Galaxy 4. Мислам дека се од поевтните кај нас од патики за вежбање. Ги користев за вежбање по дома и пешачење (просек +15км) и можам да кажам дека се одлични. Нозете имаат одлична потпора, а не се замараат многу.

    Ми се чини дека моделите на Nike се малце по лесни, по празни, разгледај си и од нивните модели.
     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. shekerna

    shekerna Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    https://www.instagram.com/superstacy.mk/

    Види овде дали нешто би ти се допаднало. Турски бренд е ова. Материјалот е полиестер, ептен се цврсти и квалитетни. Јас сум презадоволна. На некои модели странично има ептен дискретни џебови, совршени за вежбање надвор. Испораката ја прават за 2-3 работни дена. 1200 денари се (плус испорака 150 ден.)
     
  16. 100nogalka

    100nogalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    207
    ASICS najdobri se :)
     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Moon2255

    Moon2255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Девојки, дали носите спортски градник иста велилина со обичните градници, или еден број помал?
    Јас носам 85В, а гледам на спорт М скоро сите им се до 75В. :(
     
  18. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Јас обичен носам 75В а спортски величина S small.
     
    На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.197
    Пол:
    Женски
    Зависи од модел. Јас носам D80 од Lisca, а исто од нивните спортски модели носам C75.
     
    На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Moon2255

    Moon2255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Дали ги имате пробано овие сетови од nasto? Каков е материјалот, дали горниот дел е цврст и дава добра подршка?
    20200702_161107.jpg