1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за затегнување и визуелно смалување на обемот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 9 февруари 2012.

  1. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    http://www.topshop.com.mk/slim_lift_air ... =tvp&pcs=1
    Овие од топ шоп се 3190 и тоа ми е стварно многу :o . А да сум 100% сигурна дека се добри да си ги купам, ама кој ќе ми гарантира. Јас на свечености обавезно носам а си ги купувам од зелен пазар ги имам 3. Мене ми се супер (ама си носам мој број не помало), инаку ми се микрофиберски.
     
  2. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Си купив и јас мидер пред некое време, ама не толку за да ме затегне во пределот на мешето, повеќе заради јајниците. Имав проблеми со нив тоа време, и докторката ми рече да си купам, и да го носам кога ќе сум надвор. Го земав од Лиска, 500 ден. по совет на мајка ми. Таа цел живот е со мидери.
    Ама јас не можам. Го облеков само еднаш и толку. Сега таа си го носи.
     
  3. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Верувале или не, јас никогаш не сум се натегнала во мидер ( што би рекла една моја другарка МИНДЕР :rofl: )

    Е сега, ме замисливте..И така е зима, можам да купам еден за спојлерчињава мои.. А искрено, би купила и оној што е за подигнување на задничево.. Не дека имам некоја голема потреба ама женска душа секогаш сака повеќе.. :lol: :lol:
     
  4. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Јас си имам два
    еден од NBB другиот од Пенти и ми се погодија двата...
    Имам кризни моменти, се здебелувам нешо не ми одговара а и башкато од ко ми излезе проблемот со бубрезите си се пазам појќе.
    И комотни ми се и двата и добро покриваат
     
  5. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cе секавам кога облеков првпат мидер,бев да купувам туника и продавачката ми препорача да носам зашто салцето ми излегуваше како мафин топ :D
    A тој тесен,тесен претесен,се облекуваше како гаки и нагоре се тегнеше и имаше за кај градите како силинконска линија за да не се врака надолу кај стомакот,а мене нон стоп ми се вракаше и не знам како го соблекував,се чуствував како извакумирана врека :tmi:

    Bториот пат пак не си го погодив бројот,помал зедов не знам ни јас зашто сум зела |(
    Oвој не беше како гаки,туку директно околку стомак :rofl:
    E сега си имам еден и многу ми е убав и доста ефтин беше,супер и бројот ми е погоден,и си го носам кога имам потреба :wasntme:

    A сакам да ги прашам тие што родиле дали после порагај носевте мидер и навистина стомакот се вракал назад? :wasntme:
    Tака ми кажувале постарите :$
     
  6. Vesna25

    Vesna25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    11
    Сигурна си дека има во лиска како тоа првото???
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  8. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Исто и во ТопШоп, ама тие се оние од на ТВ и не знам, доста се скапи. Над 1000 сигурно...[/quote]
    http://www.topshop.com.mk/slim_lift_air ... =tvp&pcs=1
    Овие од топ шоп се 3190 и тоа ми е стварно многу :o . А да сум 100% сигурна дека се добри да си ги купам, ама кој ќе ми гарантира. Јас на свечености обавезно носам а си ги купувам од зелен пазар ги имам 3. Мене ми се супер (ама си носам мој број не помало), инаку ми се микрофиберски.[/quote]


    Тие од топшоп се одлични братучетка ми има ама таа е малку повеке по крупна и многу ја прави по слаба.
     
  9. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Сега ве читам и си мислам зошто само јас не можам да носам? А ми треба.
    Кога и да го облечам мидерчето(нешто слично е како тоа од топ-шоп) значи не е со прерамки нагоре, автоматски ми се слекува. Не дај боже да седнам, готово ми дошло до доле, и така цело време..
    Ставате нешто под него за да не паѓа или?
     
  10. eleonor44e

    eleonor44e Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
  11. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    16.751
    Анабела, моето мидерче одозгора под градите нели кај шо е има како силиконска трака нешто и ми се лепи тоа на телото.

    Инаку јас имам едно само црно до под гради, а надолу е како гаки. Го купив за една свадба, пошо ми се познаваа спојлерите на тој фустан, и не ми беше неудобен, таман ми беше. :D
     
  12. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Последно кај што видов такво нешто беше топ шоп. Само без чипката кај бутот.
    Btw еднаш облеков мидер и с'кн повеќе нема шанси. Се познава работ кај нозете и може да се носи само со широк фустан, инаку ќе те гледаат како шо Џеврие ја гледаше Фикрет
     

    Прикачени фајлови:

    • yaprak.jpg
      yaprak.jpg
      Големина на фајлот:
      65,7 KB
      Прегледи:
      161
  13. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    има ли некој искуство со тие поскаапите од лиска?
    имам од пенти ама многу ме нервора дека ми се спушта цело време..
    а и најмалиот број е ес а јас мислам дека сепак можам да бидам повеќе затегната
     
  14. ivon.93

    ivon.93 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Zdravo, dali nekoj go ima koristeno miderov? :inlove:
     

    Прикачени фајлови: