1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за идните мајки

Дискусија во 'Бременост' започната од annnni, 23 јуни 2010.

  1. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Еј па симпатична е ^_^ Топли ли? (леле ко мајками да ја слушам) :wasntme: Топ е! Со здравје да си ја носиш (highfive)
     
  2. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Да да дебела е и плус внатре е со крзно цела,јас сум ептен зимурлива.Има вакви модели секаде по град само објасни и на продавачката и ќе ти предложи.
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Iki lepi

    Iki lepi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2018
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
  4. Iki lepi

    Iki lepi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2018
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
  5. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Девојки кај да најдам хеланки и фармерки за трудници и да се со нормална цена.Ви благодарам
     
  6. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.033
    Пол:
    Женски
    Ваикики , urban fashion страница на фб имаш хеланки по 250 ден. Вршат достава
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Фала ти од мила.Се најубаво те :hug:
     
    На Eni.r му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Ваикики, за 750ден. со попуст, преубави се. Е сега кога не ти е толку голем стомакот малку се незгодни оти тоа парчето е пошироко и не ги држи па ќе треба да ги подигаш цело време, ама како ќе расте мешето ќе се поточни.
     
    Последна измена од модератор: 21 јануари 2019
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Postojat li trudnicki farmerki ili pantaloni crni no dole da se slim tesni cigaretki kako so gi nosevme pred da ostanime bremeni.. nadole sum slaba od nia obicnite so gi gledam dole siroki se za mojte noze, sakam slim zalepeni... i kaj da najdam ako ima
     
  10. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.239
    Допаѓања:
    24.013
    Пол:
    Женски
    Во Ваикики има многу убави.
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Моите се слим фит. Надоле тесни, горе со парче на стомакот. Од Ваикики, Капитол ги земав пред неколку дена :)
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    И јас имам земено од Waikiki ама не ми се удобни сепак некако како да ме стегаат на желудникот, а се плашам да не го стегаат и бебуш, иако земав малце поголемо бројче а сум многу слаба. По цел ден на работа седната, едвај чекам да дојдам да ги соблечам. А до 6 месец ги носев секојдневно, ама после преминав на труднички хулахопки и фустанчиња зашто ми се далку поудобни.
     
    На Happyinlove и Leo-nora им се допаѓа ова.
  13. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Kolku se vo waikiki
     
  14. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Јас земав хеланки 399,Како фармерка растеглива 799 и класична фармерка 1299 од waikiki. За удобност во право е @maja8 до желудник ме мава фармерката,хеланката се трпи ама за работа си земав хулахопки труднички и фустанчиња ми е најзгодно после 6ти мислам секој ден стомаков се поголем и поглоем ми е:D
     
    На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    И јас земав од ваикики 500 денари такви слим,ама ич не ми праат мерак.Имаше во Ева тој во бисер во подрум што е бутик многу убави хеланка панталона слим ама 1800 денари .Не се арни малце со цените:x:wasntme:
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.033
    Пол:
    Женски
    И мене од ваикики ми стојат широки доле.. не ми прават кеф на хеланки сум повише.. за друга бременост ке ги стеснам доле па ке ги носам..
     
  17. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    750 ден ги земав на попуст. Моделите што не беа на попуст беа по 1099. Мене моите ми се удобни бидејќи ги земав еден број поголеми и после само ги стеснив целосно ногавиците малку. И од хеланки ми се поудобни 8)
     
  18. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Панталони што ги купив 1800 во ева во бисер ги носев од трети до средина на 8ми, сега ми се тесни бидејќи не се многу растегливи. Фармерки 690денари од waikiki ги купив во 3ти ми беа малку големки ама сега влегов во 9ти и некако најточни ми се и најкомотни. Фармерки темни ги купив од премама и ги носев само 6ти и 7ми, некако со низок струк се и ме сечат баш кај папокот, во нозете ми се таман ама нон стоп како да ми се слекуваат и ги кревам нагоре а ги платив 1790, 100 пати се покајав. А баш продавачката ми викаше дека нивните фармерки биле класа а не како тие во waikiki. Купив дебели хеланки од ева 700 денари и ги дупнав од носење и едни тенки од премама 400 денари ама станаа прозирни така да изборов за трудничка гардероба ем е ограничен ем е скап. За цела бременост купив само една трудничка блуза и таа 1200 ја платив а не е ништо посебно, за нетрудни истите се по 400-500макс. Ме нервира што ако земам горна облека (туники, кошули, џемпери, маици, блуски) за нетрудни ама поголем број l-xl-xxl работ кај рамото ми доаѓа на надлактица и како вреќа стои кај градите а прилепено кај стомакот.
    До крај на бременост ако купам некоја туника посвечена и ништо повеќе.
     
    На srekice му/ѝ се допаѓа ова.
  19. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Значи да купам од Ева панталони,се исплати за парите барем ке ги носам.Ми се видоа многу скапи па се премислив .А и едни комбинизонки фармерки што имаа,ама тие ептен посолени.
    Ја туники не ни облакам,се натнувам во ролки ем топли ем се растегливи таман :D
     
    На S.J.Parker му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Јас во првата бременост се облакав исто како и претходно. Хеланки тррнерки широчки пантолони.... Воглавно седев дома немав обврски. Сега со оглед на тоа што одам на работа мислам дека ќе треба да си набавам облека за трудници. Да е удобна и складна. Се надевам ќе најдам некоја идеа за комбинации во темава