1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за идните мајки

Дискусија во 'Бременост' започната од annnni, 23 јуни 2010.

  1. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Најголемиот проблем е што е ладно а ниедна вентијага не те закопчува, јас цела зима ја поминав со откопчана вентијага наоблечена со алишта..... Ајде уште малку ќе издржиме..
     
    На Jana06, Veki4kaa и Филотеа им се допаѓа ова.
  2. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Јакна уште си носам од претходно, веројатно моделот ми се погодил. Струкирана и од половината надолу е поширока, па уште ме копча кај мешето. После еден дебел шал напред и откопчана ќе одам.
    Од трудничка облека имам сини и црни фармерки, тренерки, хеланки, гаќи, хулахопки и 4 памучни блузи со долги ракави.
    Гледав во Ева имаше јакни што и после тоа ќе може да се носат, но не купувам, освен ептен ако имам потреба.
    Ќе се истурка зимава :)
     
    На Jana06, Girl-Rabbit, dunika и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Oд кај купи гаќи?
    Во Сара Ф имаше ама тие ептен за големи стомаци :D
    И хеланки од кај купи? :D Сакам за по дома да си земам
     
  4. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    И јас си носам јакни од претходно, сега веќе откопчани :D Со шал дебел напред и немам гајле. Искрено, мислам дека не вреди да се инвестира во трудничка јакна, зошто што после со неа? Хеланки, фармерки, блузи и тренерки мора, неопходно е, ама јакна не би рекла. Сепак само последните два три месеци се критични во однос на големина на стомак, не е страшно :)
     
    На Girl-Rabbit, dunika, Veki4kaa и 3 други им се допаѓа ова.
  5. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Гаќи во Сара, но имаше бројчиња од С до ХЛ. Поудобно ми е да носам повисоки, некако и фармеркиве труднички ми ги држи, инаку како да ми се см'кнуваат и во одење ме нервира тоа. И ги подесувам горе со ластикот и пак.
    Хеланки и јас за по дома си зедов, надвор никогаш со хеланки не одам. Само што останав бремена бев во Ваикики, уште не беше ни заладено, најдов едни многу убав цврст памук, но беа поголем број, пливам во нив и сега. На мене не личат на хеланки ама многу ми се пријатни и удобни, материјалот е многу убав. Оттогаш веќе не видов такви убави во Ваикики, сè нешто почкарт носат. Ова во Сити Мол, можеби во другите има.
     
    На eta, Sexybaby86 и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  6. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Бев јас во Ваикики во Капитол, Рамстор, Сити Мол и во Струмица ама не најдов хеланки :D Ај ваљда ќе донесат пак :D
     
    На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bebac

    Bebac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    850
    Допаѓања:
    2.015
    Пол:
    Женски
    5 месец сум и уште носам палто од порано. Но, кога ќе се закопчам ме стега. Овие денови ќе купам наметка. До сега имам купено хеланки( поголеми) и труднички хулахопки. Како што гледам ќе треба и други работи да купам, бидејќи се ме стега.
     
    На crazylady и 0ли им се допаѓа ова.
  8. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    јас уште ги носам тренерките од порано. М величина добри ми се . Ама сакам стомакот да ми го приберат, а тоа баш и не бива. планирав од Nike да земам поголем број тренерки или хеланки но не бива, пробав. грдо стојат..
    Кај да барам квалитетни хеланки висок струк и било што , и фармерки црни бар 2 пара да земам сакам..?
     
  9. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Земи си труднички, нема потреба поголем број да носиш. Трудничкиве имаат како памучен додаток кај стомакот и нема да те стега ништо, а кај нозете и задникот ќе ти бидат точни и убаво ќе стојат.
     
    На eta, Butterfly1107 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Каде да најдам убави и квалитетни? Ваикики гледав немаше. За две недели ќе си одам дома во Штип, ќе прошетам.. А онлајн негде имаш порачано?
     
  11. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Фармерките ги зедов од бутик за трудници Ева во Буњаковец. И задоволна сум, сините се дури и како поставени внатре и топли баш за зимава.
    Ги носам и верувам дека до крај ќе ги носам.
    Побарај на Фејсбук, мислам дека имаат страница и пиши им, прашај за достава. Иако можеби е подобро да си видиш лично и да пробаш, разни модели имаат. Потенки, подебели, цевка, прави...
    Во Ваикики ни мене не ми се допаѓаат, можеби бев како меѓу два броја и ич не ми стоеја убаво.
     
    На eta, Bebac и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Јас носам палта од мама, жената има пасија кон јакни, градена е горе тесна нема гради и широки колкови нискичка, јас висока слаба со стомак и ми се баш нејзините иначе за облека трудничка во ваикики има многу убави (гв), ко ќе влезам се ми иде да кренам
     
    На 0ли, crazylady и Bebac им се допаѓа ова.
  13. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Во Гостивар?
    Па да се наткренеме да дојдеме, еве каде е :D
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  14. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Да Гостивар
    Сум била и Охрид и Скопје ама како што има Гв мислам никаде :D (имам купено едни хеланки дебели, класични панталони со раб, две туники на дизни колекција и едно свечено кратко фустанче)
    Леле ги испофалив :$
     
    На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Филотеа

    Филотеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски
    Во Сара фешн или Пенти не продаваат хеланки за трудници?
    Јас имам два пара од Ева Буњаковец, ама многу лош квалитет излегоа, се растегна материјалот кај стомакот и почнаа да се кинат, па барам некои поквалитетни...
     
  16. Chuchanov

    Chuchanov Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    1.519
    Допаѓања:
    2.939
    Пол:
    Женски
    Ne prodavaat helanki za trudnici samo gaki ima
     
    На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
  17. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Кога бев трудна мм ми донесе 2 пара хеланки од Декатлон од Бугарија. Со висок струк се и до крај ги носев. Не се специјализирани за трудни ама ептен ми се погодија. Еве две г. отпосле уште ги носам. Не сум трудна ама на меов му треба простор :D. Квалитет што трае.
     
    На LadyC, Филотеа, Martka и 2 други им се допаѓа ова.
  18. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    И хулахопки има.
     
  19. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Ако најдеш пиши. Јас се запишав на јога, утре почнувам ќе ми требаат. Сега за сега имам едни кои сеуште ми се точни:D
     
    На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас од ваикики земав труднички фармерки црни. Пред некој ден бев во Рамстор и викам ајде какви такви ќе ги земам. Не се баш убави, се лепи по материјалот конци,влакна се живо.. а и малце поголемки ги земав и ми паѓаат.. Намерно не земав и други за да видам како ќе ми биде.. Беа 900 денари и си велам ај не се скапи колку ќе ги носам толку.
    Инаку сакам да си земам некоја интересна блузичка имав видено некои трудници носат со натписи, со Baby Loading и такви некои слатки работи.. Каде може да има вакво нешто? Гледав Алиекспрес ама ќе се породам јас додека да стигнат :D :D