1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за идните мајки

Дискусија во 'Бременост' започната од annnni, 23 јуни 2010.

  1. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Тоа дали ќе си на високо или ниско самата треба да си одлучиш.
    Ако штиклите не ти сметаат носиси :D
    Мајка ми и на мене и на братми на секоја слика кај што ја гледам трудна со штикли е.
    Една моја професорка која носеше близнаци секој ден на штикла беше.

    А искрено од овие облекиве за трудници некако и мене мерак ме фати :angel: :wasntme:
     
  2. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Имам идеја да си сошијам ваков,мислам ке ми одговара за со стомак ама се мислам....мислите дека уште повеке ке ме шири кај стомакот?
     

    Прикачени фајлови:

  3. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Не, јас мислам таман ќе биде ваков фустан јас мислам баш ќе го покрие стомакот.
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Eптен ми се допаѓа фустанот и мислам дека нема да те шири. Ти сега не знам кој месец си, стомачето убаво ќе се гледа ако ти е големко ама со овој фустан е лепршав и лесен ем вишокот килограми не ќе се воочуваат.

    Види ја Анџелина во доцна бременост во сличен фустан, сличен мислам дека под градите имаш линија и надоле паѓа воедно и материјалот паѓа убаво. За материјалот ваков да е свила или свилен жоржет е совршено.
    Преубава е!
    [​IMG]

    И Кортни е супер
    [​IMG]
    [​IMG]

    Натали Портман е фина
    [​IMG]

    Еве пример како тесен фустан не стои во доцна бременост.
    Мене ужас ми е ова, сеедно таа е згодна, ама ту мач!
    [​IMG]
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  6. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  8. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Ако може некој да ми каже каде има долги шарени фустани ,бремена сум и неможам многу да шетам а и во продавнициве за трудници кај нема избор и цените се премногу високи за обичен долг фустан.Незнам сликава дали ке се постира ама мислам дека знаете на какви фустани мислам .
    http://www.singapore.la/img/Amazing-Long-Dress.jpg
    Ова го пишав и во тема каде да си купам ама за жал никој не ми одговори па ајде овде си викам со иста мака сме си па може некој што шетнал низ град ке пише ако видел.
     
  9. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Баш пред две недели бев во Премама (така мислам се викаше бутикиот за трудници доле во ГТЦ ) имаше вакви фустани, негде околу 1000-1500 ден. беа, ама мене не ми се допаднаа шарките.
    Можеш и горе во Елит или во Еко да видиш, може и тами има, сигурно и поефтини се. :?:
    Е сега има и едни продавнички "Купи ефтино" и таму ги има (има ваква во мојата населба) и се од 500-800 ден. Прошетај низ маалски бутици сигурно ќе најдеш, сега треба плус и нова роба да донесат, и јас чекам па да се подновам. :P :)
     
  10. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Јас имам сличен, купен од обична продавничка, лани, за некои1200ден.
    Провери низ Еко, Елит, Шутка.
     
  11. blagica1991

    blagica1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    209
    Гардероба за трудници

    Сакав да ве прашам каде си купувате труднича гардероба. планирам да идам за ск и да си се напазарам ама не знам од каде. несакам да се стегам а мешето почнува да се познава така да треба си нешто покомотно :) секако и да не е многу скапо :lol:
     
  12. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Гардероба за трудници

    vo sekoj grad ima za trudnici,,neznam od kaj si no ima i vo struga i ohrid i toa ne mn skapi,,ama ne brzaj,,ako starite alista te sobiraat nekade cetvrti petti mesec pocni posto ke ti trebaat poveke,,stomakot raste i posiroki i posiroki ke treba da se
     
  13. Afrodita25

    Afrodita25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    75
    Гардероба за трудници

    Во Битола има само еден бутик за трудници, а и во него нема баш избор, ќе импровизираме некако, сега полесно е овај период пролет-лето
     
  14. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Гардероба за трудници

    Јас мислам да не фрлам пари за таква облека бидејќи и така и така им се цените во небо дигнати на тие бутици. Наместо тоа решив од некои материјалчиња што ги имам да си сошијам 5-6 фустанчиња, па и така иде лето :) Еве што решив да сошијам и според тоа колку е едноставно не верувам повеќе од 500 денари по фустанче да ми земат за шиење :D

    [​IMG]
     
  15. blagica1991

    blagica1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    209
    Гардероба за трудници

    добро е штом имате барем еден , ние во Штип ниемаме ниеден :D лесно е за нагоре ама за надоле веќе преставува проблем :)
    прекрасни се , и јас ќе ти ја употребам идеата
     
  16. blagica1991

    blagica1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    209
    Гардероба за трудници

    прекрасни се , и јас ќе ти ја употребам идеата
     
    На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.907
    Пол:
    Женски
    Гардероба за трудници

    јас кога бев бремена до кај 6-ти месец си ја носев мојата облека како и пред бременоста,но потоа кога почна да ми се познава стомакот бидејки не сакав да купам нешто скапо што потоа и нема да го носам (а скапи се трудничките алишта ) бев во Шутка и си купив 4 пара пантолони на ластик во различни бои за 300 денари и си ги изнаносев :)
     
  18. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Гардероба за трудници

    ohooo sutka e najeftino,,,ne e kvalitetno ama barem se pominuva so 100evra za cela bremenost da se iznanosis,,,no koj da odi do tamu,,,,jas sum od resen no ovde se na broj buticite i vistina e skapo,,,:worried:
     
  19. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    137.279
    Пол:
    Женски
    Гардероба за трудници

    не мислам да фрлам многу пари за нешто што ке го носам неколку месеци.сеуште имам парчинја што ме берат.два пара хеланки и неколку кошули ми се доволни за овој период.кога ке затопли има фустанчинја раскроени немам намера да купувам во трудничките бутици . оваа сезона модата е наклонета кон трудниците се е широко и подолго .
     
  20. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Облекување во бременоста

    Jaс од кога ми порасна мешето скапав во туники и хеланки. И сега одкога стопли купив неколку маички по кратки ракави (полу -фустанчиња) и тие си ги носам мака немам, во friendly бои се`, и само си ги комбинирам со аксесоари :)
    Имам едни труднички панталони кои можеби два пати преку сила ги облеков во цела бременост.
    И еден фустан труднички, убав, но потежок ми беше за комбинирање, не се размислив за тоа пред да купам.