1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за идните мајки

Дискусија во 'Бременост' започната од annnni, 23 јуни 2010.

  1. nenaaa

    nenaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Труднички муабети

    zdr mamicki, sakam da ve prasam za trudnicki butici kaj ima niz gradov, nemozam da si najdam niti edno fustance, nisto ne me sobira vo gradite :) taka prirodno mi bea golemi a pak sega nemozam da gi soberam. se sto mi se sviga mi e malo i se resiv da vidam niz butici za trudnici, ama neznam kaj gi ima. se naoga li tamu nesto simpaticno, sakam nesto moderno vo trend, a ne da setam vo fustani ko za baba mi pozz
     
  2. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Облека за трудници

    си купивте ли веке облека за трудници?
    споделете со нас(ваши фотографи) :)

    јас сеуште не сум купила ништо :D стомачето и немие баш до толку пораснато па сега за сега сум во хеланки и широка блузичка :D

    еве некои убави што ми се допадна :)

    нешто вака би купила :)
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      43,4 KB
      Прегледи:
      831
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      39,1 KB
      Прегледи:
      829
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      80,9 KB
      Прегледи:
      825
  3. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    трудничка облека

    Јас си купив само фармерки три рала пошто не ме собират другите фармерки ама одамна се купени е сега сабота планирам да си купам бунда оти не ме собира во старата ја носам откопчена, исто така планирам некој блузички и чизми исто имам ама високи се а сега воопшто не можам да носам кога ке купам ке постирам , инаку летово бев мк и барав фармерки труднички кога ми покажа жената од 50 лева година изгледот ми беше ваков :o што беше она матријалот изгледаше стар и додадено едно парче горе и долу широки само чекора да фрлиш ке падниш како порано траперките што беа ако се секавате па така не си купив, кога си дојдев овде си купив фармерки цевка само горе додаден материјал, и баш убаво изгледат, и таа беше единствената продавница во градот кај што бев за трудници и прашував што носат жените што се трудни, таа ми рече демек ги облекувале алиштата на мажите што не верувам :?:
     
  4. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Облека за трудници

    Леле и јас ќе треба да ја менувам цела гардероба. Од палто, до бундичка до фармерки до се. :$
    Бидејќи работам во институција ќе мора и некои фустанчиња за на хулахопки да си земам поширочки и некои панталони така зимски труднички, кошулки некои така, блузички... бреее две плати ќе ми појдат за облека. :lol: Кога сме кај облекава сакам да ве прашам дали знаете негде кај има убави фустанчиња труднички така до колена да се со должина. Не мора да бидат класични некои ептен класика, но да не бидат ни обични. Ако знае некој нека ми пише. Поздрав !
     
  5. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Облека за трудници

    искрено јас сега за сега немам ништо видено како што ми се допајга,гледам низ излози се онака обични а за трудници :^) плус тука и незнам многу каде и што има низ продавнициве.
    се надевам дека ке си најдам нешто убаво како на сликине :)
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Во Буњаковец во подрумот кај Кам маркет
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    girl-miri ти пошо нели не беше во Мк можеш да најдес облека за трудници во H&M C&A . Или на интернет можеш да си најдеш исто убава облека.
    Јас уште од почетокот си носам труднички пантолони . Ги начекав на огромен попуст крај на летово и се изнакупував . Фустани многу не носам , хеланки само по дома ...

    [​IMG] [​IMG]
     
  8. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На <3 pleza4e <3 и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
  9. sofija111

    sofija111 Нов член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    zdravo mamickiii...jas deneska se podnoviv so fustancinja...elegantni kako za na rabota...i mnogu se stosni i slatki...ke si gi iznanosam...bev vo bunjakovec dole vo podrumot kaj kam sto e...mislam deka butikot se vikase eva...ama epten sum si radosna...pa zdravje drugata plata si bendisav suknjicka i farmerki...i zavrsuvam so trudnickiot soping kako i da e sakv da spodelam so vas...backiii
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Трудничка облека

    Здраво мешиња,
    Веќе чуствувам дека старата гардероба не ме собира, се помалку и помалку парчиња облека имам како избор. Кошулите први ми се смалија зошто градите ми пораснаа :P еве и мешето веќе почна да се се покажува па така фармерките ги откажав уште пред неколку недели :)
    Време е за нова гардероба.
    Ме интересира, што си купивте и што е доволно за да може да се помине периодот на бременоста.
    Јас отидов во шопинг по панталони (бидејќи ми беа поприоритетни) и се вратив со 5 нови маички - од New Yorker и од Waikiki за бремени :lol: Мислев да си купам обични панталони, фармерки (не труднички) само поголем број ама се предомислив...изгледа сепак ќе барам труднички.
    Кое е вашето искуство и од каде купувате ваков тип гардероба? :?:
     
  11. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Сега видов дека темата постои...
    Мами, дајте предлог за продавница кајшто има поширока облека и за трудници и нешто посаглам кроеви, за поголеми и повисоки мами.

    Гледам на нет, колку добри работи има, но се дур не пробам не ми се фрлаат пари. Вака на слики све е супер, ама штикли на оваа време со 8 саати на работа не бива.

    Кај нас бев во Waikiki и во ГТЦ на приземје, се е повеќе за трудници што се дома, тренерки, пантолони за шетање или некои од пред 100 години модели. Нема формални, едноставни и убави кроеви за на работа. Нема маици со ластик без шари како на прваче. За цените да не ни коментирам, ми иде да купам материјали и да се фрлам да учам шиење.

    Ве молам не враќајте колку само облеката од пред бременост ви е сеуште таман, бидејќи муабетот е дека не ми е таман и не ми е прикладно за на работа, а посебно летово ме вади од такт. :@

    Ми се плаче сабајле кога ќе станам и кога немам што да облечам.
     
  12. Erata

    Erata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Во Буњаковец во подрум имаше 2-3 специјализирани бутици за трудници со поформална облека, провери таму.
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Преубави работи на попуст земав деновиве од H&M, фармерки и панталони по 10е, кошули и блузи по 7, па ако имаш можност тркни до Солун :)
    Ако не, види каде можеш да нарачаш онлајн да ти стигнат, па некој да ти ги донеси/препрати..

    http://hm.com/us/subdepartment/sale?N=200604
     
  14. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Бев драга до HM и кај нас оваа што е кај Рамстор и почеток на јули во Солун, кога немаше попуст. Јас носам 42, а тогаш имаше броеви до 40. Кај што ќе се дебелам уште, не ми се зимаат кнап броеви.

    Благодарам за предлогот :)
     
  15. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Сега имаше и поголеми броеви, зборам за НМ во Космос...ништо, пробај онлајн да најдеш нешто што ќе ти одговара.
     
  16. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Domakica и јас се мислев што ќе правам летово, и ме спасија само неколку работи што ги купив пред еден месец и тоа од нормални бутици. 2-3 сукњи плисирани со висок струк (јас си ги носам над стомачето) до колена, широка маичка и сандали.... Фустанчиња широки со каивче (пак над стомачето), кратки и долги, панталони и фармерки немам облечено 3 месеци, сигурно се ми е мало...
    Мој совет, не шетај по труднички дуќани, мене барем се ми е за тетки стари а јас така не се чувсвувам, има супер маички, сукњи, фустанчиња што во моделот се широки и се баш супер... Во зара видов 50% попуст, ако можеш прошетај :)
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Здраво феминки :)
    Некоја од вас во скоро време да земала труднички класични панталони и од каде? Бев во Waikiki, DeFacto и бутиците за трудници во Буњаковец но ништо не ми фати око :( Па ве молам за помош некој друг бутик за трудници со убаво панталони=фармерки. Благодарам однапред
     
  18. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Epten izbor vaka na sliki gledanje od internet ama dali moze covek taka nesto da najde.
    Duri pizami trudnicki nema,mora da kupuvas pogolem broj za da ima soo sto da spies.
    Navistina sum iznenadena od nemanje izbor,barem vo mojot grad.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Среќа што е лето, па си ја носам старата облека цело време еве веќе 34 недела сум, купив само едни труднички фармерки за секој случај ама и немаше потреба, зошто на жештинава фармерки не облекувам:D
    Можеби дека не сум трудница со екстремно голем стомак,:D па ми стои убаво и старата облека
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    Оd kade kupuvavte trudnicki farmerki ??? Mene veke mi raste meseto i me stegaat farmerkite-pa vreme e za trudnicki shoping :)
     
    На Sunshine_1979 му/ѝ се допаѓа ова.