1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за која ви мина меракот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 7 август 2010.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Mислам т.е сигурна сум дека до сега ништо не сум фрлила освен ако не било многу уништено. Она што ми е мало го подарувам ако е добро сочувано. Се друго чувам.
    Имам чевли од пред 10 години уште ги носам.
    Имам фармерки исто од пред 10 години и тие ги носам.
    Носам блузи исто многу стари.
    Има некои парчиња кои еднаш-два пати сум ги носела, најчесто се парчиња кои сум ги купила за мерак на мајка ми или сум слушала друг совет не по своја глава, па тие и стојат во плакар.
    Од толку што чувам имам низ секој плакар дома алишта, дури почнав да ги губам и да неможам да ги најдам.
    Мене жал ми е да фрлам работи, се поврзувам со нив :lol: Мене жал ми е чорапи да фрлам, а камо ли фармерки или чевли, па срце ќе ме боли.
    Еве денес ми се потскинаа омилени фармерки, мислам дека ќе заплачев :D
    Ако не ми се носат некои чевли ова лето, не значи дека идното нема да ги носам.
    Еве дома се утепувам од барање на една тексас јакна, која ја немам носено едно 7-8 години ми била вајда демоде. Мора да ја најдам сигурно е тука некаде, се сетив на неа и ептен сакам да ја носам :D
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30
    Многу често ми се случува да ми помине кеф за некое парче облека. Ќе го облечам еднаш и потоа го зафрлувам некаде во регалот, па кога мајка ми ќе ме праша каде тие тоа и тоа и јас појма немам за што ми зборува, не се сеќавам ни дека сум го купила. Обично тоа ми се случува со фустанчиња кои ги носам за посвечани пригоди. Купувам на пример фустанче за НГ и тоа е тоа, само таа вечер го носам и толку.
    Сите работи кои не ги носам обично ги раздавам на луѓе на кои им се потребни и никогаш не жалам за тоа ако нешто што еднаш сум го облекла па сум го дала на некој, затоа што знам дека на друг му е попотребно отколку на мене.
    Никогаш не преправам облека и понекогаш знам да потрошам доста пари на нешто што ќе ми се допадне, но многу пати за многу евтини пари наоѓам одлични парчиња облека, не ми е важно дали е марка или не. Исто и за патики кои можам да ги носам подолго време би дала повеќе пари, а за штикли не.
    Мајка ми ми вели дека сум збесната. Често знам да речам дека немам што да облечам, но сепак знам колку и кога е доста.
     
  3. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Да да, ми се има случено и после многу ми е криво кога ќе немам што да облечам :P Тие парчиња ги чувам во шкаф за "подобри денови", а што се смалат и ги давам на помалата братучетка :)
     
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Мене ми се случува за нешто откога ќе го купам и донесам дома да ми мине меракот ,а не пак за подолг период :D Што да правам таква сум :doh: Ако купам неколку маички летово пример,наредното ќе ми бидат за по дома....Мора да се има нешто ново :lol: Обично на она што ми минал меракот -особено обувки ,како балетанчиња и патичиња,ташни,-на мама и сестра ми пак секогаш им го прават меракот :lol: па завршуваат кај нив...Како помали им давав на помалите братучедки.....како и да е на секое парче облека и чевла кога -тогаш ќе им мине меракот :) Но некои парчиња можат и да се чуваат ,зашто гледате како се враќа модата,па би можеле да им послужат на нашите ќерки некогаш ;)
     
  5. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Не ми се е случило до сега...... :$ :lol:
     
  6. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно шалвари ги обозавав се додека не видов една сосетка и од тогаш ми се згрозија значи нон стоп ги носи а не и стојат па се прашував дали и јас така изгледам во нив и деф од тогаш ми помина меракот на шалвари
     
  7. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Меракот ми поминува по неколку облакања за жал..=(
     
  8. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Мене мн ама мн брзо ми минува меракот.
    Лошоо ,лошоо :worried:
     
  9. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Хеланки . Пукнав носејќи, и кога ќе видам хеланки ми се гади бе.
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    На цветниот принт на облеката ми мина некако меракот, а сега ми се враќа меракот за морнарскиот :wasntme:
     
  11. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    едно фустанче со риги еднаш го имам облечено :D
    незнам кај ми бил умот коа сум го купувала :^)
    ќе го преправам нешо ќе му смислам :wasntme:
     
  12. Saani

    Saani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    37
    Имам две вакви марами дома сина со црно и црна со бело. И не ги купив скапо ги купив по 50 денари во Шутка :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  13. Lovely15

    Lovely15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    31
    Животинскиот принт :puke: :puke:
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722

    Потполно се согласувам :)
     
    На Lovely15 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Имам една близа што моеав да ја купам ама само еднаш ја облеков и веке ми мина меракот.
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Исто, дели 2 пати ја имам носено, едната е црно тикизно, другата иста ваква црно бела, и толку...
     
  17. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    На облеката која ми мине меракот ја оставам во плакар да си чека нов сопственик , подоцна ја давам на братучетки :rofl: :rofl:
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Карирани кошулки, оние горе набрани потспуштени фармерки, а долу тесни, облека со цветни мотиви...
     
  19. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    онаа од певекс,your boyfriend's t-shirt.
    многу во мода беше некако и ете,ја купив.
    еднаш ја носев и сега веќе преку глава ми е,неможам да ја гледам :D :D :D
    поздрави и бакнежи до сите :* :* :* :*
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Облека? Јас во еден период се залетав по тоа панкот. Детиште, сега сфаќам дека имиџот е најмалку важен за тоа што го слушаш. Купив мартинки, искинати фармерки и неколку црни блуски со некој ,,јаки'' пораки. После криво ми беше за парите ама шта чеш, бидна. Се уште си носам по нешто од тоа. По нешто. :)
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.