1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за на работа - Што носите?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од babyketi, 21 февруари 2010.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Многу сте ја запоставиле темава, ајде некоја зимска идеја да видиме :)
     
  2. BadBoysLover

    BadBoysLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    17
    Се вработив во амбуланта и најчесто сум прва смена како доктор.. па облекувам фармерки( не кинати), блузе затворено и чизмички или чевли некои, а во сабота бидејки рабоотам само 4 часа и онака е релаксирано, се случува и патики да облечам црни или кафени или крем ниски со чо спортска варијанта на блузе а косата ми е секогаш собрана и антибактериска пудра со водоотпорна маскара и карминче не многу нападно.
     
  3. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.052
    Допаѓања:
    20.750
    Пол:
    Женски
    Јас имам униформа за нагоре, кошула бела и елече црно. Надолу носам фармерки, панталони, некогаш сукња до колена... Во главно тоа. ;)
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/407081_241772739224922_1912835321_n.jpg[/img]
     
  5. Sophie90

    Sophie90 Нов член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Јас на работа никогаш немам носено штикли. Постојано носам патики или чизми, како и кога нормално се облекувам. Другите се облекуваат покласично, а јас прилично "edgy". До сега никој не ми има коментирано ништо, дури и ме прашувале од каде ми се некои парчиња облека. Се надевам дека така и ќе си продолжи... бидејќи воопшто не сакам да правам компромис во тоашто сакам да носам. Патем, работам на факултет.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  6. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Јас до сега имам работено како демонстратор на факултет и во приватниот сектор и обично се облекувам исто како и за секојдневно излегување - кежуал, обично црно, бело, сиво... патики или чевли на платформа. За шминка, некогаш ако лицето ми се чисто воопшто не се шминкам, некогаш целосно се шминкам... зависи од расположението.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  7. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Панталони/фармерки во темна боја, кошула, џемпер, сако, ниски обувки или на мала дебела штикла. Внимавам да не се делам од останатите
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Тоа што ќе го облечам гледам пред се да ми биде удобно.
    Конкретно сега овој период носам темни фармерки со висок струк, во комбинација со кошулка и чизмички. Ако е поладничко знам да облечам и дебела плетена блузичка. Исто така обожавам да носам и елеци, некако ептен ми го надополнуваат стајлингот, крзените посебно. Нема да ги изоствам и марамите знаат да допринесат за подобар изглед ако знаеш како да ги комбинираш.
    Носам и панталони, но поретко.
    Фустани само ако имаат убава пристојна должина, но и нив не ги носам многу често.

    08d454cc7957d37dc4da38d3c7ac5927.jpg 21627784495_4b916db282_o.jpg
     
    На cresa-jagoda, Arthur и elimkd им се допаѓа ова.
  9. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Ние на работа, имаме Етички кодекс, и неможеме да се облекуваме било како. Сукња до колена, штикли (шпиц салонки), горе некоја убава кошулка. Несмееме летно време бретели, несмееме миничи, и со голи стомачиња (Што е нормално), институција е не е кафуле. Ние имавме и состанок на работа за тоа.
     
    На Antebellum и cresa-jagoda им се допаѓа ова.