1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за на факултет

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lux, 3 септември 2012.

  1. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Некои мои колешки носеа и комбинезони за на испит :)
     
  2. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    На нашиот факултет шминка ечи, црвени кармини па накит па деколте. Страшна работа.
    Тоа во комбинација со манекенскиот став и движење на одредени колешки а и колеги има. Зачинете го ова со препотентност и секој час пофалби кој каде излегува и кого се знае а и професорите си ги фаворизираат истите деца па им се смешкаат па ги издигнуваат до плафон не се поднесува веке ние ''безличните'' седиме и молчиме и спремаме испити другите ни држат предавања за славни личности разочарана сум многу од факултетот на кој што учам од професорите што ги поттикнуваат истите дискусии и од колегите што одат со крената глава. Овој семестар особено претераа. Да се кажуваат фирми и брендови како примери за луксуз а тие што ги кажуваат седат облечени во истите и развржуваат приватни разговори за газдите и не гледаат одозгора или пак понижуваат имиња на други фирми и луѓе трагедија жал и бед.
    ФИРМИ ФИРМИ ФИРМИ! Како очекувате да бидат облечени луге што знаат тоа да зборуваат само?
    Јас носам обични фармерки или панталончиња, старки, чизмички, блузичка некоја и јакна слатки ранчиња обожавам и многу ми е удобно сепак на факултет одам и ставам книга семестаров тетратка нешто за разлика од повеќето.
     
    Последна измена: 20 март 2018
    На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.