1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за полнички девојки (curvy/plus size)

Дискусија во 'Канта' започната од littleflower, 5 април 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  Бидејќи не најдов ваква тема на форумот, одлучив да отворам. Не знам колку не има, но сепак мислам дека би било корисно да споделуваме искуства од онлајн шопинг, бутици низ Скопје и Македонија што носат поголеми броеви, а воедо и убава и квалитетна облека итн.
  Јас во последните неколку години, кога нема да успевам да најдам парче облека какво што сум замислила, нормално ќе истражувам онлајн и си порачувам. Па, одлучив да ја споделам мојата листа на продавници од каде сум порачувала и сум била задоволна.

  1. ASOS - ми е the holy grail, најчесто она што ми треба го наоѓам тука.
  2. Boohoo Plus
  3. New Look

  продавници на ebay:

  1. http://stores.ebay.com/plussizedesigns/
  2. http://stores.ebay.com/yoursclothing/
  3. http://stores.ebay.com/x-CURVYLICIOUS-x?_rdc=1
  4. http://stores.ebay.com/Fashion-Design-Co?_rdc=1

  од aliexpress:

  1. http://www.aliexpress.com/store/915959

  Од кај нас, најчесто си наоѓам облека што ми одговара во бутикот Хит во тц Бисер во Скопје.

  Би било убаво доколку споделуваме продавници, мислења, рецензираме парчиња облека итн. :*
   
  На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
 2. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  1.345
  Пол:
  Женски
  a хулахопки за полнички каде може да најдам
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.