1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за пополнети девојки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Anely, 13 април 2011.

  1. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Дефинитивно треба да ја најдам и посетам таа кај Шевињон :)
    Додека се намалат килата треба треба и јас си најдам нешто пристојно за носење а да ми личи на годините :D
    Маици/блузи/горни работи за облакање се наоѓаат ама проблем ми се панталоните :( Сум видела луѓе низ градов мноогу подебели од мене и стварно не ми е јасно каде ги наоѓаат тие броеви, а јас никаде неможам да си најдам.
     
  2. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    Има супер стварчиња таму, истата продавничка ја имаше во Буњаковец до Дестан, ама веќе ја затвориле, така ми кажа продавачката. Имаат убави пантолони, кошулки, блузички, сакоа.. во ходникот кај Шевињон, кај продавничката за саати :)
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Свечени фустани.
     
  4. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Денес налетав на блогот на Saks In The City http://saksinthecity.blogspot.com/
    Девојкава ме одушеви, толку симпатична и има некоја харизма што просто зрачи! :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. lilybeth

    lilybeth Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    да не бидам ептен офтопик ке бидам кратка Ч) значи до пред некои 4-5 години немаше воопшто мали бројчиња кај нас и ретко купував од Македонија ... не можев ништо да си најдам ... сега е рај за мене пресреќна сум што дури има и бројчиња во кои не можам да влезам , порано и најмалото ми беше големо ! дека сум ситничка , не сум слаба ама ситна сумЧ))
     
  6. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    За фармерки носам 46,немам проблем.Ама за маици тешко да најдам.Па кажете некоја продавница така со поголеми бројчиња,ама пак ептен да не бидат големи,класични,едностави,а да бидат прикладни за моја возраст? :)
     
  7. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    не сум полничка но еден совет од мене за дебелите не им стои белата боја на облека ги прави двојно подебели
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.071
    Допаѓања:
    33.623
    Пол:
    Женски
    Може да кажете како се вика продавницата? Или како најлесно да ја најдеме за ние што не сме од Ск?
    Немам појма каде е шевињон :worried:
    И каде имаат продавници Марди?
     
  9. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    [​IMG] ја отворија кај нас пред некоја година има броеви од 42 па нагоре. Е сеа малце е скапичка ама кога има попуст од 70 % ( ама стварно е реален, на цела колекција а не на 2-3 парталчиња) панталоните се од 1000-1500. Има се дури и свечени фустанчиња. Исто така и Олтре во Рамстор. Таа поодамна е отворена, само што таму лично мене ми се покласични алиштата ама се наоѓаат и многу интересни парчиња. :)
     
  10. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Исто така и за кондури да се надоврзам. Имав пишано и во посебната тема за тоа дека смрт ми е коа ќе треба да купувам кондури ( носам 41-42). Патики ај и така и така. Значи има поголем број на кондури во Баргала - Буњаковец само што не секогаш носат и кога носат по 1 бр им се трошат одма, така да треба да дежурате таму за да начекате нешто :D. Исто така во Њу Јоркер почнаа да носат ама џабе пишува 42 на нив коа се големина на 40ка и башка квалитет 0. Исто така има продавница на Баргала карши собрание и таму се наоѓа по нешто. Алпина и Пеко исто така, ама таму најчесто се покласични. Мој совет- Одете во Штип директно во фабриката за 3000 денари ке купите 3-4 пара, таму има дури и 43-44 и ќе си речеш туу мала нога сум имала :lol:
    Поздрав ! :)
     
  11. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Знаев дека постои ваква тема, и едвај ја најдов, ама сакав да споделам со вас.
    Можеби е офф топик, ама како и да е...
    Независно што се покрупни, сите се убави, СИТЕ! :!:

    http://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/ub ... proporcii/
     
    На aleks26 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Јас оваа не го нарекувам (дебела јас ова го нарекувам „елегентно пополнета“ 8) Дебела е груб збор. |(
     
    На aleks26 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Очајна сум ,веке три месеци откако сум породена и претходната гардароба што ја имав не ми прилега веќе,не дека не можам да ја облечам но едноставно вишокот и те како се приметува и ме прави уште подебела ,е сега читав за таа продавницата кај Шевињон што ја спомнувате па да прашам има ли нешто интересно за есен-зима ,и посочете ми и други продавници каде би можела да си најдам некое помодерно парче а да не се фрустрирам барајки број за мене :)
     
  14. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Имаш во Бисер доле бутикот се вика Мила, јас од таму купувам.
     
  15. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Фала Алондра ,и така утре сум во Аеродром сигорно ке ја посетам продавницава може ке ми се посреќи.
     
  16. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Одлично, ми дојдоа информациите за бутиците во Бисер и ГТЦ - уште да ги начекаме попустите сега :) ќе биде топ
    Ако некоја случајно наиде накај тие бутици и виде попуисти - кажувајте одмааа
     
  17. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Сите изгледа сте ослабеле :D нема никој овде да пише .
    Ако некој купил нешто и пронашол некоја продавница нова а не кажал срам да му е :)
     
  18. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    http://nadiaaboulhosn.com/

    Ова е блогот на една заоблена девојка со многу интересни комбинации, прекрасна е :) Повеќе во спојлер.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На eleni23 и pamelche им се допаѓа ова.
  19. selma...selma

    selma...selma Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    22
    не ги прочитав сите постови и не знам дали е спомната, но еве јас ќе спомнам Фиорела Рубино (Fiorella Rubino) во ГТЦ. Имаат поголеми броеви, и ХХЛ е ХХЛ, не некој три пати по мал број.Е сега цените се малку повисоки, ама на сегашниот попуст до 70%, може да се најдат добри паррчиња облека, кои вредат за парите...Поздрав
     
  20. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Дали уште трае попустот во Фиорела Рубино да не ми биде џабе одењето.