1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека и акцесорис со дизајнерски логоа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 30 март 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ Ливинг не збориме за 1 знакче, ако е така на СЕ ама баш на се има мало лого.
    Туку за големи натписи, големи логоа, кога целиот акцесорис или облека е со знакчето или е испишан текстот со огромни букви.

    На сите очила има лого, на сите часовници го пишува брендот таман работа да не ги пишува. На сите фармерки пишува отпозади од кој бренд се. На повеќето ташни има мало лого, ама тука пред се ги спомнувам оние Луи Витон, Гучи, фенди, Марк Џејкобс кои се цели со логоа. Потоа блузи со натпис Мис Сиксти, Теранова, Манго, Долче и Габана бла бла со 90ка фонт.

    Мене "фејворит" до сега ми е
    [​IMG]
    :rofl:
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Колку се мизерни балетанкиве. И да ми платат нема да ги носам.
    Би се измочкала на нив, од што се грди :D

    Инаку накитот со логото на Шанел ми е симпатичен. Би го носела да, ама со нешто поразлични парчиња во моите. Ако ставам ланче Шанел со моите Зара маички од 5 евра, подобро и да не го ставам. Мислам дека ме разбирате што сакам да кажам.
    Мис Сиксти од секогаш сум мразела. Како прво маичките не се апсолутно ништо посебни. Делуваат пазарски, од ефтин материјал и со уште погрд дезен. Ружни!! Па за да се дуплира таа ружнота имаш ТОЛКАВ натипис во случај некој да промаши да види. Во принцип од секоја колекција на Мис Сиксти едвај две парчиња да ми се допаѓаат.
    А за Фенди неам збор. Гревни ми се сите испринтани работи, поготово патиките :puke:
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Ич не сакам такви работи..
    Ако сака некој некаме убие ама јас такво нешто не ставам на себе :shake:
    И не ми се убави дуксерите
    I :l: NEW YORKer
     
  4. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Да ми платат па да шетам цела облечена во нивно лого, нема проблем.. хаха не сум будала да рекламирам безпари :lol:

    шала на страна, овој тренд ми вика(СЕ ДЕРЕ) : Видииииии од кадееее ми се алиштатаааааааа !!
     
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Облека со натписи од дизајнерски лого :shake:
    Се чуствувам како реклама која шета :lol:
     
  6. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Јас мислев ќеса дека е!

    Пошо Саманта ја има погоре, не знам колку памтите, ама едно пеес пати се појави во серијата со Шанел лого - обетки. И Шарлот ама подискретни беа нејзините.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Како и да е, на овие им` стојат. Кај нас се` што ќе видам со Витон или Шанел, ми буди сељандурски мисли за парчето. Пошо знам дека 99.99 посто е фејк, и не ја гледам поентата. Да имав ташна од оние шаховските со Шанел лого, ќе го откорнев па ќе ја носев. А за певаљкиве најмака ми е, пошто се грди, неталентирани и по ниеден основ дрољеста старлета/силиконска фолк фуфица нема шо да бара со висока мода. Тоа е за дами, не за Карлеуши.
    [​IMG]
    Долче и Габана, пролет/лето 2010, десно е Бијонси у спотот Why dont you love me, лево Ана Николич со друга верзија на истиот, инаку многу ги има, ама овој десно ми е најубав.

    Единствено на спортска облека ми е ок да пишува, или од оние обичните топови со mango на нив. Јас Лакост се`уште немам видено нешто освен убутано мини алигаторче, кога вришти брендот на алиштата одма мислам дека е фејк. Цело основно и средно мислев дека децата со ENERGIE кошули носат фејк. И да не биле, грдо изгледаше. :rofl:
     
  7. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    [​IMG]
    [​IMG]
    Вакви носат продавачките, за да ги препознаат дека се нивни.
    Гледам дека ги имаат во продажба и дека им се трошат.Несваќам зошто би носела таква блуза, да им го рекламирам брендот безпари.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Првата ташна ми е претеризм(подвижна раклама), втората ми е прифатлива затоа што логото е мало и неприметливо толку...
    Но сепак, да видам некоја кај нас со ваква ташна
    [​IMG]
    [​IMG]
    Или со вакви чевли
    [​IMG]
    ја сметам за тешка сељандура, која мисли дека ако купи „фејк“ ќе биде главна у друштво.
    Во Македонија на секој чекор можеш да купиш „фејк“ и што е насмешно на Бит пазар се по 800-900 ден. ги продаваат со огромни наптписи ЛУЈ ПИТОН и има будали кој ги купуваат... :rofl:
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ aко некоја носи црна салонка ти и викаш Дај ма соблечи да бидам ѓонот црвен ли е? Ааа црвен е сељанка си хохохохо |(


    Туку во последно време хит се неколку интернет страни кои нудат пред се облеки со логоа и тоа божем дизајнерски се ориЏинал за 1000 денари. И тука ги читам ќе се спотепат да ги купат луѓево тие чанти, штикли, марами Луи Витон, Гучи, Мучи, Вучи...
    Уште и веруваат дека се оригинал бе :wasntme:

    Е така јас ко голем "фан" на логоа од една таква страна ќе ви презентирам неколку слики :D

    Прво наслов на албум lv...burberry...gucci...chanel... 8)
    3300 ден :D
    [​IMG]
    [​IMG]

    750 ден
    [​IMG]

    patiki BURBERRY-2950DEN
    canta BURBERRY-3400DEN
    [​IMG]

    2400 :o
    [​IMG]

    4400
    [​IMG]

    2600
    [​IMG]

    1200
    [​IMG]

    Ќе се превртам од стол од смеење откако ја видов блузава оригинал братче, среќа не пишува цена :rofl:
    [​IMG]

    5700 8)
    [​IMG]

    Е сега имаат и Хермес по нарачка 6500 денари иначе
    [​IMG]
    [​IMG]

    Шанел накит 8)
    1250
    [​IMG]
    [​IMG]

    1600
    [​IMG]

    УГГ за 4450
    [​IMG]

    Дури имаат они први во Македонија Тифани, алки 1650, ланчиња по 2000ки
    [​IMG]

    Епа то е то луѓе. Ал додека има овци ќе ги стрижат :wasntme:
    Ако ги сакаат истиве работи за 10 пати поефтино ќе ги најдат во Шутка, Бит пазар, Еко, Зелен Пазар...
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    :D :D :D Леле, леле, кој им купува, не заслужува плата следен месец :rofl:
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не носам, не би носела, макар и да пливам во пари, макар сите да ми се подароци.
    Би се чувствувала ко подвижно рекламно пано.
    Посебно овие на Фенди, која грдосија :puke:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Истото мислење го делам и за Луи Витон и Шанел и Прада и Гучи... To hell with 'em!
    :emo:
     
  11. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Мислам дека стварно србинкиве се криви за мојата антипатија кон пребрендираниве ствари.Ама како и не би била со трауми од нив, кога секое отварање на Свет, или неке друго списание од жолтиот печат......мене очи ме пржат од Шанелки, Луј Витоновки, Пради, Фенди- а кога на тоа ќе додадеш силиконче и јака шминка, се е како озрачено!
    Во нашава ни државичка ми е многу пофраерско да носиш ташна од Мона, отколку од гореспоменатите брендови.
    Навистина на Балканот постои друга слика кога се работи за Прада, Шанел, Луј Витон.
    Прво, повеќето ќе мислат дека ти е фејк.
    Второ, не сум “плавуша“ за да ги носам истите.
    Трето, поим ми се за кич.

    И да кажам, дека ми се свиѓаат маичките постирани од страна на Роси и Старфиш :rock:
    Ќе си набавам таква :D
     
  12. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Буквално се гадат од тие глупавите Луи Витон и Шанел ташни. Зошто би сакала ЛВ да ми пишува на ташна освен ако не се викат Лепослава Виримикова па еј види кул финта.. |( .
    Е сега зошто на милион луѓе им се сгиѓаат ми е мистерија. Прво обликот на ташната поглуп не може да биде како торба за кучиња ми е. Второ нема ни преграда ни шуќур а јас ташна без прегради а,а не че можи.

    Моментите кога ќе видат цура со каиш Шанел или Мис Сиксти која мисли дека е Кеј Мос па и дале баш неа да носи Шанел, искрено
    серка ме фаќа

    Една едисвена причина работа не ми паѓа на ум зошто некој би носел вакви глупости. Мислат дека како богаташи изгледаат??? Па ни крадец не би те ограбил кога ќе те види со нешто вакво, јасно ми е дека е ефтина имитација
     
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Многу си мислат дека оригинал се чантите на Луи Витон и сите си изнакупија од тезфите за 300 денари хахах :lol: абе резил, ако е нешто брендирано и скапо нека е оригнал барем само тогаш би го носела :lol:
     
  14. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Никогаш не би купила реклама. Не разбирам девојчиња што купуваат ташни со големи Прада букви, или упадливо лого на Гучи. Па се чувствуваат дека мораат да ви ја покажат картичката за сертификат дека е оригинал кога ги прашате од пазар во Тунис ли ти е? :D
    Ама има дизајнерски ташни, чевли и облека кои никој нема да ги познае од каде се ако не им кажете. Ако е за квалитет, се наоѓаат и без џиновските логоа, туку само со мало копче, тока на патент, или дискретно ушиено на внатрешната страна. Јас подобро ќе носам една ташна десет години отколку десет да сменам оти им се отшила поставата за еден месец.
     
  15. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    Јас имам d&g ташна оргинал ама поради помодарството тука да се носат фејкови не ја носам од срам да не мислат дека ми е од пазарче купена а баш ми е убава змииска кожа
     
  16. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ова е ташна ? :x
    Јас мислев кеса дека е |(
     
    На Nastjaaa4 и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  17. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ау, сељанско нешто.
    Троа појќе.
    Јас стварно не знам како прво брендовите си дозволуваат на цела ташна, марама, блуза или било што да го напишат брендот, колку погрдо личи некоја ташна со Луи Витон.
    Него ај што пишуваат пишуваат него луѓево како ги купуваат? :^)
    Снобизам на нивоУ.
    Поготово па фуфине кај нас, од Шутка изнакупувај се и шетај, лилаа мене оригинал ми е. |(
    Едино шанел ташнана што е со долгото синџирче е така подискретна, или накит некој.
     
  18. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Како што и кажа некоја феминка,од оние српскине пеачки да ти се згади од ташниве.Да можат на чело ќе си го стават шанел знакчето.Јас имав едно време ЛВ (демек хаха) ташна,ама не со букви,од овие [​IMG] а баш овој модел и не ми е селски.Тие шанел и фенди,гучи не ми се допаѓаат безразлика дали се од битпазар или оргинал.Е за хермес богами,да најдам копија(нормално не од 6500)ќе ја купам па ако сака за најголема сељанка нека ме сметаат,ташната е преубава и не е со букви,имиња и чуда на нејзе.А да бидеме реални 2700 долари немаме за оргинал. ;)
    Гардероба со ВОЛКАВО знакче од брендот одсекогаш ми била одвратна.
     
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Вакви ташни како оваа погоре се најнов хит сега, многу девојки сум видела како ги носат и од напред има златно големо лого на кое пишува Луј Витон.
    Само нормално, комбинацијата на бои издава дека е фејк.Се продавале за 20евра во Суто Море, за тука не знам.
     
  20. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Немам, ако купам нешто и е втора рака, па да биде такво, иначе не. Немам комплекси, и да бидам брееејјј богата не би дала толку пари за парче кожа. Ц!