Облека пред секс?

Дискусија во 'Секс' започната од neltu, 18 јули 2011.

  1. neltu

    neltu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Девојки што носите пред време на секс. Знаете ли кое ги пали најмногу машките?

    Знам дека најчесто се практикуваат надколенки, танга, тесна проѕирна маичка..
    Дај кажете нешто во врска со ова.
     
    На Najs :) му/ѝ се допаѓа ова.
  2. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Нема врска што носиш пред да имаш секс, и онака ќе го снема за кратко време :rofl: :devil:
    А за долна облека е друга работа, ама мене тоа ми е лична сатисфакција, на дечко ми не му игра голема улога, ама ваљда зошто не сум облекла бабска гаќа. 8)
    Нема потреба да носиш поѕирна облека, носи си долна облека, а облечи си се ко нормална девојка :)
     
    На Najs :) му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    епа сеа вака :)
    искрено јас со дечко ми имам редовно односи,како би можела секогаш да бирам што да облечам со цел да го запалам пред односи :D не логично ми е ова,јас мислам дека во долгите врски ови работи :lol:
    незнам искрено можеби некоја добра тангица или како и да е,каде што има страст не гледам зошто облеката да биде средтсво за возбуда.
    мое мислење,можеби некои практикуваат вакви работи :)
     
    На Najs :), mili4ka123 и Antonija123 им се допаѓа ова.
  4. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    ами сега ја првите неколку пати од сексот моше да се замараме ама не верувам дека некоја од сите кои сне редовно активни секој ден пларнираме што и како ќе облечеме. јас секогаш си се облекувам нормално, е сега некогаш можи мало суприсе
     
    На Najs :) му/ѝ се допаѓа ова.
  5. neltu

    neltu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    епа нормално дека ако сме редовно активни не можеме секогаш да мислиме на облеката, но некогаш би сакала да предизвикам изненадување.
    Затоа побарав мислење, пример. :)
     
    На Najs :) му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.027
    Допаѓања:
    4.528
    Пол:
    Женски
    И јас не обрнувам вниамие на тоа што носам. Па ние секој ден имаме секс не можам јас стално со подвезици да шетам.
    Со другари што сум правела муабет на оваа тема ми имат кажувано дека секси долна облека не е секогаш секси. Има многу груги ствари кои се повеќе ХОТ како на пример
    -хеланки,
    -кратки панталончиња,
    -тренерки,
    - спортска облека,
    - машка мајца обична и друго.
    Посебно за хеланките и тренерките сите се сложуваат. Јас не носам многу тренерки ама прв пат си купив едни убави од Најк дечко ми кога ке ме види во нив збеснува.

    А ако веќе збориме за долна облека мислам дека најмногу реагираат на црвена, црна или циклама боја
    (зависи и на девојката што и стои)
     
    На Najs :) му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.577
    Летото е период кога облекувам фустанчиња, сукњички и туники од проста причина што сум вљубеник на секс во природа, а фармерките се тотално промашување ако локацијата е посебно од оние адреналинскостимулирачки каде можеш да бидеш вкопан, вака фустанчето создава ефект „ни лук јал, ни мирисал„ :wasntme: .
    Инаку ако имаме пристојна локација во вид на стан се облекувам од најкежуал до баш упадливи комбинации зависи од расположение. Точно е дека и тренерките знаат да се полн погодок, ;) .
    Инаку најважна е желбата за секс, ако неа ја нема како и да сме облечени е потполно џабе така и најсексопвикателната облека не доаѓа до израз, а од друга страна и во најширока и исфлекана маица може да го полудиш со страстта која ќе ја покажеш. Ако се има сексот во душа и на облеката ќе и се вдахне сексуална нишка, :) .
    Секогаш од корист се неколку впечатливи танга гаќички, хулахопки со необичен дезен, штикли и градници кои совршено ги обликуваат градите и секако нозе на видик значи пак се навраќам на почетокот - фустанчиња, сукњички, хеланчиња (понекогаш без гаќички и градници под нив принцип лес ис мор, ;) ).
     
    На ku4ence, Dejan4o, Flower.D и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Во целост се согласувам со тебе .
    Во овој период и јас најчесто носам фустанчиња ,поради истата причина .
    Понекогаш танга ,понекогаш боксерки ,понекогаш ништо ,но сето тоа доага во втор план ,се разбира ,после ентузијазмот кој се покажува пред и за време на сексот .


    Дечко ми особено се пали на едно црно ,проѕирно боди со танга долен дел и некои срцкасти фигурчиња низ него .Па во блиска иднина ќе гледам да набавам уште некое парче :devil:
     
  9. sanjchi

    sanjchi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Хехх...па ние скоро секој ден имаме односи и јас морам секој ден да се мислам што да облечам... :o ..... тоа не претставува никакво значење ако се пали тој на тебе нема да му е важна облеката..и така таа не е потребна за брзо време ќе ја снема.... :P :D :)
     
  10. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    Секси долна облека некогаш знае добро да влијае на либидото на жената повеке од колку на мажот едноставно се чуствуваш повеке секси некако....особено во брак добро доага :lol:
     
  11. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    хахахах интересно....
    навистина кога сме секојдневно заедно и не ни е до постојани посебни подготовки,ама хеланки и те како вршат работа
     
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Пижами носам :D
    Cе шалам де,порано носев повеке танга,надколеници,дури се облекував како француска собарка,униформа оние како за училиште,крадец и други работи :$ :wasntme:
    Mене многу ми беше интересно така,сега веке не,немам време :$
     
  13. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    :D Ние имаме односи скоро секој ден, па искрено воопшто не ми е битно ни мене, а богами ни него што носам на мене. Претходно си носев едни тренерки за кои ми имаше кажано дека кога ќе ме види во нив му доаѓа да ги искине со заби за да го запалам повеќе ама откако ги искина го наградувам со носење на долна облека што сам ми ја одбира :rofl: Но тоа само кога имаме повеќе време, вака за секој ден немам живци тоа да го правам, а и не ми е интересно. Патем, што и да имаш облечено ќе го слечеш, па и не е толку важно што си носела :D Ако го палиш- ќе го палиш секако, ако не- што сакаш облечи нема ни да помисли на секс, а камо ли да го реализира :lol:
     
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.377
    Пол:
    Женски
    на почеток се трудев, купував долна облека во разни бои дезени чипки, па чорапа онаква ваква....и сфатив дека тој не ги ни гледа :)))))
    машките само посакуваат секс, сакаат секс...и не им е важно тренерка, пижама...црна бела....

    ретко се тире моменти, реткииииииииииииии кога обрнува внимание на бојата и дезенот и незнам шо, ако е дел од долга предигра
     
    На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Обрнував доволно внимание се додека дечко ми еден ден не ми рече „Овие нови ти се? Не се сеќавам дека си ги носела до сега..“ Тогаш сфатив дека тој всушност не ни приметува баш што носам на мене, или пак можеби заборавил дека сум ги носела претходно,што не ми се верува баш. :?: :D
     
  16. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Танга, надколеници...
     
    На ReMly и Festim им се допаѓа ова.
  17. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    98
    Не се согласувам дека е небитно во што си облечена пред сексо, бидејки итекако е битно за да дополнително го возбудиш партнерот. Јас во таква ситуација сакам да се облечам провокативно длабоко деколте без градник(бидејки сеусште имам цврсти и добро формирани гради) секако без градник доколку сме сами но доколку сме предходно во друштво секако дека носам градник. Потоа секси долна облека Црни проѕирни полу танга од кои се се наѕира но ништо не е дадено на тацна, неретко знам да бидам и без гакички па во таа некоја си игра пред сексот онака по малку да се наѕира интимниот дел бидејки мажите поеке ги пали кога нешто само се наѕира отколку кога е се апла. Но најбитна е хигиената, секогаш се трудам да бидам средена и секако честа промена на интимна фризура како не би му станала досадна на партнеро. Инаку не ги свакам оние кои велат дека имаат секс секој ден, јас тоа неможам бидејки не е тоа-тоа ти стануа рутина и оргазмот го нема тој интензитет како кога би имала секс 1-2 неделно.
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mlad-bitola

    mlad-bitola Нов член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    6
    мислам дека алиштата играат голема улога во сексот.. зависи од облеката понекогаш таја привлекува 8)
     
  19. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Кога имам можност, си правам комбинација (пример црвена танга црн прслук, обратно, па розево - црно) но немам многу избор, а и не се замарам многу често бидејки малку ни е луд ритамот на живот и кога палам кола за да одиме на романтика сум веке убиена и немам многу жифци да се замарам и со гаките :D
     
  20. Andromaster

    Andromaster Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    66
    ...мммм многу ми се допага темата, мислам дека имате одлични идеи ...

    ...мидер не пали и витлери у коса...

    ...мастерот( ако ве интересира ) лично највеке го пали полувлажна коса и тело голо сфеминско завиткано во "peignoir de bain" на штиклици...

    ...ох, и аромата во моментотоооOOOооо... :$
     
    На Ilinaaa му/ѝ се допаѓа ова.