1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облекување во тон со партнерот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 29 јануари 2012.

  1. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Може,ама само во случај јас да носам маица Metallica,а он Iron Maiden xD :D
     
  2. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Оваа ми е стварно nonsense. :emo:
    Никогаш, ама никогаш не би го натерала партнерот да биде у тон со мене.Освен ако случајно сме се облекле у тон или у слична нијанса на таа боја е тогаш е океј.Ама без претходно договарање.А, машко што дозволува женска му да го изманипулира за таква тривијална небитна ствар е страшен папучар.Не сакам да изгледаме ко оние overly attached couples.
    А женската одма ме потсеќа на оваа:
     

    Прикачени фајлови:

  3. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Многу ми е детинесто ова. И вришти од потреба на цел свет да му се покаже љубовта и совршеноста. Сакам оргиналност. Во никој случај не би сакала јас да ја изгубам мојата личност или тој неговата и да се претопиме во една. Ќе ми стане досадно. Ќе збудалам да гледам моја копија секојдневно.

    Случајно се случило да имаме иста боја на блуза и сл. ама било случајно и преку сила 2-3 пати.
     
  4. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    а што ќе се праиме некои близнаци или ????? немој да ме ј*беш бре :x глупо е ептен :angel:
     
  5. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    дефинитивно не се има неколку пати случено онака случајно да ни се поклопуваат боите па друштвото знаеше да се нашали што сте се облекле вака во тон да не одите на свадба
     
  6. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    :D Колку само никогаш нема да бидеме у тон, и да сакаме не бива.

    Пример, он ќе ја облече неговата Мики Маус маица или Супермен или обавезно нешто слатко кое те тера да го штипнеш по обравчињата, а јас во секси црно фустанче или црн корсет, ма обавезно нешто даркесто. И додај тука бушава, долга коса спроти неговото примерно фациче.

    Ма самата појава е многу контрадикторна. Уште кога ќе не виде човек како се држеме ќе помисли дека тој е моето помало фино, мило и културно другарче, кое западнало во погрешно друштво. Па и како се мачи со мојата цигара... ах, обожавам кога му влијаам лошо :devil:
     
    На LittlePinky, vitamina, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Jelena-JK

    Jelena-JK Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    7
    Чиста глупост...никогаш не би се облекла во тон со партнерот :puke:
     
  8. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    355
    Глупаво е. Секој си има свој стил.
     
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.422
    Пол:
    Женски
    Со сите момци сум имала различен стил, сме носеле различни бои, па договарањето би било невозможно да се реализира.
    Освен со еден кој ми беше и пред тоа најдобар другар, а и сега онака кога ќе се видиме често сме во исти бои. Двајцата сакаме жолто, црвено, црно, па често се шегуваа на наша сметка. Не дека сме се договарале ете се погодило.

    Инаку не ми се допаѓа ова комбинирање. Познавам еден пар, доста постари се, на секоја можна свеченост, одење по гости се облекуваат идентично. Не знам дали ги шијат кошулите ама сите им се пар :lol:
     
  10. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    И според мене е многу глупаво.Се дешавало да бидиме некогаш со исти бои облечени,ама ненамерно.Но познавам доста луѓе кои се облекуваат така,ајде со партнерот ама кога цело семејство мислам мајката таткото и децата да се облечат во тон не знам.Ама има и такви случаеви.
     
  11. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Многу ми е глупо да се договарам со дечко ми за во иста боја да бидиме облечени. Кога ќе видам некој така ми е стварно безвезно :worried: . Не би се облекувала никогаш исто, освен ако случајно се случи тоа.
     
  12. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.804
    Допаѓања:
    38.208
    Пол:
    Женски
    Боже сачувај, жива глупост и смешки.
    Aјде ќе се слушнеме, злато ти што ќе носиш?Aхам, добро епа јас ќе ја облечам тогаш зелената блуза,ахам океј :D
    Mада често се случува да изгледаме слично несакајки, најчесто зошто и јас и тој сакаме исти бои и така.
    Ќе излажам ако кажам дека не љубам кога случајно, јас носам зелен џемпер, а тој таква блуза или јас пругастата суќна, а тој иста блуза, Далтони :D Aма со договор и скроз ист стил, бои и дизајн ми е тотално :puke:
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Никогаш не знам во каква облека и боја ќе се појави тој. Си гледам за себе, го облекувам она што го сакам, не гледам да се усогласам со него.
     
  14. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    До сега неколкупати онака случајно се погодило да се облечиме и двајцата во тон .
    Не сме се договарале а и стилот ни е различен тој сака темни бои а јас светли.
    Се ускладуваме само за некои свечености, секако со претходно договарање т.е мое мрчење и инсистирање :lol:
     
  15. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.069
    Допаѓања:
    17.203
    Сме се погодиле така неколку пати сосема случајно. Намерно само за две свадби и тоа не кој знае колку во тон, туку имаше лептир и марамче како бојата на мојот фустан.
     
  16. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Нешто од нешто да се искомбинира како што вели @Luna91 ми изгледа баш симпатично и со стил.
    Ама од глава до пети облечени во исто, е тоа веќе ми делува лигаво. Како тинејџери што прв пат искачаат негде во пар.
    :rofl::rofl: Припазуваме некогаш да си одговараме ептен кога треба да се сликаме, пример на свадба, али нема припаѓање во несвест воопшто околу тоа.
     
    На Luna91 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anel

    anel Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    19.937
    Пол:
    Женски
    Само за некои посвечени моменти, свадби, прослави. И тоа суптилно ќе му укажам што да облече, најчесто прашува па не ми е проблем да искомбинираме нешто соодветно на мојата гардероба:lol:.Не мора да е ист тон, само да одговара, да не штрчи ептен.
     
    На poenta и Eli23 им се допаѓа ова.
  18. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас сакам на официјални настани да сме усогласени, па гледам некако да се искомбинираме, не може јас да се облечам во свечен фустан а он во фармерки на пример.
    гледам да сме горе долу усогласени, он си има негов стил јас мој, меѓутоа добро е што и двајцата ја сакаме елеганцијата па горе долу 90% сме усогласени.
    Пред да почнеме да живееме заедно не сме се прашувале кој што ќе носи па кога ќе се сретнеме се гледаме дека сме како да сме се искомбинирале, сега веќе живееме заедно и немаме проблем со тоа кој што ќе облече.
     
  19. Vip83

    Vip83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    240
    E nema nisto poglupavo od toa partnerite da se obleceni vo ton . :envy:
     
    На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Не ми се допаѓа ма ич! Извинете но ми изгледа толку глупаво дури и смешно. Тука би издвоила исти тренерки за лабава шетња како и сатенски фустан во иста боја со краватата и марамчето на партнерот :o(facepalm). Воедно ми остава впечаток дека партнерите имаат потреба да докажуваат пред народот дека се пар што ми е малце кутро...
     
    На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.