1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облекување во тон со партнерот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 29 јануари 2012.

  1. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Секој има свој стил на облекување и треба да се почитува без оглед на релациите.
    Облекувањето во исти или слични тонови со партнерот може да биде случаен избор, но не и намерен и толку ми е небитен што дури и не го забележувам во секојдневниот избор на облека.
    Кога станува збор за присуство на официјални настани сакам да постои усогласеност во изборот на облека според нејзината намена. Боите и тоновите не се драстично различни затоа што на такви церемонии ги преферираме оние со елегантно и префинето значење.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  2. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Samo koga stanuva zbor za sportska obleka togas sme vo ton :)
     
  3. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    До сега не сме се договарале,но често пати се случило да имаме некоја иста боја на нас. Пример зимото шема ни беше и на двајцата темно-зелена боја, и така се погодуваше. Уште пред две години му купив кошула карирана со таа боја и не си ја соблече од него, а јас чевлички имам и така се погодуваше, сосем случајно. Еднаш се случи на свадба да носам фустанче со црвени мали детали на риги, а он си одбрал црвен лептир :) па и тогаш така се погоди. Горе-долу во исти бранови должини сме со боите, но тоа не значи дека нарочито се договараме, се случува едно парче да се погоди, но од глава до пети- не оправдувам дефинитивно
     
  4. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Не секогаш,ама понекогаш знаеме да се овлече и двајцата со иста боја со дечки ми :)
     
  5. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Мене тоа ми е смешно
     
  6. НаталијаРист

    НаталијаРист Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Никогаш не се договараме а секогаш сме ускладени. За 4 месеци ни оди дури предобро па страв ме фаќа :sweat::D:D
     
  7. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Не обрнувам внимание на тоа.
     
  8. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Ние сме се облекувале во исти бои за по свадби, некогаш и за излегување... Мене тоа ми се допаѓа и ми изгледа преубаво за око пример друг пар кога ќе видам облечени во иста боја, а и ние сме добивале само пофалби за тоа што сме се облекувале во иста боја.
     
  9. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Ne
    Se oblekuvame vo isti stil, sportski, klasicen, sekojdneven, no ne vo isti boi.
    Stilot e logicen da bide ist pr; odime na sportski nastan. Nemoze nekoj od nas da bide oblecen klasicno, a za boi ne. Sekoj si ima svoja omilena boja. Odnapred znam deka mm ke se oblece vo bilo koja lijansa na teget. Jas sum druga prikaska.
     
  10. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Не никогаш н се договараме да облечеме нешто слично а искрено кога ќе видам некој парови дека се облекле исто на пример тој црвена блуза таа црвена блуза тој црни пантолони таа црни пантолони ми е многу смешно и кринџи или пак кога ќе видам оние што се кинг квин маички или принц принцес :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
  11. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    идиотски делува
     
    На Alisa22 и Matotheja им се допаѓа ова.
  12. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Срамота е. Не е штосно и слатко.
    Исто и децата да се облекуваат како мала варијанта од едниот родител. Please stop.
     
    На theowndemon, IM.TMKQ, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Пар кој слави матура, тој со зелена кошула а таа со зелен фустан.
    Мене многу ми боди очи, подобро различни бои но сепак соодветни.
    Пример таа зелен фустан а тој темно тегет комбинација, различно но сепак боите си одговараат.
     
  14. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.991
    Пол:
    Женски
    Доволно е да бидат со сличен стил и соодветно облечени согласно пригодата. Ако едниот се облече елегантно, другиов да не штрчи во некоја ептен спортска комбинација. На фб. една познаничка постојано објавува слики со дечкото, цело време си принтаат исти маици и се облекуваат идентично што гледано вака од страна за луѓе на таа возраст изгледа идиотски.
     
    На boo3 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Никогаш не се облекуваме во тон. Сакаме различни бои на гардероба. Дури и кога сме излезени сме облечени различно. Он во тренерки, а јас во хеланки/фармерки и маичка/блуза.
     
  16. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Е па не сме близнаци за исто да се облекуваме. Тиа мие многу глупаво некои што цело време и постојано исто се облечени да ги видиш по улица незнаеш дали се пар или близнаци брат и сестра. Некоја баба или дедо на ги види па уште и кај се бакнуваат одма на инцест ќе помислат (facepalm):?:
     
    На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Сметам дека за пригодата, моментот, кафе/прошетка/свадба треба со облеката да се на иста бранова должина, во таков тон. Многу пати има видено таа се дотерала, се нашминкала, а тој во тренерки или стил како за по дома :D А што се однесува до тон, како од аспект и двајцата во иста боја или буквално исто, па баш и не ми се свиѓа.
    Попривлечно ми е дa видам вака:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Отколку вака, вака ми е баш некако моронско, тинејџерска работа :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На MissDior, cavalli, GoodGirl45 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Многу ретко се нагодуваме. Последно бевме слично облечени за мојот роденден. Јас со бел фустан и црна штикла, тој со бела кошула и црни панталони. Бевме складни по чиста случајност.
    А ептен исто не. Многу лигаво и тинејџерски ми делува. :?:
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.