1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облечете го членот над вас

Дискусија во 'Канта' започната од Flower27, 26 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  Како што кажува насловот треба да му дадете совет на членот над вас што да облече за одредена пригода
  Значи членот над вас прашува Што да облечам за на вечера/За на свадба итн.
  Вие му предложувате слика :)
  Мислам дека нема ваква тема, ако има слободно во канта

  Јас почнувам
  Што да облечам за на роденденот на другарка ми ?
   
 2. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Без јакната, топло ќе е :D

  Што да облечам за прошетка во парк? :)
   
 3. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Што да облечам за на кафе и шопинг со другарки ?
   
 4. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.720
  Пол:
  Женски
  За состанок со дечко?
   

  Прикачени фајлови:

 5. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  120
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  ^^^
  Напиши за каква пригода да ти дадат предлог
   
 7. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  120
  упс, заборавив :rofl:
  за на вечера со партнерот :)
   
 8. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.720
  Пол:
  Женски
  Состанок за работа?
   

  Прикачени фајлови:

 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.