1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обликување на телото со корсет

Дискусија во 'Тело' започната од Водолија, 12 јули 2015.

  1. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминистки .

    Долго време гледам на интернет дека се повеќе станува популарен овој моден тренд многу девојки ја немат таа среќа да имат половини без разлика на тоа колку се трудат со диети и вежбање тие секогаш мастите ги складираат во половините придобивките од носењето на Корсетите е тоа што ви помага за намалување на обемот на половината .Но за да навистина да го намалиме обемот на половина, неопходно е да се носи корсет секој ден по 8 часа колку повеќе се носи толку по лесно ќе ви биде да го закопчате.
    Резулати прочитав дека имало после две месеци а кај некој девојки и порано во зависност од тоа колку се еластични мускулите во вашиот јадро и колку масти имате насобрано во вашиот стомак.
    Јас вејке порачав корсет па едвај чекам да ми стигне за да го испробам :mm:
    Ве молам доколку некој има искуство или знае некој кој има искуство во тоа да го сподели.
    Исто така сакам да го знам вашето мислење
    Во продолжение погледнејте го видеото :inlove:


    Ова ми е прва моја тема на форумот се надевам дека ќе ви се допадне :)
     
  2. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто се глупирате со ова. Како прво, доколку носиш по 8 саати секој ден корсет ќе ги ги пореметиш внатрешните органи, ќе си ја уништиш кожата и ќе си го отежнуваш дишењето за џабе. Според мене ова е за мрзливи девојки што не сакаат да се замараат со физичка активност.
     
    На tamche995, BojanaLegija, Miss.N и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Kimey

    Kimey Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Сосема се сложувам со тебе. Доколку сакаш да имаш помал струк или да ослабеш во тие делови треба да се потрудиш сам. Многу поубаво ќе се осеќаш ако сама се потрудиш за да изгледаш онака како што ти сакаш.
     
    На <3 pleza4e <3, koritsaki и Mini90 им се допаѓа ова.
  4. stela22

    stela22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    nemam iskusvo so ova ama e cista glupost....e dokazano medicinski deka so nosenje korset gi stegas vnatresnite organi posebno crniot drob i moze da dojde do negovo smaluvanje ostetuvanje nedaj boze otkazuvanje...taka da sto e povredno zdravjeto ili tenka polovina???
     
    На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    многу сакам таков корсет но оригиналот не оние ефтините што ги има на алиекспрес од коишто верувам дека нема да има никаков ефект.
    оригиналот кошта 70-80 евра
     
  6. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Od kade moze da se kupa ?
     
  7. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    http://www.bombshellcurves.com/ еве им ја страната
    е од овие има ефект
     
  8. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Со постојано носење κоρсет се оштетуваат пρво оρганите внатρе, втоρо се омлитавуваат стомачните мусκули. Можеби ќе ослабнете неκое κилце затоа што тој стега и не ви дава да се пρејадете, меѓутоа тоа и без κоρсет можете да го постигнете.
    Со пρавилна исхρана, многу течности во теκот на денот, 1 час пρед и после обρоκ ниκаκо вода, намалено κоличество на шеќеρ и сол и почести а мали обρоци ќе ја намалите подуеноста и κилогρамите во тој дел, со вежбање и аκтивација на стомачните мусκули ќе го топите салото на тој дел.
    Што е најважно ќе изгледате убаво и без облеκа, зошто го збоρам ова- погледнете им го стомаκот на девојκите отκаκо ќе го соблечат κоρсетот.
    Плус тρеба да бидете ρеални деκа доκолκу имате шиρоκа κосκа, ниту κоρсет не ви помага, а тие што ги гледате со 40см стρуκ имаат κρшено ρебρа на опеρација за да изгледаат таκа. :)
     
    На untitled12 и Eli23 им се допаѓа ова.
  9. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.648
    Допаѓања:
    20.898
    Пол:
    Женски
    Сосила болни ќе се направите, и тоа од бес само.
     
    На Miss.N, crazylady, Mini90 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    изгледа не сте доволно информирани за што всушност служи корсетот.
    тој не служи за слабеење, туку само за оформување на половината
    и да можеби е штетно ако претераш со носење на истиот во спротивно носи само позитивни резултати
     
    На Водолија му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Јас би го носила со цел за да имам нормален струк од 70-75 см не ми е целта да изгледам не здраво и болно но има луѓе цел живот се на диета и вежбаат но имаат спојлери и немат половини без разлика на тоа дали си ја постигнал идеалната тежина.
     
  12. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Не ве разбирам, струк од 70см можеш да имаш и без корсет.:?:
    Од тебе зависи дали сакаш само да држиш диета и да ослабнеш ама да ти остане вишак спојлери или да се посветиш на вежбање и да имаш стегнат стомак, струк и без спојлери.:smirk:

    Дали имаш половина или не зависи само од генетика, а не од тоа кој носел корсет или не.

    Братучетка ми е една од тие како вас, еве ја со години носи корсет во јавност и се теши дека има струк, а всуштност нема, и тоа е тоа- дал носела корсет или не таа струк нема, а обемот и е поголем од мојот што сум 7 месец трудна.
    Ме послуша една година, ослабна, изгледаше одлично, ама ете мрзлив човек пак ќе се ослободи и ќе се здебели и после немал струк, па ќе немаш.
     
    На Miss.N, Mini90, koritsaki и 5 други им се допаѓа ова.
  13. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Korset,pojas,ete skoro e isto.
    Nosam pojas kako korset od zdravstveni pricini i da vi kazam edvaj se izdrzuva.Mislam site organi od nego me bolat.
    Go nosam skoro cel mesec i koga stanuvam bez nego mise cini ke mi padne utrobata.Sum stanala i podgrbavena zaradi toa cuvstvo.
    Odete vezbajte,sportuvajte i hranete se zdravo ne tuku se zalazuvajte so bilo kakvi gluposti od ovoj tip.
     
    На butterfly.mk, LUCERKA, Eli23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Се враќа модата од17тивек, па погледнете како тогаш се облекувале благородничките. Колку сакаш вежбај, онаков стдук нема шансида направиш природно. Не сум носела никогаш, кај некои тела изгледа убаво амакај некои многу вештачки дури и грдо ми делува,каде само струкчетое минимално а колковите трипати пошироки плус пука од сало околу. Треба да биде пропорционално и естетски. Не сум против. А водолија, од кај порача ти? Може за некои специјални пригоди во иднина би носела, после 3 деца освен хируршки виснатото нема какода се крие, мидер сум носела и секако самодовербата е поголема, и самото чувство на стомакот, не ко да ми висат цревата. А имам и еден свечен фустан кој го носам по свадби и самиот е всушност мидер и ко ќе се стегнам се дефинира и стук и кук шо би рекле. Сигурно повеќето од вас сте пробале такви фустани.
     
    На Водолија и Eli23 им се допаѓа ова.
  15. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Фала богу од некој да бидам разберена сите ми се нафрлија со критики а само сакав некој да сподели искуство ........ Го порачав од интернет повели линк http://www.aliexpress.com/item/2015...incher-steel-bone-corset-Ann/32300451331.html
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Ај прати ми слика од појасот па да видам дали е исто со корсетот
     
  17. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Значи цел живот имав сполјери од нормално неправилна исхрана, но и мајка ми си е така во тие делови така што може сум наследила нешо од неа.. али еве држам режим на исхрана или диета како сакаш.. и редовна физичка активност мојот струк од 80см сега е на 75см.

    Што значи дека се се може ако се сака.. и во план сум уште некој см да го намалам.. џабе ти се корсети и што ти не.. корсет е убаво да ставиш за излегување за нешо така, али по 8 часа само за да си направиш сама лошо не вреди.. сепак ти си знаеш..
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Ај ќе го пробаш и ќе ми кажеш искуство. Имам време сдури да можам да носам, здравје другото лето;)
     
    На Водолија му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    541
    Јас не би издржала да го носам тоа,имав прилика да носам мидер во изминатиов период,бидејки се работеше за свечена пригода а јас втор ден од менструалниот циклус.Мидерот скоро да беше како корсет,јас барем така го чувствував,едноставно имав чувство како желудникот да ми е во грло,и како да ќе ми излезе уште малку хах незнам како да опишам,ама дефинитивно едвај издржав.
    Затоа подобро пиј многу вода,применувај правилна исхрана и вежбање.Ако би бирала подобро да ставаш од таа кујнската фолија околу стомак и да вежбаш, иако и тоа не е баш во ред ама мислам дека тоа барем повеќе може да се издржи .
     
  20. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    уште еднаш повторувам НЕ Е НАМЕНЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ !
    побарајте на интернет,прочитајте потоа коментирајте
    поздравче:f: