1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облини, да или не?

Дискусија во 'Тело' започната од LudaDevojka, 17 април 2013.

 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Мислам дека тука треба да биде оваа тема... :?:
  ако има ваква тема слободно клуч

  Па какво тело повеке сакате со облини или без облини
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   1.317
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,5 KB
   Прегледи:
   1.311
  • JJKcrop.jpg
   JJKcrop.jpg
   Големина на фајлот:
   91,9 KB
   Прегледи:
   1.310
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   12 KB
   Прегледи:
   1.305
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Јас како девојка -позгодни ми се девојките со поблаги облини
  ништо во стилот на Ким, Лопез, Бијонсе, Ники М. |(
  преферирам некако нормално по слабички ,не преслаби.
  и јас имам не толку истакнати облини-но сосема доволни :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   41,2 KB
   Прегледи:
   1.287
  На cveke123, Dog-lover и baby-star им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.999
  Пол:
  Женски
  Девојките со рамно стомаче, некоја си големина на гради 80ка и и малку истакнати колкови ми се најубави.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 4. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  315
  Подобро да љуља, него да жуља. :D
  Така да, Облини! ;)
   
  На mmacichka, Anonymous996, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.163
  ;) Мене побитни ми се облините во горниот дел на телото. Сакам да се некаде 85. И тие доле се добри за да се имаат ама да не се претерани (всушност тие ги сакам средно мали ама подигнати). А некако не сум љубител на големо кукче.
   
 6. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.988
  Допаѓања:
  95.955
  Пол:
  Женски
  Да не се лажеме, идеалот кон кој се тежнее или барем се копнее е добра цицка, рамен стомак и добар г'з, тоа е тоа :D Идеално би било да има облини, секако во умерени пропорции. Ни премалку, ни премногу. Сосема доволно за да биде елегантно, женствено, curvey (и добро да изгледа во тесна облека ;) )
   
  На glosipgirl, Daisy.E, Espadrila и 2 други им се допаѓа ова.
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.304
  Допаѓања:
  9.504
  ^^^
  Потпис..
  Сум за облини,бидејќи женска без добра града и добар струк не ми е женствена,и неизоставен дел е добро обликуван кренат задник 8)
   
  На mmacichka, oblace1, HollyWoodGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Едно големо ДА за облини!!! Во комбинација со рамен стомак :)
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
 10. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно облини! :)
   
 11. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Големо ДА!!!
   
 12. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  да :rofl: ама не претерано :)
  потполно се согласувам со Ketrin.Moon
   

  Прикачени фајлови:

  На zaljubena18, Lovy1, LudaDevojka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  908
  Големо да за облини :)
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.254
  Допаѓања:
  135.039
  Затегнати облини да,иако прв избор на градба на тело ми е нешто како на Џенифер Анинстон, одмерено и спортски. Едноставно секси е, што знам, нема ништо вишок, ни премногу,ни пак премалку. Ама...затегнати облини, да, неприкосновени.
  А нешто најлошо кога ќе видам девојка со природна предиспозиција за облини,а она...се гледа со сила ослабена па дупка меѓу нозете,а широка карлица... Се инспирирав вчера видов ваква,па ми дојде неубоо и језиво,од целата испиеност на образите и свиснатиот задник од слабеење.Си велам после на себе мори Лилит...нејќеш вака,остај тоа диетите. :D
   
  На LudaDevojka и baby-star им се допаѓа ова.
 15. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  508
  Да,но во граници на нормала.Мене многу ми се секси девојките со таква градба на тело,ама сепак да не претекува од ни една страна.Златна средина најубаво :)
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.571
  Ајде сега пак нека се искараат цицлестите наспроти газлестите на темава :D ...

  Интересниот момент е дека секој го брани она што (не) го поседува, па нема да застанам во одбрана на облините само поради фактот што имам доста широка карлица. Во принцип ги доживувам како убави складните тела, нека е и со облини, нека е и без посебна заобленост (сега сосема рамно насекаде нема никаква грациозност, и кај оние јако набилдани тела и премногу атлетски градени се губи врската со женственоста), ама да има некоја допадливост, симетрија, нека е пријатен за око впечатокот кој го остава самата појава, да делува женствено пред се‘...
   
  На Torte19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Едно големо ДА од мене :)

  Од секогаш Ким, Бијонсе и Џенифер Лопез ми биле поим за сексапил :D според мене дефинитивно тие се најзгодните девојки што некад газеле на црвениот тепих :D
  Ех камо и јас такви облини да имав :$
   
  На mmacichka, aleks26, sweet-star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  9.635
  Пол:
  Женски
  Јас би рекла да е складно е најбитно. Ако е ниска девојката со тесни раменици, ама ич не и треба големи облини. Јас сум висока 168см, ама имам толку широки рамења и карлица, што со моите 60кила се сметам за слаба. Што вика Лилит, имам дупка меѓу бутовите, ми се познаваат клучните коски, ми штрчат шпицовите од карлицата... поише се свиѓав со плус 5-6 кила. Пред две години бев 53 кила, како болна бев, на човек не личев. Мене ми стојат подобро облини. И лично преферирам повеќе тип на Бијонсе. Ама и нејзе и личи да е таква мрсничка :D
  Како вие се чувстувате најубаво во својата кожа, така да си бидете. Со или без облини, сама прво да се сакаш, па после ќе те сакаат и другите. :)
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  961
  [​IMG]

  [​IMG]
  Софија Вергара на млади години. :geek:
  Јас сум за облини, ко што си е и женскта форма на тело, со гради струк и колк и задник. Манекенски тела ниту ми биле ниту ќе ми бидат привлечни.
   
  На Domino и LudaDevojka им се допаѓа ова.
 20. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Нормално дека со обилини,никој не сака да си игра со коски...но само обилини не сало!
   
  На Petar80, sweet-star, LudaDevojka и 1 друга личност им се допаѓа ова.