1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облини, да или не?

Дискусија во 'Тело' започната од LudaDevojka, 17 април 2013.

  1. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Да ама да не личи на Ким Кардашијан |(
     
  2. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Да, но само на долниот дел на телото, како на Иги Азалеа и Шакира :)
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pipaa

    Pipaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Да, да, да! :D Али нормални не ала кардашијан. :shake:
     
  4. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    ДА !! па ајде ако не стапови за чукање ораси...
     
    На Enamena и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  5. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    10350350_10154804533930381_7173743785575083287_n.jpg
    Златна средина :)
     
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    да но не огромни како на ким јас си имам но во границите на нормалата хахаах
     
  7. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Да , си ги имам и ја и си ги обожавам:inlove:.Само ме нервира коа треба да купам фармерки. Е тогаш сум душа измучена :rofl:
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Da,imam oblini i si gi obozavam normalni se razbira...Za primer ke ja zemam pejackata Nikol zenata mi e sovrsena vo teloto...
     
    На LaraSolare му/ѝ се допаѓа ова.
  9. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
  10. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    10640991_770760576323087_2785617217780172526_n.jpg
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Облини ДА - па нели тие се главна одлика на женственоста!!!
    Многу ми е мило што во последниве години почна да се менува убедувањето што владееше мегу младите девојки - само слабите (читај преслабите, анорексични) девојки се згодни и убави!!! За среќа светов „повторно“ ги откри женските облини и повторно им се восхитува!!!
     
    На blady, MarchelineAmaru и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Во последно време многу почна да се форсира тој изглед со големи облими, сите страни и магазини се преполни со Ким Кардашијан и некои цуци налик на неа, а се исфрла оној слаб манекенски изглед.
    Јас сум за некоја златна средина, ни претерано со облини ниту пак тело на кое се познаваат коските. Лошто е што секоја девојка со вишок килограми почна да се идентификува со Ким и да мисли дека има облини, па мотивацијата за средување на телото почна и да опаѓа. Секоја втора девојка во град е „стегната„ во хеланки од кои е видно испакнат задникот кој слободно можам да кажам е конкуренција на Ким. Лошо е што мислат дека се многу згодни и воопшто не им текнува дека треба да припазат на храната и физичката активност, пред се заради здравјето и целулитот кој не е пријатен за око.
    Не е ова критика, не се чувствувам компетентна да критикувам некого само сакам да укажам на тоа како лошо влијае овој тренд врз девојките. Колку што е добро тоа што престанаа да се форсираат ковчестите тела на манекенките и се покажа дека и девојките со облини можат да бидат секси, толку е и лошо затоа што сега ќе имаме проблеми со дебелината наместо со анорексијата.
    Облините најмногу зависат од конструкцијата на телото, или ги имаш или не. Уствари можеш и вештачки да си ги направиш на пример:
    [​IMG]
    Прекрасно тело, ама зошто го напумпа задникот толкав? Преголем и е во однос на визината и контрукцијата на градниот кош, барем нека стави силикони за да биде сразмерна, вака изгледа само како задник со нозе.
    Телото треба да си го одржуваме и обликуваме во зависност од нашата природна конструкција, да си ги зачуваме предизпозициите за облини ако веќе ги имаме или пак да си останеме слабички наместо да се пумпаме со сила за да добиеме облини.
    Секако сум за затегнато тело, и големите облини треба да се затегнат за да изгледаат привлечно.
    Некои идеални тела според мене:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Giovanna, Salome, MiaNmaR и 3 други им се допаѓа ова.
  14. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    Златна средина е работата.
    Ама не сите сфаќаат што значи облини. Си мислат 20 кг. сум потешка од што треба имам облини. Ама не е баш така.
    Јас си признавам си имам вишок на килограми :D. Често за да не те навредат ти викаат облини ова она. Не бре си имам салце и вишок килограми, а да и големи гради :wasntme:.
    Кога ќе видам девојка слаба исушена ко без живот, просто ми е жал да не ми умре тука пред мене. Ама и дебела кога ќе видам не ми е нешто најубава. Просто златна средина :).
     
    На MarchelineAmaru, SwanMay, Marinelka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    @mims-89 Се сложувам со тебе! И со @trlala
    И за мене идеално тело е некоја златна средина.Ни премногу изразени облини,кои повеќе наликуваат на дебело,ниту пак премногу слабо,каде телото личи на искривено дури.
    Во последно време премногу почнаа да ги уздигаат наводните "секси облини" на Ники Минаж,на Ким,Иги и сл. И сите девојки пополнички почнаа да се споредуваат и да се пронаоѓаат дека се како нив, а мене барем, тоа воопшто не ми се допаѓа.
    Самиот доказ колку изгледа неубаво и "секси" како што мислат повеќето,толку многу изразени облини,беше последната фотосесија на Ким,во која таа е целосно гола:puke:.Но:!: сите имаме различен вкус секако, и на некој можеби тоа му е убаво и секси во вистински смисол. :)
    Според мене идеални тела ми се налик на ова.
    Screenshot_2014-11-30-18-05-13-1.png Screenshot_2014-11-30-18-05-32-1.png
    Убаво распоредено,ни без ништо ни премногу.И сликана гола и облечена целосно све и стои, и ѝ личи. (y)(hollest)
     
    На Barbie20, simoncelicius, MiaNmaR и 4 други им се допаѓа ова.
  16. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    Се согласувам убаво изгледа вака.
    Ама да се разбереме КИМ И НИКИ имааат тело бљак. Ама Иги а е баш ок е тоа е според мене облини, а не како подуена во газот :)
     
    На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно сум за облини, ми изгледаат некако по секси, привлечно, заводливо.
     
    На trlala му/ѝ се допаѓа ова.
  18. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Да и си ги имам.:lol:
     
    На Bokchee му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MiaNmaR

    MiaNmaR Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Женски
    Те читам и како јас да сум го пишала ова хехе истиве коментари ги давам. И јас сум за златна средина и да ако продолжат да се споредуваат со Ким ке има проблем со дебелина. Гледам жена и маж со по 100 кила седнати во сенвичара бутаат хамбургери како да е крај на свет..ок не ги осудувам нивна работа возрасни се можат да мислат што прават, ама жално ми беше што го видов детето нивно кое беше 3-4 годишно со вишок килограми па и тоа хамбургерот пред него... нејсе избегав од темата ама морав ова да го спомнам:/.
     
  20. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Iako ne se vikam Sladjana se slagam deka Niki ima bljak telo. Nekako e niska nabiena, napolneta so silikoni, kako tapacirano mece e. A ona si misli deka kojznae kolku e zgodna. Epa ne e, treba da i bide jasno.
     
    На trlala му/ѝ се допаѓа ова.