Облог

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од HoneyBunny, 23 март 2010.

 1. HoneyBunny

  HoneyBunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Со дечко ми се договараме да играме игра но ако некој победи треба да направи или да даде нешто. Но не ни текнува ни на еден што би можело да биде тоа.Ваши идеи...???

  Koj e најлудиот облог на кој сте се обложилее? :D
   
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Хмм широк поим е темава, зависи какви ви се односите, какви вкусови имате... Размисли што би сакала да добиеш ти од него, како награда за победата и тоа побарај го
   
 3. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  44
  бељот или нешто со карти тој шо ќе изгуби да слеква едно по едно од алиштата,јас и дечко ми играме редовно и е многу интересно :D :D :up:
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  ха ха ха незнам во што се кладев ама знам дека беше со другар, на мсн, му кажам дека ке останам подолго од него он лине.. на друг другар му кажав да ме покрива..мама ја седнав на писи јас излегов...кога с евратив тој беше офлајн..а јас победив
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  Играјте на бакнежи , ако ти победиш треба тој да те бакне 10 пати како што сакаш ти , а ако тој победи ти го бакнуваш него како што тој сака, што е поубаво од тоа да дадеш бакнеж, има многу работи на кои би можеле да играте, хмм на пример ако победиш тој нека каже што да направиш ,доколку е обратно ти кажи тој што да направи или на реченици тој што губи треба да каже 5 реченици во кои што 1. кажува колку те сака,2. што најмногу сака кај тебе ,3. што би сакал да направи во иднина ,4 што би сакал за роденден и 5-тата реченица нека биде исполнета со некоја рима или некој текст од песна што сака да ти го посвети,
  се надевам ќе ти послужи некој од овие работи што ти ги набројав(мене лично ми текнаа , односно некои ги имам практикувано, а некои допра ќе ги практикувам , само го чекам вистинскиот) :D
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Ние понекогаш наоѓаме игри со нивоа , и кој победи си кажува . Јас скоро никогаш не кажувам зашто не ми текнува ништо , иначе он секогаш кога ќе победи вика да ми играш маче и само на збор си е :D
  Можете да земете карти и да влечете , и пример ти поголема карта и тој соблака едно нешто и обратно , ова не сме го направиле ама во план ни е :) А за други работи што да кажеш не знам , реков дека ни мене не ми текнува :)
   
 7. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.163
  Пол:
  Женски
  Се обложив за нешто и го добив облогот ... се работи за добра сума ..не ми е до парите нема да ме збогатат ниту да ме осиромашат ако изгубев.Но мразам кога некој упорно ме убедува во нешто што знам дека не е така.Мажите понекогаш знаат да бидат тешки ,но мразат кога губат.И што велите да бидам злобна да ги примам, или да бидам сожалива па да му простам за тврдоглавоста и инаетот кој го истера а скапо ќе го кошта
   
 8. peace23

  peace23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  jas ednas se oblozuvav so mojot najdobar drugar i izgubiv.a kaznata bese da se dodvoruvam na prvite 5 maski koi ke gi sretnam v grad :$ ova mi e najlud oblog
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  4.981
  најлудо обложување ми било во сите гаќи што ги имам. и замислете изгубив али среќа не ми ги земаа се сожалика. а за игра ние со дечко ми имаме едена коцка на која се испишани 6 луди секс идеи ја вртиме и кој што му се падне тоа прави.
   
 10. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  321
  Јас се кладев на фудбал кој ќе победи...со дечкото!........Убаво ќе биде јас да победам....ќе види што казна ќе добие 8) :lol: ! Тешко мене ако изгубам...којзнае што ќе му притекне...него да правам! :devil:
   
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  бев една година на одмор со друштво и незнам се кладевме со еден другар ама ич не ми текнува за што беше во моментов како и да е изгубив и мораше да рипам од мост :rofl:
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Во кладење најчесто ми било со пари...

  Секси облози за со партнер куп ми шантраат низ главчето, ама де примени ги..
  Ќе си почекам јадна јас уште неколку години, па после наеднаш surprise. :D

  Кога сме играле Магарец од досада имало доста луди за кои солзи ми течеле, и секако јас не изгубив. Оние од типот да испиеш литар жешка вода со кечап, шеќер, сол, мајонез внатре...Потоа имаше интервју на пензионери... :rofl:
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Колку облози сум изгубила, толку и сум добила. Им нема број искрено. :D

  Најчесто се обложувам со другарките онака кога ни е здодевно, во ситни работи, како чоколадо, мала сума на пари и слично. Понекогаш и кога играме игри со карти се обложуваме. Забавно е, признавам. :D
   
 14. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  5.866
  Освен стандардните облози на Милка чоколада, еднаш со другар ми се кладевме ако изгубам да му се пуштам на дечко што тој ќе го избере. И број да му земам! И изгубив...и ми го избра најдебилниот дечко од кафичот, ама преживеав, за среќа се извлеков без да му го дадам мојот број.
  Последниот добиен облог беше за парфемот Miss Dior Cherie, оу јеа ^_^
   
 15. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  823
  најчесто се кладам во чоколадо хахахаххахаа последен облог што го добив беше гајба пиво :rofl: :rofl: :rofl:
   
 16. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Незнам што игравме(битно не изгубив јас).Казната беше тој што ќе изгуби да оди во продавница и да праша колку пари е кондомот(и откако продавачот/ката и одговори) после да рече епа дајте ми шпагети :rofl:
  (предизвиков ми го кажа сестра ми,ама и јас го применив во ситуацијава.Се изнасмеавме) :D
  [Btw казна ја кажав на почетокот на играта сепак не беше местено за некој :!: ]
   
 17. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Најчесто се кладам во чоколади и алкохол
   
 18. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  7.240
  Пол:
  Женски
  најчесто се кладам во чоколади и пари :) скоро секогаш добивам :angel:
   
 19. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Па не се обложувам многу често, но кога тоа го правам обично се обложувам за чоколада или за пари :D :*
   
 20. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  само во милка и ништо друго! :lol: