1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Образовна web-страна

Дискусија во 'Образование' започната од Rohed, 1 мај 2016.

 1. Rohed

  Rohed Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Barajkji niz nekolku facevook grupi za reshenija na nekoi zadaci, mi dojde idea za web strana kade studentite/ucenicite lesno bi dosle do veke reseni zadaci, gotovi esei, prezentacii, domasni i opsto se sto im e potrebno da go zavrsat semestarot/godinata, plus neshto dopolnitelno vo vrska so obrazovanieto. Ne deka site 10ki ke gi ima sekoj no poveke a onie momenti koga ste zagubeni i ne znaete kaj da pobarate takvi informacii. Sostavuvanje na stranata ne e neshto lesno, no e izvodlivo so malku coding magic, no glavniot problem shto go gledam e pribiranjeto na site tie informacii. Imajkji prijateli po skoro site fakulteti ne znaci deka imam i po sekoj smer ili predmet, a so toa se oteznuva akomuliranjeto na bilo kakvi informacii, makar i korisni....
  Iskreno sakam da go slusnam vaseto mislenje za prakticnosta i vozmoznosta za ovoj trud. I dali bi bile zainteresirani da vi se kopiraat, vasite beleshki, resenija, i odgovori od minatite ili segasnite godini, bidejki retko nekoj da saa ednostavno da go predade samo taka svojot trud na koj so denovi, meseci , godini rabotel.
   
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  6.843
  Пол:
  Женски
  @Rohed еве, да споделам мое искуство.

  Редовно одам на предавања, фаќам белешки, експериментирам (правам дијаграми, табели).
  Максимално се вложувам во семестарот, ставам во групата од факултетот.

  Не, не ми е ич тешко да прикачувам.Имам давано готови материјали (и со маркери, со сè - па и не ни ги фрлам), ми ги имаат вратено ко партал да се..!? Патем, сè додека не се научи другата страна да има разбирање и однесување ко што треба, нема ни да давам.Немаме едноставно асален менталитет.

  За делот со оценки, погоре што имаш спомнато.Да, исти ни се оценките.Ни помалце, ни повеќе.10-ки.

  А за давање белешки, секој различно.Тој што се има изгорено, нема ни да дава.
  И на крај, ако некој/а до толку сака да добие некоја информација, мислам оти може да одвои малку време и да се распраша.Од лежење и чекање, аир нема.

  мислењево не е со намера некој/а да се навреди
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.