1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обрежан пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 1986, 30 јуни 2010.

  1. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    хигиената зависи од самиот дечко не зависи од кожичката, ако тие со кои спиете не си водат хигиена ке ви е бљак,ние што си водиме редовна хигиена а имаме кожа на пенисот воопшто немаме непријатна миризба, а за разлика помеѓу обрежан и необрежан е во тоа што на едниот му е скратена кожата ништо друго, мојот не е обрежан ама кога ке се стави во ерекција кожата со сајла да ја враќаш неможеш да ја вратиш
     
    На Jebozovna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
     
  3. igormmm

    igormmm Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    дефинитивно грешка си :) ти можеби осеќаш миризба бидејки дечкоти сперматозоидите ги остава на своето тело+додаток ако има шума-можеби.тој можеби не ги исфрла на своето тело,но после одреден момент на свршување -завршено дејство тој пофторно го исфрла вишокот сперматозоид кој му останал и се осеќа мирис. а и секако треба почесто туш...-пролет-лето дупло :)
     
  4. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    нема шума дечко ми а и обрежан е иако е македонец :) сеа не се навредувајте не мора да знаци кај сите дека е исто...али со сите што сум правела муабет а и од мое искуство похигиенски е :)
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
  5. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
     
  6. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    абе ајде демек сечен ако е почист е а?? и шо као тие што не се обрежани не се чисти?се зависи од дечкото ако врши редовна хигиена ќе му биде чист во ова се подразбира освен редовно туширање морално е и редовно поминување низ вода пред орален однос.
     
  7. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    не треба мене никој нисто да ми докажува тоа е мое мислење и стојам на тоа ;)
     
    На elenani и Festim им се допаѓа ова.
  8. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    нее точно тоа дека ако нее обрежан имал непријатен мирис- нее точно. ак ое добро измиен и ако имаш добра хигиена на високо ниво тогаш нема да мириса на нешто грдо туку ке нема миризба. сватете дека кожичката нема никаква врска со тоа тие шо мислат за кожичката шо ја сечат ради тоа со можи цувствуваат болка кога го дрк.. или при секс , па затоа прават засек за да можело да се отвори убаво и демек полесно ке го измиеле. ама ако си здрав и ако не те боли тогаш нема никаква потреба од засек а ради хигиена не мора иш пошто ако знаеш убаво да си го измиеш тогас ке нема миризба а кожичката не смета за миење ич ако си ја наушиш тактикта. :) инаку за издржливоста нема врска тоа се зависи од човекот кој колку е издржлив, можи се погодило кај вас да бил или обрежан или необрежан и сега си мислите демек ако обрежан го бива а овој другиот не или обратно, али нема врска се зависи до личноста колку е издржлив во секс. а за тоа шо се ствара после неколку дена миризба епа тоа е исто како кај вас женските и вие ако не се измиете ден-два дена мислите нас убаво ни мирисате? исто е како кај вас така и кај нас, ако се измиете и ако немате некоја инфекција и вашата пи..а нема миризба али ако помини подолго време после капењето па нормално дека ке почни малку по малку да има миризба затоа треба секој ден капење понекогас и два пати дневно летово можи и три пати туширање :D
     
    На mila34 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    јам сум самиот обрежан ама миризбата зависи пред се од хигиената на машкото
    а за другото кажано не знам здравтсвено има многу предност а сексуално триењето е далеку поголемо
     
  10. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Не сум имала секс со обрежан бидејќи не сум била со маж од друга вера А што се однесува до медицинското обрежување не е исто со она вистинското од верски побуди. Обрежувањето нема врска со хигиената тоа си е верски обреди, како што носењето мантили на +40 да не е и тоа од хидиенски причини или носење бурќи. Значи исто е и при секс и тој што не е обрежан при секс ја трга кожичката т.е сама се трга при пенетрација и триењето е исто. Ако сакате пак од друга страна кожичката не е тука само за украс туку има функција да го штии пенисот од надворешни влијанија и од навлекување на прашина и разни нечистотии во уринарниот тракт. Значи ова е уште една заблуда дека обрежаниот пенис е почист и пази имало подобро триење. Како да кажеш дека ќелавата девојка е почиста од таа со долга коса. Не, почиста е таа што редовно одржува хигиена.
     
    На LICEN-LONDON и vickyy90 им се допаѓа ова.
  11. decko31

    decko31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    12
    јас би ти рекол да препрочиташ неколку страници наназад има поискусни девојки кои имат искуство со обрежан и необрежан пенис и ќе сватиш шо е разликата се работи за хигиенски ане за верски аспект
     
  12. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Мојот дечко е необрежен и не само тоа туку и кожичката не му се влече на доле, само на сила и тоа кога го мие... и главичката му е црвена како рана и го пече ако се допре... и некогаш застамуваме на сред секс ако му се истеглала кожичката повеќе :(
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34

    тоа се решава само со обрежување а во овој случај ќе биде исклучиво медицински а не верски пошто некои девојки тука викат тоа е верски , да верски е ама има и медицинско во тоа
     
  14. nezzen

    nezzen Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    imas dokaz
     
  15. nezzen

    nezzen Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    a zosto da ne
     
  16. nezzen

    nezzen Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    slika ne se postira, vo zivo e razlikata ima uslovi da doznaes, skoro site pisuvaa dosega za benefitite od obrezuvanjeto a ti ne go svati >>
     
  17. altar

    altar Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    25
    Човек што не ќе прочита од женска глава.Добар дел постираа докази базирани на вистинит случаеви,ама мислења на девојките како “Сум слушнала, видела, недослушнала “ сервирани како факти се стварно кич.

    Обрежувањето е отстранување на кожинката која ја прекрива главичката на пенисот.За оние кои не знаеја што е - обрежаниот пенис има гола главичка и изгледа исто како пенис кога е во еректирана состојба.

    Кај мажите предноста е:
    Подолга издржливост во сексот (повеќе време за постигнување оргазам)
    Огромна хигиена
    Поголема желба за секс
    Појака ејакулација
    Негативно е намален осет за околу 50 % но се надополнува со тоа што има поголема желба и издржливост во односот.
     
  18. Irena18

    Irena18 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Мене ми е исто!!!!
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    за оние кои не знаат како изгледа обрежаниот пенис изгледа исто како необрежаниот само без тоа кожичката значи ист пенис тој пенис тој предност е само хигиената и преносливите болести
     
  20. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Tоа може да биде сериозен проблем. Појавата се вика: фимоза. Нека изгугла дечко ти на нет и нека почне да размислува за обрежување.
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.