Обрежан пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 1986, 30 јуни 2010.

 1. Biljana95

  Biljana95 Нов член

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Тоа е ФИМОЗА, со тоа што има секс може да си направи поголеми проблеми.. Дечкоми сега на 18 години се обрежа поради истиот проблем, зависи дали ќе сака локална или целосна анестезија, ако е со локална денес го примаат, утре операција, задутре дома, додека со целосна (како што беше дечкоми) он лежеше 5-6 дена бидејќи се прават некои испитувања, а и целосната анестезија си го праи своето па мора да биде под надзор барем 2 дена..

  потоа трае период од 2-3 месеци (ова го кажувам според она што он ми го има кажано) кога заздравува тој дел каде што е резот,конците..

  Бидете сигурни дека оралниот секс е многу поубав со обрежан, додека за другото и не приметив некоја разлика.. Освен тоа што издржува подолго време во сексот..

  мислам помогнав со примеров на тие што ги интересираше :)
   
 2. stefanijaV

  stefanijaV Нов член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Обрежан пенис ??

  Здраво девојки, се регистрирав на форумов бидејќи сакав да прочитам и ваше мислење.. Имам дечко со кој досега сум немала односи освен орално.. а долго време сме во врска.. приметив дека е обрежан и го прашав бидејќи ми беше ЕПТЕН чудно... ми кажа дека имал проблем со таа кожичка и дека морало да го обрежат, знам дека звучи смешно но незнам ептен од тогаш ми беше чудно и не сме направиле ништо до сега.. незнам дали ме лаже или стварно е заради тоа.. дури ме праша зошто не сакам ништо да направиме.. а се договоривме за секс т.е он ме праша.. и незнаев што да му одговорам.. Ме интересира дали чувството е поразилчно со обрежан? Некое ваше искуство ако сте имале... ? Можеби ќе ви звучи ова смешно но стварно незнам ништо околу ова... можеби е моја грешка :)
   
 3. Sextasy

  Sextasy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  46
  Користија логиката,а воендо и интернетот.Разлистај поими,circumcised penis, и uncircumcised penis ќе ја видиш разликата.Кога пенисот е во ерективна состојба,и обрежаниот и неображаниот изгледаат исто.Разликата е како се во нормална состојба обрежаниот останува со отворена главичка-кабриолет,а необрежаниот затворен.На повеќето жени им се допаѓа обрежан заради хигиената и мажите се поненаситни заради намалениот број на нервни завршетоци - помалку чувствуваат.
   
  На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
 4. enriketa1

  enriketa1 Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  хехехе мојот децко има обрежан (инаку е католик) но со него сум 4 години тој ми е прв и еднствен (не значи и последен хахах) но незнам која е разликата помегу двата ,сепак мене ми е мн убаво,и поубаво ми изгледа кога споредувам слики со неговиот хахаххаххаха ми личи ко посреден :P
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.942
  Допаѓања:
  55.696
  Пол:
  Женски
  Јас бирам необрежан. :P
   
  На LICEN-LONDON, iloveyou29, PaLaVa и 5 други им се допаѓа ова.
 6. samo negova22

  samo negova22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Da poubavo e cuvstvoto.poosetliv e
   
  На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.075
  Допаѓања:
  21.273
  Пол:
  Женски
  I jas biram neobrezan :) stoznam , do sega higienata na mm so neobrezan e super , mislam deka nema vrska obrezuvanjeto so higienata :) ako e snob , snob e :) a za custvoto , ne sum kompetentna da komentiram , ostavam na onie koi iskusile i takov i takov da sporedat :)
   
  На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  Go zemate kakov i da e :D
   
 9. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  2.872
  Пол:
  Машки
  sto e bitno obrezan ili neobrezan zavisi od licnosta i neobrezanite ako go navlecat kozickata i mijat detalno ete ti higiena
   
 10. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Машки
  обрежан - поотапен, понеосетлив пошо е соголен, нервните завршетоци се отскриени и соголени и подложни на разни влијанија и фактори и телото се привикнало на разни дразби
  при секс му треба повеќе време за ерекција (иако ова е индицивудално) и сексот со обрежан трае подолго

  необрежан- многу сензитивиен, осетлив, ранлив, сексот со необрежан трае пократко

  пробајте кај различни мажи е различно

  не е дека јас сум пробал (не сум) ама од она што медицински ме учеле.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Машки
  Сериозно ова?
  Каде бе ве дојат со ваква наука?
   
 12. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Машки
  тоа „белото“ стручно се вика шмегма (некаде смегма, зависи од литературата).
   
 13. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.121
  Битно да ми се свиѓа и да имаме хемија. Обрежан - необрежан битно било демек, глупости...(facepalm)
   
  На Antolinaa и Дугокоси Швалер им се допаѓа ова.
 14. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Машки
  точно, така и треба да е.
   
 15. џеси

  џеси Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Може мала помош? Дечко ми пред некој ден ми кажа дека му е обрежан, а бидејќи досега сум се сретнала само со необрежан имам едно прашање. Бидејќи сеуште ми е рано за секс би сакала за почеток рачно да го задоволам но бидејќи нема кожичка кај главчето како би го правела тоа?
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Машки
  Исто како необрежан.
  Ако е повеќе сув користете лубрикант.
  Процедурата е иста.
  Ако нешто правиш погрешно, ќе ти каже дечкото. Биди сигурна.
   
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.952
  Допаѓања:
  147.821
  Пол:
  Женски
  Мене ми е сеедно:wasntme:
  Иако овие обрежаниве помаратонци ми се некако(lalala)
   
  На Antolinaa, Gosh и diskreten32 им се допаѓа ова.
 18. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Машки
  • Користете ја опцијата Редактирај.
  Тоа е така, нервните завршетоци кај обрежаните отапеле и помалку има сензација.

  Да и затоа се поосетливи треба да се внимава повеќе
   
  Последна измена од модератор: 31 март 2017
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 19. valton

  valton Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2018
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Машки
  Nema i nekoja razlika obrezan neobrezan toa e recisi isto samo kozickata ja nema toa e se
   
 20. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Машки
  Обрежан - необрежан, ебел не ебел, времето му врви секако...
   
  На SummerGirl, Amateur и Плавуша123 им се допаѓа ова.