Обрежан пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 1986, 30 јуни 2010.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  24.967
  Допаѓања:
  194.443
  И стварно ти е поубаво со необрежан?
  За мене немаше никаква разлика. :?:
   
 2. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  @Rosa2016 го величи обрежаниот цело време. Аман од вакви...

  1.) Поголемо задоволство имала со обрежан (facepalm) - Боже сачувај, дефинитивно нема разлика пенисот влага во вагината обрежан, необрежан исто е чуството.
  2.) Поиздржлив - Издржливоста е релативна работа, за секој човек е различно може да се погоди некој што може непрекинато 1 саат со необрежан и обратно, а има и такви што за 2 минути си завршуваат работа - било каков да е. Нема некоја добра метрика за ова така да не е некој добар аргуемент ако е обрежан дека е поиздржлив.
  3.) Похигиенски - Ако збориме за миризба, бактерии и тн - зависи и до здравјето на човекот, а исто така и дали го одмил после уринирање, секс и тн пошто неодмиен после максимум 1 ден одма сомирисува и се збираат бактерии каков сакал нека е, доколку нема ништо од тие работи и ако е здрав човекот не верувам зошто би бил имал миризба и сл.
   
  На teaiva, cresa-jagoda, Jas licno и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Јас сум необрежан и воопшто немам никакви инфекции, дали ваков или таков ако одржуваш хигиена не прави разлика...од мојот не се жалам иако е со капа, чист е и бањат несомнено, али тоа е ради мене не ради капуљачата
   
  На cresa-jagoda, Desi1991k и Jas licno им се допаѓа ова.
 4. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Не е секоја втора со инфекци, но на секоја втора доколку не оддржува хигиена ќе и мириса дундето и ќе и биде склоно кон габични и бактериски инфекции. Зошто е тоа така? Тоа е така поради тоа што органот преку кој уринира е внатрешно прекриен како што кажа погоре и затоа е потребна поголема хигиена. Слично е и со необрежаниот пенис, ако не практикуваш почеста хигиена, веројатноста за појава на бактерии и габични инфекции е мн. поголема, за разлика од обрежаниот кај кој потешко се собираат бактерии на главичката која не е прекриена.
  Додека тезата од некои, дека тие со обрежан пенис се по издржливи и чувствота било по убаво во една сексуална партија, не држи вода и е приказна за мали деца.
   
  На honest girl, КикиМаус и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  ЗНАЧИ АМАН ОД ДУНДИЊА И ГАБИЧНИ ИНФЕКЦИИ ОД ТЕБЕ. НЕ ЗНАМ ДАЛИ НЕ СФАЌАШ КОЛКУ ГАДНО ЗВУЧИШ.
  И НЕ, НЕ УРИНИРАМЕ СО ВУЛВАТА.
   
  На cresa-jagoda, JollyGirl, Rebecca_R и 2 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  24.967
  Допаѓања:
  194.443
  А што реков јас бе Петле?
   
 7. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Можеби за Вас се е одвратно и гадно, но не е така. Пред се Вие треба да сватите како комуницирате скоро со сите членови нарочито од машкиот пол. Ме терате да донесам заклучок дека Вие сте мразачка на машки.
  Ве замолувам културно и учтиво да не ги читате моите постови доколку Ви сметаат за да не би Ви предизвикале некои несакани последици. А јас ќе ги читам Вашите " брилијантни" коментари и ќе Ви реплицирам или пак ќе Ви лајкнувам доколку ми се допаѓаат.
  Повеќе немам намера да земам во обзир што ќе напишеш.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 8. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Убаво напишано од твоја страна како и во сите коментари, само јас дополнив што мислам јас.
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  ГАБИЧНИ ИНФЕКЦИИ НЕ СЕ ПОЈАВУВААТ ЗАРАДИ НЕОДРЖУВАЊЕ НА ХИГИЕНА. И НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НЕМА СЕКОЈА ВТОРА ГАБИЧНИ ИНФЕКЦИИ. ВО ПРОСЕК 75% ОД ЖЕНИТЕ ЌЕ ИМААТ КАНДИДА БАРЕМ ЕДНАШ ВО ЖИВОТОТ, САКАШ ДА КАЖЕШ ДЕКА 3 ОД 4 ЖЕНИ НЕ ЗНААТ ДА ОДРЖУВААТ ХИГИЕНА ТАМУ ДОЛЕ? ДО КОГА ЌЕ ТИ ГИ ЧИТАМЕ НЕБУЛОЗИТЕ?
   
  Последна измена од модератор: 30 јуни 2018
  На КикиМаус и theowndemon им се допаѓа ова.
 10. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Ајде уште еднаш ќе ти одговорам и повеќе нема. Како прво не ме познаваш за да ти се гади, како второ го немаш сватено моето пишување погоре каде имам напишано доколку секоја втора жена(маж) не оддржува хигиена е склона(склон) кон инфекции..., а не дека секоја втора има инфекции и т.н. Не реков дека 3 од 4 жени не знаат да оддржуваат хигиена. Таман работа да е така.
  Но др. е работата што ти, или се правиш мн. паметна или обратно, некого сакаш да го омаловажиш дури и со мизерни работи како што пишуваш (ми се гади) или сл.
  Дали знаеш на кого припаѓаат и од каква особа можат да бидат искажани тие зборови?
  Петлето не шири небулози, петлето во релаксирани коментари без навреди кон другите членови, сака да сподели со др. членови и зафрканции и сериозни работи.
   
  Последна измена од модератор: 30 јуни 2018
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  Ама буквално 3 од 4 (75% од жените) во еден период од животот ќе се сретнат со кандида само, а кај се другите инфекции. Дали тоа автоматски повлекува дека ни една не знае да одржува хигиена?
   
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.453
  Допаѓања:
  39.186
  Со обрежан пенис, помали се шансите за закачување на инфекции и пренесување на истите. И да, похигиенски е. Кај необрежан пенис се собираат бактерии каде што и сапун и вода не помагаат како што сте пишале наназад.
  Еве ви подетално:
   
  На teaiva, Nigredo Odor, honest girl и 2 други им се допаѓа ова.
 13. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Не можам да одолеам кон тебе ќе ти одговорам и покрај тоа што ме нарече ИДИОТ и дека ти СЕ ГАДИ.
  Тоа што 75% од жените биле нападнати со кандида не реков дека не оддржувале, или пак оддржувале хигиена. Кандидата напаѓа и поради намален имунитет, а и поради внес на антибиотици и др. лекарства.
  Но треба да имаме на ум дека и машките доколку не оддржуваат хигена на интимните места, помеѓу ципите каде се тријат и се потат можат да фатат габични инфекции, исто како и на половиот орган.
  Тоа значи дека за гливичните оболувања кај жените не мора да значи дека се фатени поради не миење на интимните делови.
  Дали сум јасен?
   
  На teaiva, honest girl, wannaBeMomma и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Jas licno

  Jas licno Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Машки
  Nema vrska.

  Samiot fakt sto velis deka ni sapun ni voda ne dopirale do tamu e glupost kakva moze da napise samo nekoj koj nema videno penis.

  Ili odrzuvas higiena ili ne odrzuvas ako ne odrzuvas ke muvlosa i edniot i drugiot.
   
  На saren_petel му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Другари, за хигиена станува збор шо значи индивидуално е.

  Ондак ние шо користиме тоалетна наместо шише вода...шу праиме?
   
 16. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Машки
  Повеќе ќе ви мириса и ќе менувате ѓаќи почесто.
   
  На Атриом му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.453
  Допаѓања:
  39.186
  Ти имаш некоја супермоќ да ги видиш бакетриите, или? Не кажав дека не допира вода до таму, туку дека не може да ги исчисти темелно сите бактерии.
   
  На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Jas licno

  Jas licno Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Машки
  OK, napisano bilo - ne pomagaat ama sekoj treba da znae deka ne pomagaat ako ne se upotrebuvaat, kratko i jasno.

  A sto pa na obrezan penis da ne nema bakterii? Hah gluposti.

  Nema bakterii samo na sterilna povrsina a penis ne spagja vo takva nitu obrezan nitu neobrezan.
   
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  24.967
  Допаѓања:
  194.443
  Треба да се брцка во доместос.
  Шо е сигурно, сигурно е :)
   
  На DAngel, saren_petel, Атриом и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.453
  Допаѓања:
  39.186
  Што толку лично го сфати мојот пост? Не ги измислив јас работиве, докажано е, ем од дечкиве што ги постирав, ем од други научници. И не кажав дека бадијала си го миеш, туку дека поголеми се шансите за пренесување на некоја бактерија кај необрежан, отколку кај обрежан пенис. Исто така ова не значи дека баш ти ќе закачиш гонореа или нешто слично.
  @WildMk, може и со чист алкохол на памукче. (fingers)
   
  На Nigredo Odor, honest girl и WildMk им се допаѓа ова.