1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обрежан пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 1986, 30 јуни 2010.

 1. Jas licno

  Jas licno Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Машки
  Ne sfativ nisto licno no se toa sto go spodeluvas e samo propaganda.

  Narodot od neznaenje go povrzuva obrezuvanjeto so higienata no toa nema vrska edno so drugo.

  Napisav ednas ke napisam uste ednas i obrezan i neobrezan penis ke muvlosaat ako ne se odrzuva higena pojasno od ova zdravje.

  Bakterii ima i na edniot i na drugiot pri sto ako ne se odrzuva higiena i vo dvata slucai ke dojde do bolesti.

  Porano isto se sirese edna glupost deka obrezan penis ne se zarazuval so sida sto e ziva budalastina.
   
  На blackwave и WildMk им се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  @Ketchup знаеш дека тоа дека не може да се одржува хигиена доволно добро е само мит?
  Мислам, не знам, ко да не си видел пенис и дека нема ништо скриено, дека е можно убаво да си го измиеш...
   
  На ku4ence, blackwave, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 3. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  36.304
  Зошто да не може?
  Не би можело доколку има проблеми со целосно отварање.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.276
  Не го сфаќајте буквално ко нечистотија. Бактерии има насекаде околу нас и нивно погодно место за побрзо размножување се позатворени делови од телото ко уши, нос, уста... Што значи дека бактериите многу полесно ќе се размножуваат кога пенисот ќе биде покриен со кожа.
  Тие не секогаш се резултат на нехигиена, туку на условите во кои се нашле.
   
  Последна измена: 3 јули 2018
  На teaiva, Nigredo Odor, saren_petel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Jas licno

  Jas licno Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Машки
  Nema sporedba pomegju penis i uvo toa e besmisleno.

  Obrezan ili neobrezan penis se mie isto taka sto dzabe verglas.

  Nehigienata gi pravi uslovite pogodni za bakterii.

  Koga e vo prasanje virus tuka zavisi od virusot a ne dali e penisot obrezan ili ne.

  Obrezuvanje i higiena nema nikakva vrska.

  Ili ke se obrezi poradi verski pobudi ili poradi problem so "dzvonce" koe go imaat mal procent na mazi.

  Ima pleminja koi secat klitoris i vaginalni usni na zenite sigurno i tie go pravat istoto od higienski pricini neli? Uste toa fali za da bidat cisti najcisti.

  Gluposti koga ke zapnete za nesto sto si nema blage veze.
   
  На ku4ence, TeonaZ, blackwave и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Slagana6615

  Slagana6615 Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Dali e normalno glavata na penisot da e stalno otvroena
   
 7. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  1.422
  Пол:
  Женски
  Ako e obrezhan togash mozhe...
   
 8. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Машки
  Немаш гајле и да не е обрежан.
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Slagana6615

  Slagana6615 Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Okej fala ali boli malce hahah dali ke pomine toa so tek na vreme ili?
   
 10. Arjanit2021

  Arjanit2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Obrezan neobrezan koga ke se digne isto ti se faka penis sepak na kraj ostanuva
   
  На Herrera, Doris123 и Ivanagirl20 им се допаѓа ова.