1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обувки со полна пета

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 2 април 2012.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Сега баш се во мода сите видови на обувки со полна пета. :)

  Што мислите за нив, дали ви се допаѓаат, како изгледаат, дали можат да се комбинираат во разни варијанти?

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.013
  Пол:
  Женски
  Да ми се допаѓаат и има преубави дезени и модели.Поготово за летно време :inlove:
  Јас имам едни карирани плаво,лила многу се убави ама страшно незгодни :doh: многу ме сечат напред кај прстите и заради тоа неможам многу-многу да ги носам а баш си ги сакам.
  Е оние сега што ги носат превисоките од Аванти не ми се допаѓаат ич.
  [​IMG] [​IMG]
   
 3. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.661
  Прекомотни се за носење и многу добри на изглед во исто време. Оние со средна висина најмногу ми се допаѓаат и најмногу ми одговараат, додека пак оние огромните ми се премногу гломазни и некако повеќе ја грубат ногата отколку што ја разубавуваат. Претежно одговараат за денски комбинации и ретки се оние поелегантните кои би се вклопиле со вечерно фустанче или воопшто за некоја свеченост или настан. Како и да е, едно палче нагоре од мене за овие обувки, комоција и добар изглед во едно.

  [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
  Мене многу ми се допаѓаат поготово сандалите и ептен се удобни

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  134

  Kолку се најубавиии :inlove:
   
 6. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Имам едни сандали со полна пета, шаренки за во лето, и многу ги сакам, преудобни ми се а и добро стојат, барем мене.
   
 7. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  не дека ги обожавам ама комотни се и ги носам 8)
   
 8. stefiaerodrom

  stefiaerodrom Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Девојки , сте виделе ли некаде низ Скопјево кремасти обувки на полна пета , со средна висина ?
  Ми требаат за на свадба , а никаде не можев да најдам ... Има ли некој Life Savior тука ? :)
   
 9. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Пријатни се за носење, ама искрено ич не ми се допаѓаат. Ми ја изобличуваат ногата и се понепривлечни на око од штиклите. Има девојки што знаат супер да ги искомбинират, лично повеќе ми се допаѓаат на други отколку на себе, ама аверзија имам од "Нониња" од пола метар на полна пета од 33 сантима, поголема од нивната глава. Имам само еден пар и ретко ги носам, најчесто на лето пошто се отворени.
  Поубави се оние кај што високиот дел (штиклата) ја следи ширината на петата кај што стапнува ногата (горниот дел) отколку оние што како одат надоле така се стеснуваат:
  [​IMG]
  :worried:

  Најубаво изгледаат со панталони со голи глуждови и со гратки струкирани, широки суќни, дефинитивно :)

  Досадно ми е па најдов неколку интересни комбинации :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 10. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  542
 11. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Само што сакав да отворам ваква тема, ама еве најдов. Еве и некои слики и од мене :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Сакам обувки со полна пета и кога кажав дека за полуматура ке облечам обувки со полна пета другарките почннаа да ми се смеат затоа што за полуматура сите ке облечат високи штикли а јас само обувки со полна пета.
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам.А поготово ако се шарени со различни дезени за во лето да се носат!
  Преубаво стојат и премногу ги сакам. :inlove:
   
 14. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Оуу обожавам обувки со полна пета и сандали и чизми се што е можно но повеќе сандали...
   

  Прикачени фајлови:

 15. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Еве уште некои кои така ми се допаѓаат :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 17.jpg
   17.jpg
   Големина на фајлот:
   24,2 KB
   Прегледи:
   549
  • 20.jpg
   20.jpg
   Големина на фајлот:
   32,4 KB
   Прегледи:
   549
  • 22.jpg
   22.jpg
   Големина на фајлот:
   32,4 KB
   Прегледи:
   549
  • 25.jpg
   25.jpg
   Големина на фајлот:
   28,9 KB
   Прегледи:
   549
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Ова се модели од кои моментално ме боли глава :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.565
  Допаѓања:
  31.107
  Пол:
  Женски
  Еве предлог и од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  ја вчера си купив и баш ми се удобни има ептен да си ги износам :D
   
 19. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.