Обука за трајна шминка и надградба на нокти

Дискусија во 'Лице' започната од gabby23, 3 ноември 2011.

 1. gabby23

  gabby23 Активен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  ;( уф девојки ве молам казете каде имАА курсеви за надградба на нокти,каде што мозе побрзо да науцам-односно викенди,затоа што не мозам многу да одсуствувам од дома,дома имам деца....така да сакам да се стекнам и со трајната шминка..... :swear:
  Јас гледав нешто но обука испод 350 еур.нема!!!!
  Ако знаете-помагајте :angel: :hai:
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  обука за трајна шминка и надградба на нокти

  Добро прашање, и мене ме интересира каде има кога и дали знаете отприлика колку чинат курсевите?
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  обука за трајна шминка и надградба на нокти

  http://www.nadgradbananokti.com/

  Ај видете си тука за нокти а за трајна шминка обука незнам. Знам дека некои од овие салони за разубавување ја нудат како услуга. Побарајте кај тие што нудат обуки за шминкање :) . Трајна шминка е еден вид на тетовирање...имаше еден период многу ја рекламираа по тв и баш се сеќавам ја работеше ???? една позната од ск. со долга црвена коса не ми текнува како и се викаше студиото.
  Ама ти објаснивввв :D :D :D
   
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  обука за трајна шминка и надградба на нокти

  Ова линкчево е за во студио Авангард,јас прашував за обука за надградба на нокти и доста е скапо 350 евра е а курсот трае 1 недела мислам.За шминка незнам дали имаат они,тоа би требало да го имаат салони каде што и ја вршат услугата,трајна шминка.
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  обука за трајна шминка и надградба на нокти

  Aj ova http://www.handandnails-makedonija.com/ ... 0nokti.htm и тука е 350 евра :(
  Овие Авангард имаат и за трајна шминка баш сега видов.
  Сите тие што се водат како Академии даваат такви курсеви а цените :x
   
 6. gabby23

  gabby23 Активен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  СЕ РАСПРАШАВ УБАВО И ЗНАМ ЗА СТУДИО
  ,КОЕ ВРШИ ОБУКА ЗА ТРАЈНА ШМИНКА И НОКТИ,НЕ Е СКАПО,НЕ СЕ ОБУКИ ОД ТИПОТ 3 МЕСЕЦИ,ТУКУ 1 ДЕН-ДЕЛУВА...ПОБАРАЈТЕ ГО И НА ФАЦЕБООК....НЕМА ДА ЗАЖАЛИТЕ,ЈАС СУМ ПРЕЗАДОВОЛНА,ДЕВОЈКИТЕ СЕ СУПЕР...И МИСЛАМ ДЕКА СЕ САМО 100 ЕУРА,ЗАВИСИ ШТО САКАТЕ ДА НАУЧИТЕ... :inlove: :clap: :rock:
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.422
  Девојки да не има некоја плус информации за обуки, курсеви за надградба на нокти? Некоја што веќе посетувала таков курс, каде, која била цената? Секоја информација е добредојдена.
   
 8. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
  Некој заинтересиран да помогне да одговори на темава.. И јас сакам да идам на обука и се мислам каде ?!
  Случајно дојдов до овој линк. Ме интересира дали некој знае повеќе околу ова студио и нека пише..

  https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 0731767827
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.927
  Допаѓања:
  6.378
  Пол:
  Женски
  ајде малку да активираме тема
  Што мислите се заработуваат од ова пари од шминка и надоградба на нокти?
   
 10. sofijacasas

  sofijacasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  4
  interesna team ..ajde bre pisuvajte zasto ve nema :(
   
 11. Tinnnna

  Tinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  50
  И јас сакам да одам на курс за нокти ама незнам каде,сакам да прашам во работнички колку е.. Ајде ако знае некоја од вас или ако била негде нека ни каже.. :D
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ...adri19

  ...adri19 Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Јас искрено заработувам од тоа иако живеам во помал град секој ден правам по 5-6 пара нокти исто така и чупање ....шминка повеќе за виќенд иако некои некои саакат шминка во некои од другите денови за некоја си пригода педикир поретко неколку пати во месецот... мене тоа што го заработувам ми е навистина доволно (дали оти сеуште сум момичка) од тоа има и за шетање вечерни излегувања петок и сабота шопинг и се др... и не се жалам од тоа што го работам барем не барам пари од моите :)
   
 13. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.001
  имам цврсти нокти и многу ми се убави,е сега ако ги направам дали ќе ми омекнат од гел,дали ќе ми се упропастат?