babylove овошни кашички

Објавени видеа без дозвола

Дискусија во 'Секс' започната од Pipito, 15 ноември 2014.

 1. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Форумџики, Ви се обраќам поради еден проблем што го имам. Пред некои 2 години бившиот ми објави видеа кај што имаме секс. Некои од видеата уште си стојат и си вртат по порно страниците на интернет.. Би ве замолила да ми помогнете и да ми кажете дали постои начин тие да се тргнат од таму. Инаку во образложение ви давам дека се води судска постапка, а за сето оваа време судот ништо не превзема. Ви благодарам!
   
 2. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  5.220
  Пипито златна, бирај дечковци попрецизно, а овој, те молам опиши ни го убаво, можеш и слика да ставиш и извреѓај го најубаво што можеш, за сите феминки тука да знаат за кој скот се работи и никад веќе девојка да не може да фати.

  Инаку, за проблемот кој го имаш. Секаде каде ќе го видиш видеото, треба да знаеш дека тоа е поставено нелегално и твое лично право е да му напишеш e-mail на сајтот со барање да го тргнат и образложение дека ти си на него и не дозволуваш видеото да биде поставено. Добро е да им дадеш доказ дека си ти на видеото, на пример, на ливче да напишеш датум и „pls take it down“, да се сликаш со ливчето, да им пратиш, и луѓето на сајтот прилично сум сигурен дека ќе го тргнат, зашто ти имаш реално право да ги тужиш, а тие сигурно не зависат од твоето видео, па да не сакаат да го тргнат.
   
  Последна измена: 15 ноември 2014
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. butterfly4

  butterfly4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  525
  Ти прочитав некои твои мислења и видов дека разголени фотографии ти украле,сега пак порно видео,следно што ќе биде?:^)

  Незнам што направи со фотографиите и што се случи понатака,ама мислам дека тоа требало да ти биде како еден вид лекција да не веруваш на секого а ти уште во подлабока невоља си се впуштила...не влегов на темава да ти попувам,извини ако така изгледа,ама овде не верувам дека некој ќе ти помогне,туку единствено да им пишеш на администраторите на тие порно страни,па така некако да се успее.:doh:пробај!
   
 4. Nezna28

  Nezna28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  214
  Па дај им на машкиве на форумов линк да ги прегледаат видеата па да ти кажат дали треба да се тргнат или не :)
  Инаку ако веќе водиш судски спор нај веројатно имаш адвокат кој најдобро може да ти каже каква е процедурата, иако мислам дека нашите судови немаат надлежност да отстрануваат содржини на сервери кои се надвор од нашата земја, нашите судови може само него да го казнат за злоупотреба. Ти ќе треба поединечно да се обратиш до секој сајт посебно, со барање да се отстранат видеата на кои се гледа твоето лице. Ако веќе стојат со години што ти е тоа сега толку проблем, тие се на задните страни никој нема ни да ги најде :)
  Се смеам затоа што воопшто не сте за жалење вие егзибиционистите кои сами си ја барате бељата.
   
  На merida му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
 6. whieeagle

  whieeagle Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Судството во Македонија не чини. Затоа гледај најди си добар адвокат, со повеќе врски. Многу е лесно да се открие дека тој ги испратил видеата на налог на државните органи.